Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne włączenie komputera

17 Cze 2008 19:19 6120 7
  • Poziom 17  
    Witam,
    Wymyśliłem ze możnaby zdalnie włączyć komputer (w celu połączenia się z innego przez zdalny pulpit) używając sterownika przez DTMF i telefon stacjonarny.

Ale jest problem.
    Załóżmy że podłaczyłem taki sterownik do telefonu i przycisku włączania power w komputerze,
    To zeby się zalogować jako administrator w XP nalezy wpisac kazdorazowo hasło (a bez konta z hasłem ponoć nie da sie uzywac zdalnego pulpitu)
    I teraz jak to hasło wpisać? (komputer łączy się z netem dopiero po podaniu hasła, programem autoconnect)
    Komputer jest połączony przez modem ADSL z neostradą (jeden komputer bez karty sieciowej, więc IP jest z puli publicznej)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    nie wiem czy cie dobrze zrozumialem.
    Ale czy nie mozesz odpalac Win XP bez pytania o haslo jako admin ? jesli nie to do rejestru Windows mozesz wpisac login i haslo i dokonuje sie autologowanie przy starcie
    nie pamietam tylko ktory to byl klucz w rejestrze. Moge sprawdzic jutro w pracy bo tam stosowalem te metode
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy się nie narażę, bo to jednak parę groszy. Ale czy nie lepiej kupić ruter z funkcją ADSL. albo ustawić kompa w biosie aby chodził non stop. Ale jeżeli się mylę to są karty sieciowe które mają funkcje załączenia kompa po jej wywołaniu(oczywiście jest i programik do tego)
  • Poziom 17  
    Ok, już sobie poradziłem z włączaniem przy pomocy AVT2809, i ustawienia automatycznego logowania.
    resztę to juz przez zdalny pulpit
  • Spec od komputerów
    Nie musisz "odpalac Win XP" z podawaniem hasla. System zatrzyma sie na ekranie logowania, co nie przeszkadza nawiazac zdalnej sesji.
  • Poziom 17  
    Platon napisał:
    Nie musisz "odpalac Win XP" z podawaniem hasla. System zatrzyma sie na ekranie logowania, co nie przeszkadza nawiazac zdalnej sesji.

Ale mam niewspółdzieloną neostradę i połączenie zostaje nawiązane dopiero po zalogowaniu (uruchamia się autoconnect).

Jest jakiś sposób na inicjację połączenia internetowego w tym przypadku przed zalogowaniem?

• Poziom 21  
    jak masz soft od modemu zewnętrznego neo na pc to nie bardzo, bo niby jak przed uruchomieniem systemu zainicjować uruchomienie softu pracującego na nim

mam za to "inny" pomysł inicjowania zdalnego uruchomienia pc
    kilka lat temu miałem modem zewnętrzny 56kb podłączany do maszynki poprzez RS232
    puszczenie strzałki na numer modemu powodowało auto start maszynki
    fakt że miałem go na oddzielnym MSN

może sie komuś przydać, modemy te są tak tanie że ciężko je kupić :)