Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia PLU2

burzaxxx 16 Cze 2008 21:28 5876 16
  • #1 16 Cze 2008 21:28
    burzaxxx
    Poziom 17  

Witam!
    Czy ktoś wie, jak podłączyć to radio?
    Żółte to prawdopodobnie głośniki ( sprawdziłem omomierzem i są te same wartości ), a białe kółka to masa. Aha, na studio24 nie ma rozpiski...
    Podłączenie radia PLU2

Podłączenie radia PLU2

0 16
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2008 22:13
    SlaweK
    Poziom 43  

To takie samo podłączenie jak TFU3, BEE4 i PHI5. A poważniej to takie pomiary nic nie dają bo fałszywe wyniki. Tyle mas to praktycznie niemożliwe. Rozbierz, znajdź prawdziwą masę, plusa po bezpieczniku, potem końcówka mocy i jej aplikacja da Ci odpowiedź gdzie są głośniki. Resztę później.

SławeK

0
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2008 22:19
    marlon.pl
    Poziom 18  

Witam.
    Sproboj czy nie dokupisz gotowej kostki do twojego radia z odpowiadajaca koncowka do twojego samochodu.Z latwoscia mozesz w kazdej chwili je wyciagnac.

To cos takiego (na zdjeciu dla Sony)

Podłączenie radia PLU2

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2008 23:06
    LWD11
    Poziom 29  

do tego "radia" kostki raczej nigdzie nie kupisz, bynajmniej ja nie widziałęm, mam gdzieś chyba zrobioną rozpiske, jutro podesle.

0
  • Pomocny post
    #5 17 Cze 2008 00:02
    SlaweK
    Poziom 43  

Kostkę mechanicznie pasującą to może i znajdzie ale żeby była poprawnie okablowana to praktycznie cud musiałby się zdarzyć bo skośnookie nie trzymają się żadnych standardów i trzeba samemu rozpracowywać.

SławeK

0
  • Pomocny post
    #6 17 Cze 2008 10:17
    djlj24
    Spec od car audio

Sławku cuda się zdarzają - okazuje się, że Nakamichi CD300 ma takie samo złącze jak większość wynalazków z bazaru (w środku jest też prawie takie samo). Myślę, że na formu też jest opis tego złącza pod hasłem Boschmann, Pionier czy jakieś innej wymyślonej nad miską ryżu. Tylko trzeba sprawdzić po masie co i głównym plusie i po sprawie.
    Swoją drogą zawsze można sobie samemu opisać złącze. Sprawdza się jaki stopień mocy jest zamontowany, ściąga pdf i przynajmniej główny plus, masa i wyjścia głośnikowe. Potem pozostaje tylko znalezienie +12V ACC co najłatwiej zrobić za pomocą rezystora 1 kom i już radio gra.

0
  • #7 17 Cze 2008 15:25
    burzaxxx
    Poziom 17  

SlaweK napisał:
    To takie samo podłączenie jak TFU3, BEE4 i PHI5. A poważniej to takie pomiary nic nie dają bo fałszywe wyniki. Tyle mas to praktycznie niemożliwe. Rozbierz, znajdź prawdziwą masę, plusa po bezpieczniku, potem końcówka mocy i jej aplikacja da Ci odpowiedź gdzie są głośniki. Resztę później.

SławeK

Radio da się rozebrać oczywiście, ale jest to kłopotliwe, ponieważ dolna część jest z jednej blachy i ma zagięte boki do góry- trzeba wybebeszać całe radio, a wolę iść na łatwiznę i gotowe podłączenie otrzymać na forum. Po zdjęciu górnej blachy na płycie nie ma rozpiski złącza.

<P>

Kostki rzeczywiście nie można dostać, chociaż podobna jest od Sherwooda. Zamiast kostki pasują wtyki z flopa z zasilacza od komputera.

Dodano po 3 [minuty]:

LWD11 napisał:
    do tego "radia" kostki raczej nigdzie nie kupisz, bynajmniej ja nie widziałem, mam gdzieś chyba zrobioną rozpiskę, jutro podeślę.

OK, czekam z niecierpliwością :)

0
  • Pomocny post
    #9 17 Cze 2008 19:18
    djlj24
    Spec od car audio

Myślałem o dodaniu działu Bazarowe na Studio 24 gdzie bym wrzucał takie opisy. Tylko oczywiście jakby ktoś podesłał i zgodził się na publikację bo ja takich wynalazków unikam.
    Dodałem po sprawdzeniu na stronie:
    Sławku jednak cuda się zdarzają. To ten sam opis złącza co do Nakamichi, Boschmana, Pioneera i Clatronica. I co dziwne jest na Studio 24 od roku albo jeszcze dłużej.

0
  • Pomocny post
    #10 17 Cze 2008 19:31
    LWD11
    Poziom 29  

djlj24 napisał:
    Myślałem o dodaniu działu Bazarowe na Studio 24 gdzie bym wrzucał takie opisy. Tylko oczywiście jakby ktoś podesłał i zgodził się na publikację bo ja takich wynalazków unikam.
    Sławku jednak cuda się zdarzają. To ten sam opis złącza co do Nakamichi, Boschmana, Pioneera i Clatronica. I co dziwne jest na Studio 24 od roku albo jeszcze dłużej.

no pomysł jest dobry, napewno byłoby zainteresowanie tym działem, bo tego szitu na rynku jest duzo, a w sprzedarzy przyłączy do wynalazków brak. Generalnie tez unikam chinszczyzny no ale jak nic nie ma to z czegos trzeba żyć.

0
  • #11 19 Cze 2008 00:28
    burzaxxx
    Poziom 17  

Też jestem za utworzeniem takiego działu. Bo jeden pakuje do auta Pionka za 3000 zł, a drugi kupuje "radio typowo przeznaczone do aut tuningowanych" ( opis z aukcji :))) produkowane na czwartej dżonce z lewej. W serwisie RTV ostatnio nawet podsłuchałem, że chińszczyznę już nawet podrabiają... ehhhh.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

djlj24 napisał:

Tak jak się przypatruję, to moje gniazdo na dole nie jest przedzielone, a "reszta świata" jest podzielona na 4, po 5 pinów...

0
  • Pomocny post
    #12 19 Cze 2008 13:13
    Nawigator
    Poziom 33  

Miałem w ręce dwa jednakowe radia typu China, marka z gatunku "moje nazwisko nic Panu nie powie", jednakowe symbole, czołówka itp. tylko całkiem różne gniazda z tyłu. Takie same były kartony.
    Radia kupione w markecie w Niemczech. Miały homologacje (przynajmniej naklejki) i podejrzewam że różne środki były sprzedawane na ten sam numer.
    Tak że pomysł kol. djlj24 z bazarowymi dobry ale z dużym ostrzeżeniem.
    Pzdr. N.

0
  • Pomocny post
    #13 20 Cze 2008 14:13
    LWD11
    Poziom 29  

Takie gniazdo posiadaja bazarowe odbiorniki. AEG CSMP30IR, FOR YOU CM700, ELTA 7538, moze komus sie to przyda.

1
  • Pomocny post
    #14 20 Cze 2008 17:39
    djlj24
    Spec od car audio

W wolnej chwili dołożę do opisu zawartego na stronie. Nie mam pomysłu na zrobienie działu Bazar tak aby to było przejrzyste i nie powtarzały się opisy wiele razy. Z tego co zauważyłem to przeważają 3 złącza na rynku bazarowców - to z tego postu, białe zrobione na styl Pioneera i jeszcze takie na złączach JS. Zwykle opisy są takie same ale zdarzają się niespodzianki.

0
  • Pomocny post
    #15 23 Cze 2008 21:23
    Seba312
    Poziom 20  

Sporo chińskiej tandety podłączyłem wykorzystując złącze zasilania z zasilacza ATX do komputera.To rozwiązanie ma wprawdzie kilka wad ,np kolory przwodów nie pasują ,wtyk trzeba odpowiednio przyciąć no i brak zaczepu na górze ,ale i tak lepsze to ,niż lutowanie przewodów bezpośrednio do gniazda (lub zamiast ) i izolowanie koszulkami termokurczliwymi.Oczywiście nie do wszystkich wyprodukowanych za ryż radii wtyk pasuje.

0
  • Pomocny post
    #16 23 Cze 2008 21:36
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja miałem jakiegoś dvd Pyle i jeszcze jakis wynalazek i pasowało do tego to samo złącze od markowego sprzętu. Tyle tylko, ze wyprowadzenia przewodów były w trzech przypadkach całkowicie inne. Więc z kolorami przewodów bym uważał...
    Najlepsza droga, to dobrać sie do płytki. I nie przesadzaj, ze jest to kłopotliwe - około 5 minut roboty i płytka na wierzchu...

0
  Szukaj w 5mln produktów