Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik telekomunikacji - częśc praktyczna

Damzol 16 Cze 2008 19:32 2521 6
  • #1 16 Cze 2008 19:32
    Damzol
    Poziom 10  

Witam ktos wie jak pisac czesc praktyczna w/w egzaminu ?
    pozdrawiam

0 6
  • #2 19 Cze 2009 00:15
    mori_mj
    Poziom 14  

Pisałem 15 i 16 czerwca egzamin teoretyczny i pseudo praktyczny. Mnie też interesuje jaka była poprawna kolejnosc rozwiązań zadania. Moje punkty były takie:
    1. Temat
    2. Założenia (wypisałem wszysktie dane techniczne urzadzeń a były to 4 rodzaje multiplekserów typu TM, 2 tabele były jak pamiętam)
    3. Spis przyrządów do pomiarów ( tu wiadomo - 2 centrale cyfrowe, 2 multipleksery TM, 2 swiatłowody jednomodowe albo jeden swiatłowód wielomodowy w zależnosci od zastosowanych multiplekserów)
    4. Schemat pomiarowy- czyli rysunek tych w/w urządzeń połączonych centrala-multiplekser-swiatlowód-multiplekser-centrala)
    Kolejne punkty niepamietam, ale pamietam że wziełem się za przerysowanie panelu przedniego multipleksera całkowicie wyłączonego, nastepnie opis co jakie kontrolki znaczą. Kolejnie narysowalem panel przedni multipleksera działającego i wyświetlajacego błedy w komunikacji. Trzebalo w tym momencie wzkazać dlaczego były błędy. Po tym narysowałem tabele z znaczeniami błedów i jakim skutkiem (malutka tabela z błedami krytycznymi). Napisałem uwagę i wzkazanie co trzeba zrobic by wyeleminowac błąd komunikacji. W pracy było wzkazane ze przyłącze bedzie mialo 60 kanałów, a multipleser zawirał w sobie 4 krotnice PCM 30/32 więc potrzebowalismy tylko 2 wyjscia w multiplekserze pozostale trzeba bylo wyłączyć i skasować komunikat awarii. Do wyłączenia był jak pamietam 3 i 4 kanal ponieważ na panelu nie swiecily kontroli od 3 i 4 wyjścia czyli wzkazywały błąd w komunikacji. Na koniec przepisalem uwagę dotyczącą wlasnie tego wyłączenia nieużywanych wejśc/wyjść. Mój konieć pracy skończył sie prawie brakiem miejsca, zostały mi tylko z ostatniej storny 2 linijki kratek, a stron było 7 :)
    Takie jest moje rozwiązanie może komuś coś wyjaśni.
    Jeśli ktoś posiada arkusze egzaminu teoretycznego albo praktycznego to prosiłbym o wklejenie go do tego tematu.
    Dziękuje za uwagę:)

Dodano po 1 [minuty]:

Aha był to egzamin zawodowy technik telekomunikacji 2009

0
  • #5 21 Lip 2009 21:34
    qwertyo_0
    Poziom 2  

Dzięki ale może ktoś ma odpowiedzi do praktycznego bo cały czas się zastanawiam czy zostanę technikiem:P

Według mnie należało zastosować multiplekser z WDM

0
  • #6 30 Lip 2009 11:28
    mori_mj
    Poziom 14  

Jak pamiętam chyba tez wybrałem WDM:) A kolega napisał na końcu że trzeba jeszcze wyłączyć nieuzywane porty G.703/E1 i zresetowac multiplekser? :> Bo inaczej urzadzenia nie zaczną transmisji sygnału! Jesli tak to elegancko.

0
  • #7 02 Sie 2009 19:45
    qwertyo_0
    Poziom 2  

Tak trzeba było wyłączyć 2 porty, a o resecie zapomnialem:D

0