Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt ACD 9431 problem z kodem

mic3 17 Cze 2008 09:24 3200 15
  • #1 17 Cze 2008 09:24
    mic3
    Poziom 14  

Witam

Ponieważ mam kod do radia cztery cyfry .Problem polega na tym iż nie mogę wpisać pierwszej cyfry .Trzy pozostałe bez problemu wybieram.
    Pierwsza cyfra daje wybór jedynki lub brak po prostu pierwszej cyfry .
    Trochę to dziwne ,zawsze się wpisywało cztery cyfry ,jak był zły kod radio się blokowało i żadna cyfra nie wchodziła .Nie mam pewności czy po prostu radio jest zablokowane ,poza pierwszą cyfrą pozostałe można wybierać 0-9 .
    Może ktoś zna ten model i wie o co może chodzić w tej kwestii?

0 15
  • #2 17 Cze 2008 09:32
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

Jeśli masz pierwszą cyfrę kodu inną niż zero lub jeden to Twój kod jest nieprawidłowy. Kod musi się zawierać w przedziale 000-1999 :)

0
  • #3 17 Cze 2008 09:46
    mic3
    Poziom 14  

Kod zaczyna się od zera ,tylko że jedynie można wybrać jeden lub bez pierwszej cyfry .Czyli zera też nie ma ,chyba że brak cyfry jest jako zero .
    kod na trzech dekoderach wyszedł taki sam zaczynający się od zera .
    Więc powinno się dać wpisać zero .
    Poza tym skoro byłby zły kod to czemu po trzech razach nadal mogę wprowadzać kod na nowo ? Powinno się zablokować jeśli kod byłby niewłaściwy .
    Być może źle zatwierdzam kod ? Zatwierdzałem strzałką w prawo.Może kombinacja dwóch klawiszy?

0
  • #4 17 Cze 2008 09:48
    djlj24
    Spec od car audio

Jeżeli kod da się pisaćw nieskończoność to masz usterkę na szynie I2C i przez to procesor tak naprawdę nie dostaje informacji o właściwym kodzie.

0
  • #5 17 Cze 2008 09:58
    mic3
    Poziom 14  

na to wygląda , właśnie wpisałem inne cyfry i radio się zablokowało ,czyli kod mam prawidłowy .
    Jakieś sugestie w tej sytuacji ? Przyznam ze nie miałem takiej usterki więc jaka kol wiek sugestia pomoże pomoże mi na zdiagnozowanie usterki

0
  • #6 17 Cze 2008 11:30
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

mic3 napisał:
    na to wygląda , właśnie wpisałem inne cyfry i radio się zablokowało ,czyli kod mam prawidłowy ...

W takim razie jest tutaj pewna niekonsekwencja w zachowaniu radia! Dane o złym kodzie docierają do procesora a o dobrym kodzie nie? Jeśli brak będzie komunikacji to czy to będzie zły czy dobry wpis radio za każdym razem ponownie zawoła kodu a nie zablokuje możliwości wpisów. Jeśli zablokowało tzn., że procesor rozpoznał zły wpis i oznacza to, że komunikacja jest ok! Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję.

0
  • #7 17 Cze 2008 12:10
    mic3
    Poziom 14  

Faktycznie komunikacja wydaje się prawidłowa .Teraz muszę poczekać aż się radio odblokuję ,po jakim czasie nie wiem ,różnie to bywa z tym .
    Zastanawia mnie ta pierwsza cyfra ,czemu jest jeden lub wcale nie ma żadnej cyfry ,przecież nie pierwsze radio robię z kodem i zawsze wpisywało się cztery cyfry .
    Zobaczę jak będzie po odblokowaniu czy tak samo się radio zachowa na poprawny kod .

0
  • #8 17 Cze 2008 12:52
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

Jeśli w kodzie masz jako pierwsze zero to przy wpisie je pomijasz i na wyświetlaczu ma być pusto a klepiesz tylko pozostałe trzy cyfry. Te radia tak miały.

0
  • #9 17 Cze 2008 16:03
    mic3
    Poziom 14  

Tak też podejrzewałem .Radio się odblokowało i co dziwnie wpisałem kod ( trzy ostatnie cyfry ) zatwierdziłem strzałką w prawo.Zablokowane po pierwszym razie na kodzie który wpisywałem.
    Trochę to dziwne , radyjko rozkodowałem na trzech dekoderach ,i każdy podał ten sam kod czyli powinno być wszystko porządku.Nie ma śladów na ingerencji w pamięć ,typu podstawiana inna kość pamięci .Czegoś takiego jeszcze nie miałem .Tak myślę czy czasem zatwierdzanie kodu tą strzałką w prawo jest poprawne ?

0
  • #10 17 Cze 2008 16:37
    djlj24
    Spec od car audio

Skoro nie zatwierdza kodu a kod jest poprawny znaczy się radio jest uszkodzone. Napisałem, że przyczyną jest blokowanie szyny I2C. Wystarczy, że brakuje 8V i tak to radio będzie się zachowywać. Wskazówka - sprawdź czy układ TDA7318 ma właściwe zasilanie i czy nie czuć gnijących elektrolitów na płycie.

0
  • #11 17 Cze 2008 17:51
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

mic3 napisał:
    ...Radio się odblokowało i co dziwnie wpisałem kod ( trzy ostatnie cyfry ) zatwierdziłem strzałką w prawo.Zablokowane po pierwszym razie na kodzie który wpisywałem.
    Trochę to dziwne , radyjko rozkodowałem na trzech dekoderach ,i każdy podał ten sam kod...

Ten kod to masz z kalkulatorów? Tak zrozumiałem. A sprawdzałeś czy zgadza się z tym co jest w eepromie? Czy tego blaupunkta da się zrobić po serialu? Tak wygląda jakbyś miał po prostu zły kod!
    Cytat:
    Skoro nie zatwierdza kodu a kod jest poprawny znaczy się radio jest uszkodzone...

Autor napisał przecież, że radio wpuściło i po wpisaniu rzekomo dobrego kodu natychmiast się zablokowało, tzn. zatwierdza!

0
  • #12 20 Cze 2008 20:10
    mic3
    Poziom 14  

Tak ,kod mam z kalkulatorów ,trochę myślę że też może być nie właściwy ,choć jeszcze takiego przypadku nie miałem żeby był nie zgodny .
    przemierzyłem TDA 7318d ,napięcia nie wskazują na jego uszkodzenie .Jutro na spokojnie się zajmę tym radiem ,znalazłem na gratach u znajomego takie radio ,podstawie z niego pamięć i zobaczę co się będzie działo .Jeśli faktycznie kalkulatory źle podały kod lub coś już było w tym robione ,wymiana pamięci powinna rozwiązać problem .

0
  • #13 20 Cze 2008 22:34
    SlaweK
    Poziom 43  

Nie, niektórzy rozkodowywacze zmieniają kod w pamięci żeby później nie dało się tego policzyć w inny sposób, nawet w serwisie. Zawartość pamięci zmienia się tylko w ostateczności, gdy jest pewność że jest uszkodzona a tu po prostu masz zły kod wyliczony jakimś ukradzionym komuś wynalazkiem skądś ściągniętym.

SławeK

0
  • #14 21 Cze 2008 00:09
    mic3
    Poziom 14  

Zmian wprowadzonych w pamięci nie da się wykluczyć .Jednak błędnego wyliczenia tak .Żeby to był kalkulator ściągnięty nie wiadomo skąd ,było by to właściwe stwierdzenie do tematu ....
    Ponieważ pamięć odpowiada za wszystkie ustawienia więc nawet jeśli ktoś zmienił zapis co uniemożliwia rozkodowanie radia .Wymiana pamięci będzie najszybszym sposobem odblokowania .
    Wyliczenie kodu odbyło się na trzech niezależnych kalkulatorach !!!Więc nie ma mowy o jakiś wynalazkach .Jedynie o wcześniejszej ingerencji na pamięć .

0
  • #15 21 Cze 2008 00:13
    SlaweK
    Poziom 43  

Tylko żeby zmienić kod nie trzeba zmieniać całej pamięci a tylko odpowiednie bajty które znają ci co są w temacie. Jak robił to fachowiec to napewno nie chciało mu się szukać w komputerze wsadu a tylko zmienił odpowiednie bajty. Po prostu, trzeba wiedzieć co się robi.

SławeK

0
  • #16 26 Cze 2008 19:08
    mic3
    Poziom 14  

Witam

Pamięć podstawiona ,zaprogramowana . Dokładnie przełożona z innego radia ( taki sam model ) . tak kod znany inaczej by nie było sensu takie podstawianie pamięci ... Radio działa poprawnie .
    Co do tego iż ktoś mógł zmienić jakieś bajty ; wystarczyło że był zmieniony kod na inny co jest w tych starszych modelach taka możliwość .
    Poza tym , zanim znalazłem odpowiadającą pamięć ,radio uruchomiłem , można ogłupić procesor kwarcem .Oczywiście po wyłączeniu z zasilania ,zabawa zaczyna się od nowa ,więc to żadna rewelacja .Bynajmniej dzięki temu usunąłem usterkę mechanizmu CD ,czego już po zmianie kości pamięci nie musiałem robić .

Za wszelką pomoc dziękuję .

0
  Szukaj w 5mln produktów