Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z połączeniem laptopa z telewizorem

matbla 16 Cze 2008 16:33 3860 6
  • #1 16 Cze 2008 16:33
    matbla
    Poziom 12  

Witam,
    mam taki problem, że podczas podłączenia laptopa Compal FL91 z telewizorem EasyTouch 42' FULL HD za pomocą kabla S-Video rozdzielczość w komputerze spada do 1024x768px przez co na telewizorze obraz nie jest w całości rozciągnięty i jego jakość jest średnia. Czy macie jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem? Jakieś sterowniki może?
    Pozdrawiam,
    Mateusz

Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator X3100
    System: Windows XP Home Edition

PS. Pewny jestem, że nie jest to wina telewizora.

0 6
  • #2 16 Cze 2008 17:12
    borg18
    Poziom 11  

z tego co wiem to to jest maksymalna rozdzielczosc z jaką ta karta może wyświetlać obraz na telewizorze więc....a co do przesuniecia to we wlasciwosciach ustaw aby obraz był tlkyo na tv a nie na kompie...

0
  • #3 16 Cze 2008 17:32
    matbla
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź. Niestety ustawienie we właściwościach, aby wyświetlało tylko na telewizorze nie daje żadnego efektu :/

0
  • #4 18 Cze 2008 09:36
    Jaco18
    Poziom 26  

To w takim razie pobaw się telewizorem a dokladniej ustawieniami wejścia Video, wiekszość dużych TV ma możliwość rozciągniecia obrazu 4:3/16:9/ Zoom/Auto itp., albo automatycnzego dopasowania rozmiarów tak aby zapełnić cały ekran.

Przynajmniej Panasonic i Sharp w jakich ostatnio grzebałem miały takie możliwości więc twój też powinien....

0
  • #6 18 Cze 2008 10:02
    silip
    Poziom 2  

Również posiadam Compala i pracuję na osobnym monitorze 19'' lecz nie wiem dokładnie jak będzie u ciebie z 42''. Ale oto co powinieneś według mnie zrobić żeby przekonać się jaki najlepszy efekt możesz uzyskać.

W ustawieniach swojej karty graficznej ustaw korzystanie z 2 monitorów (jako ten drugi ustaw swój tv). Przejdź ta tryb wyświetlania tylko na tv i ustaw maksymalną możliwą rozdzielczość. Warto także pomyśleć o aktualizacji sterowników zarówno karty graficznej. Aha i jeśli chodzi o jakość obrazu no cóż .. może jakość samego pulpitu nie będzie powalająca ale myślę, że jeśli uruchomisz film to nie zwrócisz na to większej uwagi

0
  • #7 22 Cze 2008 13:09
    matbla
    Poziom 12  

Dziękuje. Zdecydowalem sie w ostatecznosci podlaczyc poprzez VGA :)

0