Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria series 2911 do compaq armada 7400

buber 17 Kwi 2005 12:36 10902 34
    szaro
    Poziom 19  
    zgadzam sie jakis czas temu tez doszedlem do takiego wniosku :oops:
    gerlach38
    Poziom 16  
    Ja mam tez taką baterię i zachowanie jej było dziwne.Bateria ładowała się i chodziła 2 godziny b/problemu.Któregośdnia do końca ją rozładowałem i system jej nie widział.Połączyłem więc wszystkie 3 punkty w "bezpieczniku" i ruszyła chodziła ok jakis czas.Po jakims czasie znowu dusza ,mimo że zworki były w bezpieczniku.Potem zaskakiwała i chodziła.Po jakims czasie system jej nie widział ,ale po uruchomieniu z sieci i odłączeniu zasilacza komputer działał.Postanowiłem uzyc programu do resetowania baterii gassguage czu coś takiegoi od tego czasu bateria jest trup.Ogniwa są sprawne na bank .Ma ktoś jakies sugestie co może być nie tak?
    lejwoda1
    Poziom 11  
    Witam wszystkich zainteresowanych wiem że temat ma długą brode ale:
    posiadam compaq'a z taka baterią i mam pewne problemy Otóż po kupieniu bateria była martwa wskażnik ładowania na bateri pokazywał zero w windowsie też, kontrolka ładowania na kompie się świeciła. Wymieniłem ogniwa i wskażnik ładowania na bateri martwy na windowsie 16% a kontrolka ładowania się nie świeci. Pomocy bo ja już zgłupiałem :cry::?:
    mkos1
    Poziom 29  
    Witam !
    Ostatnio znów walczyłem z bateryjką (Armada 7770) i z tym nieszczęsnym bezpiecznikiem w niej.
    Zaobserwowałem, że połączenie kawałkiem drucika ("zawatowanie") 3 wyprowadzeń z jednej strony baterii wcale jeszcze nie wraca życia baterii. Okazało się, że element "grzałki" tego bezpiecznika musi być podłaczony aby bateria ożyła. Nie znam jednak dokładnej wartości rezystancji grzałki ale krótkie testy na rezystorze 15ohm pozwoliły na ... załaczenie ładowania baterii !
    Niestety - posiadane rezystory były małej mocy (większej mocy nawet nie testowałem, gdyż nie zmieściłby mi sie tam) szybko sie "wykańczały" aby przetestować to dłużej.
    Zasadnicza sprawa jest taka, ze mimo reanimacji elektroniki koniecznie nalezy włozyć baterię do laptopa i następnie podłaczyć zasilanie sieciowe aby się ona ożywiła i wskażnik zaczął działać.

A teraz zadam pytanie z innej "beczki" i może trochę nie na temat ale ... :
    Gdzie można kupić taki bezpiecznik jak przedstawił to :arrow: botr w swoim poście (w tym temacie) ?
    Volvo480_Fan
    Poziom 12  
    Temat stary jak świat, ale... podzielę się tym, co zaobserwowałem. Większa część opisanych tu uszkodzeń powstała w wyniku podłączania nieoryginalnego zasilacza.