Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[BASCOM ] Legalność biblioteki I2C Slave

17 Cze 2008 14:04 2207 5
  • Poziom 29  
    Posiadam na płytce EDW + Bascom bibliotekę I2C Slave. Była dodana darmowo. Czy mogę ją legalnie publikować w Internecie zważywszy na to, że z tego co słyszałem to ta biblioteka jest płatna?
  • Poziom 43  
    Musisz uzyskać poczytać w artykule z EDW o prawach autorskich do biblioteki. Obawiam się, że była darmowa ale tylko do vcelów niekomercyjnych.
  • Poziom 29  
    Ale ja chce ją umieścić za darmo.

Lepiej komunikować AVRy w BASCOMIE przez SPI, czy I2C
  • Poziom 42  
    w świetle prawa - licencję na wersję niekomercyjną posiada ten, kto w przypadku kontroli oprogramowania będzie w stanie pokazać, iż posiada rzeczoną płytkę EDW oraz nie wykorzystuje jej do celów zarobkowych. Rozpowszechnianie oprogramowania w tym również wymienionej wyżej biblioteki I2C Slave jest nielegalne bez ew pisemnej zgody autora.

w związku z powyższym, nie polecam ci zamieszczać oficjalnie na żadnej stronie, w taki hmmm powiedzmy, "piracko darmowy" sposób tej biblioteczki :)

pozdrawiam

PS oczywiście dobrze słyszałeś , ta biblioteka jest płatna i wystarczy kilka ruchów w googlu aby znaleźć źródła gdzie można ją legalnie nabyć
  • Poziom 29  
    Szkoda tylko, zę ta biblioteka to jakaś świetna nie jest ;/

Chyba będe próbować przez SPI.
  • Poziom 42  
    ja ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że ta biblioteka I2C Slave (softwarowy) .... jest do .... bani.

można za pomocą niej zrobić to co jest w przykładzie, czyli np z układu ATtiny2313 emulację expandera PCF8584 i to jako tako działa. Ale jak się chce dodać już własne procedury obsługi do tych przerwań to wielka kicha. Magistrala się wiesza i ogólna masakra.

Może lepiej by działała bibliteka do sprzętowego wykorzystania I2C Slave w prockach , które mają oczywiście sprzętowe TWI. Jest taka również sprzedawana razem z tą softwarową - ale niestety - tak za darmoszkę do przetestowania nie miałem jak załatwić. Sprawdź - może na tej twojej płytce jest?

Po różnych problemach z uzyskaniem komunikacji pomiędzy wieloma prockami pozostałem w końcu przy standardowym RS232 ew RS485 i już.