Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z radiem Clarion CRX97R

dyndek 17 Cze 2008 23:11 1293 6
  • #1 17 Cze 2008 23:11
    dyndek
    Poziom 9  

Witm.
    Mam pytanie odnośnie radia Clarion CRX97R. Dostalem takie radio za darmo na części.Ale podłączając je do akumulatora zaowazylem ze wszystko w nim dziala tylko nie ma glosu na wyjsciu. Podlaczajac glosnik radio "utyka" tzn wydaje taki sygnal jakby "tykalo".To tylka nie jest w rownych odstepach czasu.Dopiero kiedy zwiekszam lub zmniejszam glosnosc to wtedy czestotliwosc tego tykania wzrasta. Mysle ze to koncowka mocy ale wole sie upewnic zanim ja kupie bo mi troszke szkoda wywalic w bloto 40 zl jesli to nie to. Mam tam scalaka HA13150A.Najlepsze jest to ze nie wyglada ona na spalona ja zazwyczaj wygladaja popalone koncowki.Jest w stanie nienaruszonym. I jeszcze mam pytanie: jesli to poszla koncowka to czy moge zamiast niej wlozyc HA13150?moze jest jakis zamiennik?

Z gory dziekuje za pomoc.

0 6
  • #2 17 Cze 2008 23:19
    rema
    Poziom 27  

Witam. Jak masz tam wyjścia RCA w tym radiu, to sprawdz czy wychodzi tam sygnał(sprawdz czy dostarczany jest sygnał na końcowke mocy z przedwzmacniacza po wylutowaniu końcówki). Możesz wstawić HA13150. Pozdrawiam.

0
  • #3 18 Cze 2008 12:28
    dyndek
    Poziom 9  

Sprawdzilem sygnal z wyjścia RCA i cisza.Wylutowalem koncowke i niestety nie posidam oscyloskopu bo to by byl najlepszy sposob na sprawdzenie sygnalow na wejsciu koncowi wiec posluzylem sie zwyklym miernikiem no i malutkim glosniczkiem i na wejsciach sygnalu do koncowki mailem napiecia 0.4V natomiast podlaczajac glosnik byla cisza.Zalazlem takiego pdf na necie i nim sie sugerowalem.To dane na temat koncowki mocy.

0
  • #4 18 Cze 2008 15:32
    Telo
    Poziom 39  

Jeżeli wylutowałeś koncówkę mocy to ok ale mały głośniczek moze być za mocny dla sprawdzenia sygnałów m.cz. na wejściu koncówki najlepiej jak byś miał mały wzmacniacz lub radyjko lub wieże która ma wejściu aux i wtedy ustaw podłącz clariona pod 12v podłacz antenę ustaw sobie stację radiową i podłącz wieże lub wzmacniacz pod nóżki koncówki mocy oczywiście w te miejsca gdzie masz wejście sygnału 1,11,13,23 i sprawdz czy masz sygnał.

0
  • #5 19 Wrz 2008 22:43
    dyndek
    Poziom 9  

Przepraszam ze tak pozno ale w wakacje nie mialem jak zagladnac do tego radyjka.Sprawdzilem wyjscia i nie bylo zadnej oznaki zycia. Myslicie ze to przedwzmacnicz?

0
  • #6 20 Wrz 2008 23:48
    rema
    Poziom 27  

Witam. Sprawdź czy przedwmacniacz ma zsilanie.

0
  • #7 21 Wrz 2008 12:11
    dyndek
    Poziom 9  

Moze malutka podpowiedz jak i gdzie :)

0
  Szukaj w 5mln produktów