Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzna partycja pod Windows xp, potrzebna pomoc

towerone 16 Cze 2008 23:21 4393 6
  • #1 16 Cze 2008 23:21
    towerone
    Poziom 15  

Witam!

Po zainstalowaniu jakiegoś badziewia zniknęła mi jedna partycja dysku. Normalnie mam dysk podzielony na trzy partycje, C, D oraz E. Felerny program został zainstalowany na partycję D, po resecie komputera partycja D wygląda jakby była niesformatowana. Gdy próbuje na nia wejść, to wyskakuje komunikat "Dysk w stacji dysków D jest niesformatowany. Czy chcesz sformatować go teraz?". Z poziomo Windowsa nie mam możliwości wejść na tą partycję, mam kilka ważnych dokumentów i chciałbym je odzsykać. Mam taką płytęz systemem Aurox Live, system ten jest uruchamiany bezpośrednio z płyty i gdy uruchomiłem, to widział on wszystkie partycje. Mogłem wejść na ta partycję, które jest niedostępna pod Windowsem. Miałem nadzieję, że skopiuje sobię interesujące mnie pliki na inną partycję, widziane poprawnie przez Windows, ale niestety ta wersja tego Auroxa nie pozwala kopiować - przenosić danych i znowu jestem w punkcie wyjścia :(
    Ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić tą partycję? A może jest jakiś system podobny do tego mojego Auroxu, który też uruchamia się z płyty, ale pozwala na przenoszenie danych z partycji na partycję albo na pena.
    Bardzo proszę o pomoc.

Uszkodzna partycja pod Windows xp, potrzebna pomoc

0 6
  • #2 16 Cze 2008 23:29
    mietekn
    Poziom 35  

Może po prostu wykonaj polecenie chkdsk d: /f

0
  • #3 16 Cze 2008 23:30
    duzy_18
    Poziom 2  

Witam

Ja do takich celów korzystam z OpenGeu (odmian Ubuntu). Spokojnie rozpoznaje NTFS'a i pozwala kopiować pliki z i na takie partycje. Nie ma żadnych problemów z Flashami.

mietekn napisał:
    To naprawia system plików, jeśli go rozpozna. A system nie może rozpoznać NTFS'a. Wątpię, aby to pomogło. Jeśli już: fixboot, fixmbr, a potem chkdsk. Ale spróbować zawsze można. Wcześniej zgraj sobie dane, które jeszcze masz :)

Pozdrawiam
    duzy_18

0
  • #4 16 Cze 2008 23:34
    AndreE_16
    Poziom 13  

Uruchom Auroxa, włóż pendraiva i kopiuj na niego, a potem pod windowsem na dysk. Jeżeli twój Aurox nie zapisuje na pendr. to na pewno zapisze Mandriva.
    A do odzysku danych pod win, użyć możesz np. "EasyRecovery Professional"

0
  • #5 17 Cze 2008 00:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 17 Cze 2008 10:27
    towerone
    Poziom 15  

Cytat:

Najprostsza metoda okazała się najskuteczniejsza :D Pomógł check disk, dzięki Panowie za pomoc.

0
  • #7 17 Cze 2008 11:26
    erian
    Poziom 21  

towerone napisał:
    Cytat:

Najprostsza metoda okazała się najskuteczniejsza :D Pomógł check disk, dzięki Panowie za pomoc.

Tylko czasem chkdsk może uniemożliwić odzyskanie danych

0