Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha ax-550 - rozlacza sie przy wiekszej glosnosci

16 Cze 2008 16:25 1545 4
  • Poziom 2  
    Witam!
    Od dwoch dni mam problem ze wzmacniaczem yamahy, polega na tym ze przy podlagsnianiu muzyki czy to na wzmacniaczu czy zrodle dzwieku (komputer) wzmacniacz rozlacza sie i przechodzi jakby w stan "standby", po 5 sek wzmacniacz wlacza sie zagra 1sek i znowu sie rozlacza, jak przycisze dzwiek do pewnej granicy i gra dosc cicho to jest ok. Nigdy wzmacniacza nie katowalem max 1/4 na potencjometrze, poniewaz mam slabe kolumny tonsil challenger.
  • Poziom 2  
    Przy odłączonych głośnikach (na samych sluchawkach) jest ok i nic sie nie rozlacza. Ostatnio przenosilem wzmacniacz podczas sprzatania, staralem sie ostroznie ale mogl sie gdzies obic, rozkrece go i poogladam, lecz na elektronice nie znam sie. Może polecicie jakis serwis albo elektronika z Lublina kto mógłby mi pomóc? :)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zanim odwiedzisz elektronika:

1. Odłącz jeden głośnik, a drugi zostaw podłączony. Jeśli będzie ok, to odłącz ten i podłącz ten drugi (znajdź ten, na którym to się dzieje).

2. Jesli juz znajdziesz głośnik, który to powoduje, podłącz go pod drugie wyjście wzmacniacza i sprawdź, czy dzieje się to samo. Jesli będzie się rozłączał, to znaczy, że wina leży po stronie głośnika. Jesli natomiast po podłączeniu pod drugie wyjście wszystko będzie ok, przyczyny szukaj we wzmacniaczu.

Pozdrawiam. MJ.
  • Poziom 2  
    Odłaczyłem L glosnik od L kanalu, dalej bylo to samo. Podlaczylem L glosnik do L kanalu ale odlaczyle P glosnik i juz bylo dobrze nie rozlaczalo. Podlaczylem L glosnik do P kanalu i tez bylo OK. Wynikalo by z tego co mowiles ze problem z wzmacniaczem. Podlaczylem jeszcze raz L glosnik do L kanalu i... dziwne ale bylo juz OK, nastepnie podlaczylem spowrotem P glosnik do P kanalu i widocznie naprawilo sie, nie wiem jak :) bo teraz wszystko jest ok.

Wielkie dzieki za pomoc :)

ps. Mogło to być spowodowane złym podłaczeniem kolumny pod kanał, bo innego rozwiazania nie widze?