Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt ACD 9431 problem z kodem

17 Cze 2008 09:24 3344 15
 • Poziom 14  
  Witam

  Ponieważ mam kod do radia cztery cyfry .Problem polega na tym iż nie mogę wpisać pierwszej cyfry .Trzy pozostałe bez problemu wybieram.
  Pierwsza cyfra daje wybór jedynki lub brak po prostu pierwszej cyfry .
  Trochę to dziwne ,zawsze się wpisywało cztery cyfry ,jak był zły kod radio się blokowało i żadna cyfra nie wchodziła .Nie mam pewności czy po prostu radio jest zablokowane ,poza pierwszą cyfrą pozostałe można wybierać 0-9 .
  Może ktoś zna ten model i wie o co może chodzić w tej kwestii?
 • Spec od car audio
  Jeśli masz pierwszą cyfrę kodu inną niż zero lub jeden to Twój kod jest nieprawidłowy. Kod musi się zawierać w przedziale 000-1999 :)
 • Poziom 14  
  Kod zaczyna się od zera ,tylko że jedynie można wybrać jeden lub bez pierwszej cyfry .Czyli zera też nie ma ,chyba że brak cyfry jest jako zero .
  kod na trzech dekoderach wyszedł taki sam zaczynający się od zera .
  Więc powinno się dać wpisać zero .
  Poza tym skoro byłby zły kod to czemu po trzech razach nadal mogę wprowadzać kod na nowo ? Powinno się zablokować jeśli kod byłby niewłaściwy .
  Być może źle zatwierdzam kod ? Zatwierdzałem strzałką w prawo.Może kombinacja dwóch klawiszy?
 • Spec od car audio
  Jeżeli kod da się pisaćw nieskończoność to masz usterkę na szynie I2C i przez to procesor tak naprawdę nie dostaje informacji o właściwym kodzie.
 • Poziom 14  
  na to wygląda , właśnie wpisałem inne cyfry i radio się zablokowało ,czyli kod mam prawidłowy .
  Jakieś sugestie w tej sytuacji ? Przyznam ze nie miałem takiej usterki więc jaka kol wiek sugestia pomoże pomoże mi na zdiagnozowanie usterki
 • Spec od car audio
  mic3 napisał:
  na to wygląda , właśnie wpisałem inne cyfry i radio się zablokowało ,czyli kod mam prawidłowy ...

  W takim razie jest tutaj pewna niekonsekwencja w zachowaniu radia! Dane o złym kodzie docierają do procesora a o dobrym kodzie nie? Jeśli brak będzie komunikacji to czy to będzie zły czy dobry wpis radio za każdym razem ponownie zawoła kodu a nie zablokuje możliwości wpisów. Jeśli zablokowało tzn., że procesor rozpoznał zły wpis i oznacza to, że komunikacja jest ok! Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję.
 • Poziom 14  
  Faktycznie komunikacja wydaje się prawidłowa .Teraz muszę poczekać aż się radio odblokuję ,po jakim czasie nie wiem ,różnie to bywa z tym .
  Zastanawia mnie ta pierwsza cyfra ,czemu jest jeden lub wcale nie ma żadnej cyfry ,przecież nie pierwsze radio robię z kodem i zawsze wpisywało się cztery cyfry .
  Zobaczę jak będzie po odblokowaniu czy tak samo się radio zachowa na poprawny kod .
 • Spec od car audio
  Jeśli w kodzie masz jako pierwsze zero to przy wpisie je pomijasz i na wyświetlaczu ma być pusto a klepiesz tylko pozostałe trzy cyfry. Te radia tak miały.
 • Poziom 14  
  Tak też podejrzewałem .Radio się odblokowało i co dziwnie wpisałem kod ( trzy ostatnie cyfry ) zatwierdziłem strzałką w prawo.Zablokowane po pierwszym razie na kodzie który wpisywałem.
  Trochę to dziwne , radyjko rozkodowałem na trzech dekoderach ,i każdy podał ten sam kod czyli powinno być wszystko porządku.Nie ma śladów na ingerencji w pamięć ,typu podstawiana inna kość pamięci .Czegoś takiego jeszcze nie miałem .Tak myślę czy czasem zatwierdzanie kodu tą strzałką w prawo jest poprawne ?
 • Spec od car audio
  Skoro nie zatwierdza kodu a kod jest poprawny znaczy się radio jest uszkodzone. Napisałem, że przyczyną jest blokowanie szyny I2C. Wystarczy, że brakuje 8V i tak to radio będzie się zachowywać. Wskazówka - sprawdź czy układ TDA7318 ma właściwe zasilanie i czy nie czuć gnijących elektrolitów na płycie.
 • Spec od car audio
  mic3 napisał:
  ...Radio się odblokowało i co dziwnie wpisałem kod ( trzy ostatnie cyfry ) zatwierdziłem strzałką w prawo.Zablokowane po pierwszym razie na kodzie który wpisywałem.
  Trochę to dziwne , radyjko rozkodowałem na trzech dekoderach ,i każdy podał ten sam kod...

  Ten kod to masz z kalkulatorów? Tak zrozumiałem. A sprawdzałeś czy zgadza się z tym co jest w eepromie? Czy tego blaupunkta da się zrobić po serialu? Tak wygląda jakbyś miał po prostu zły kod!
  Cytat:
  Skoro nie zatwierdza kodu a kod jest poprawny znaczy się radio jest uszkodzone...

  Autor napisał przecież, że radio wpuściło i po wpisaniu rzekomo dobrego kodu natychmiast się zablokowało, tzn. zatwierdza!
 • Poziom 14  
  Tak ,kod mam z kalkulatorów ,trochę myślę że też może być nie właściwy ,choć jeszcze takiego przypadku nie miałem żeby był nie zgodny .
  przemierzyłem TDA 7318d ,napięcia nie wskazują na jego uszkodzenie .Jutro na spokojnie się zajmę tym radiem ,znalazłem na gratach u znajomego takie radio ,podstawie z niego pamięć i zobaczę co się będzie działo .Jeśli faktycznie kalkulatory źle podały kod lub coś już było w tym robione ,wymiana pamięci powinna rozwiązać problem .
 • Poziom 43  
  Nie, niektórzy rozkodowywacze zmieniają kod w pamięci żeby później nie dało się tego policzyć w inny sposób, nawet w serwisie. Zawartość pamięci zmienia się tylko w ostateczności, gdy jest pewność że jest uszkodzona a tu po prostu masz zły kod wyliczony jakimś ukradzionym komuś wynalazkiem skądś ściągniętym.

  SławeK
 • Poziom 14  
  Zmian wprowadzonych w pamięci nie da się wykluczyć .Jednak błędnego wyliczenia tak .Żeby to był kalkulator ściągnięty nie wiadomo skąd ,było by to właściwe stwierdzenie do tematu ....
  Ponieważ pamięć odpowiada za wszystkie ustawienia więc nawet jeśli ktoś zmienił zapis co uniemożliwia rozkodowanie radia .Wymiana pamięci będzie najszybszym sposobem odblokowania .
  Wyliczenie kodu odbyło się na trzech niezależnych kalkulatorach !!!Więc nie ma mowy o jakiś wynalazkach .Jedynie o wcześniejszej ingerencji na pamięć .
 • Poziom 43  
  Tylko żeby zmienić kod nie trzeba zmieniać całej pamięci a tylko odpowiednie bajty które znają ci co są w temacie. Jak robił to fachowiec to napewno nie chciało mu się szukać w komputerze wsadu a tylko zmienił odpowiednie bajty. Po prostu, trzeba wiedzieć co się robi.

  SławeK
 • Poziom 14  
  Witam

  Pamięć podstawiona ,zaprogramowana . Dokładnie przełożona z innego radia ( taki sam model ) . tak kod znany inaczej by nie było sensu takie podstawianie pamięci ... Radio działa poprawnie .
  Co do tego iż ktoś mógł zmienić jakieś bajty ; wystarczyło że był zmieniony kod na inny co jest w tych starszych modelach taka możliwość .
  Poza tym , zanim znalazłem odpowiadającą pamięć ,radio uruchomiłem , można ogłupić procesor kwarcem .Oczywiście po wyłączeniu z zasilania ,zabawa zaczyna się od nowa ,więc to żadna rewelacja .Bynajmniej dzięki temu usunąłem usterkę mechanizmu CD ,czego już po zmianie kości pamięci nie musiałem robić .

  Za wszelką pomoc dziękuję .