Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja VW MFD i zmieniarka CP88

automatykon 17 Cze 2008 22:09 2380 5
  • #1 17 Cze 2008 22:09
    automatykon
    Poziom 11  

Witam
    Zakupiłem nawigacje MFD do passata b5. otrzymałem w prezencie od znajomego zmieniarkę CP88, podłączam i nic, zmieniarka wymontowana z innego auta, zakładamy że sprawna.

Czy jest jakaś kombinacja w podłączeniu CP do MFD.

PS. irytuje mnie jedna sprawa, z kabla od strony niebieskiej wtyczki wystaje brązowy kabelek z wtyczką na dwa pony ( oryginalna wtyczka , napisy audi ) , czy ktoś sie spotkał z takim zestawem i może dopomóc.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 30 Cze 2008 07:20
    endrju7403
    Poziom 13  

Witam
    Niestety nie kojarzę zmieniarki "CP88". Jaka to firma? Z tego co wiem, to do nawigacji MFD pasuje Matsushita (Panasonic) model NP-2 (np. CX-CA1821LV lub CX-CV1620LZ) oraz prawdopodobnie Panasonic DP88 i DP9060. Niestety tych dwóch ostatnich,ani innych modeli nie miałem okazji sprawdzać, być może jest ich więcej. Co tajemniczego brązowego kabelka, to przypuszczam, że jest to masa zmieniarki (jeśli kabel do zmieniarki jest oryginalny, a nie jakaś przeróbka) i należy ją podłączyć do masy samochodu, i dlatego zmieniarka nie rusza. Niestety musiałbym widzieć kabel i zmieniarkę, wtedy mógłbym dokładniej coś na ten temat powiedzieć.
    Pozdrawiam

0
  • #3 30 Cze 2008 08:36
    automatykon
    Poziom 11  

Dzięki za zainteresowanie, zmieniarka uruchomiona, no prawie, przyczyna był "zjedzony" jeden pin od zasilania w we wtyczce DIN. Zmieniarka prawie pracuje, wiesza sie mechanizm podnoszenia lasera.

Pozdrawiam

0
  • #4 30 Cze 2008 10:35
    airbob
    Poziom 20  

A po wyłączeniu kluczyka będzie zapominała że ma włożony magazynek.

0
  • #5 07 Lip 2008 17:14
    ice
    Poziom 12  

Witam.
    Pozwoliłem sobie podłączyć się do tematu, ponieważ kolega airbob napisał, że zmieniarka będzie zapominała że ma wsadzony magazyn. Ja mam podobny problem w oryginalnej zmieniarce vw na 6cd. Wszystko normalnie działało i po przełączeniu z radia na cd słychać było tylko w głośnikach takie brzdęknięcie jakby struna a potem ciche, regularne cykanie i tak po każdej zmianie utworu lub płyty. Wyciągłem magazyn, posprawdzałem, wsadziłem na miejsce i od tej pory NO MAGAZ. Co może być przyczyną, mechanizm lasera???
    Pozdrawiam.

0
  • #6 08 Lip 2008 01:45
    airbob
    Poziom 20  

Problem o którym wspomniałem dotyczy podłączenia zmieniarki ośmiopłytowej do MFD.
    W twoim przypadku (zakładam że wcześniej wszystko działało) wygląda mi na uszkodzenie mechanizmu w części zatrzaskiwania magazynku, jeśli jest to starszy mechanizm (elektronika zmieniarki na jednej płycie) to zdarzały się takie przypadki.

0
  Szukaj w 5mln produktów