Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie neostrady za pomocą routera.

ihyd 18 Cze 2008 10:06 3200 7
  • #1 18 Cze 2008 10:06
    ihyd
    Poziom 1  

Cześć, mam pewien problem. Otóż mam modem do neostrady ZTE ZXDSL 852 (ten najprostszy, kwadratowy, z 3 diodami, wejsciem sieciowym i wyjsciem usb) i do tego router D-Link DI-524 GW (taki jak tu: http://allegro.pl/item376723271_router_d_link_di_524_gw_2_lata_access_point.html )

Czy jest możliwe podzielenie sygnału neostrady na 2 komputery za pomocą routera? Chodzi mi o to, żeby jeden komputer nie musiał być cały czas włączony. Jeśli istnioeje możliwość takiego połączenia to proszę o wskazówki jak to zrobić.

pozdrawiam!

0 7
  • #2 18 Cze 2008 10:13
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Niestety ten router jest nieodpowiedni. Na modemie masz USB od strony komputera a to wejście sieciowe to RJ11 czyli złącze telefoniczne. Router który podałeś wymaga "podania sygnału" na RJ 45 (a Ty kolego masz USB).
    Poszukaj routera z modemem (polecam Linksys WAG200G - instalowałem toto w wielu miejscach i działa bez problemów, do tego ma WiFi)

0
  • #3 18 Cze 2008 22:01
    marcin1700
    Poziom 17  

Albo zamow Liveboxa ;).
    Tez posiada wi-fi, 2 gniazda na kabel ethernetowy a z tego co wiem to teraz jest promocja, i mozna zamowic za 2,50zl miesiecznie ;)

0
  • #4 18 Cze 2008 22:03
    MarekPPN
    Poziom 35  

Wystarczy router z wbudowanym modemem ADSL i AP.
    Liveboxa nie polecam.
    Spójrz na Edimax lub Linksys.

0
  • #5 18 Cze 2008 22:17
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

marcin1700 napisał:
    Albo zamow Liveboxa ;).
    Tez posiada wi-fi, 2 gniazda na kabel ethernetowy a z tego co wiem to teraz jest promocja, i mozna zamowic za 2,50zl miesiecznie ;)

...eee... Livebox to może i ładnie wygląda, ale tu kończą się jego zalety, brak antenki, kiepski soft powodujący zawieszanie, problemy z konfiguracją...
    Nainstalowałem się już kilkadziesiąt Linksysów ("nainstalowałem" to za duże słowo, to się instaluje prawie samo w kwadrans przy kawce z klientem ;) ) i działają bez zastrzeżeń, model WAG200G to flagowy produkt - nic wypasionego, ale ma co trzeba i co istotne działa bez problemów.

0
  • #6 20 Cze 2008 14:09
    ngawlik
    Poziom 9  

Livebox ma taka wade jak wyzej koledzy pisza plus to ze jest wlasnoscia telekomunikacji i bedziesz placil za niego co miesiac a nigdy nie bedzie twoj, najlepiej router wifi kupic.

0
  • #7 20 Cze 2008 14:29
    cranky
    Poziom 26  

Że o płaceniu za liveboxa trafionego piorunem nie wspomnę.

0
  • #8 23 Cze 2008 21:25
    marcin1700
    Poziom 17  

cranky napisał:
    Że o płaceniu za liveboxa trafionego piorunem nie wspomnę.

Livebox jest wymianiany nawet w przypadku gdy go kot zje ;) Takze po burzy nie ma problemu z wymiana ;). TP nie uwzglednia gwarancji po wyladowaniu atmosferycznym tylko na modemy adsl

0