Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hertz Es300 (94dB) vs Hertz Es300 (91dB)

18 Cze 2008 11:09 1718 11
  • Poziom 9  
    Witam

Jest ktos kto moglby sie wypowiedziec na temat tych dwoch subwooferow?

chodzi o nowa i stara wersje tego glosnika

zastanawiam sie czy ta nowa jest tak samo dobra jak ta starsza (94dB) poniewaz o starszej serii wszyscy wypowiadali sie dobrze.
  • Poziom 16  
    zawsze byly 2 wersje tego glosnika 94 i 91 db:) wiec to nie jest taka nowosc:)
  • Poziom 17  
    Nie sa to czsem dwie odmiany tj. Jednocewkowa i 2x4ohm?
    W 2-cewkowej mierza SPL przy konfiguracji 2ohm bez zmniejszenia napiecia względem 4ohm, więc SPL zostaje zawyzone o 3dB.
  • Poziom 30  
    Xan02 napisał:
    Nie sa to czsem dwie odmiany tj. Jednocewkowa i 2x4ohm?
    W 2-cewkowej mierza SPL przy konfiguracji 2ohm bez zmniejszenia napiecia względem 4ohm, więc SPL zostaje zawyzone o 3dB.

W rzeczy samej panie kolego :)
  • Poziom 9  
    dzieki za wyjasnienie sprawy.

mam jeszcze takie pytanko. czy ten hertz es300 zagra lepiej od pb m-12? zastanawiam sie nad tymi dwoma glosnikami. zalezy mi na miekkim, nisko schodzacym i w miare dynamicznym basie. obudowa closed. z symulacji w winisd pb wypada znacznie lepiej a czy ktos slyszal je oba i wie jak jest w real'u?
  • Moderator CarAudio
    Słuchaj według mnie ES300 nie gra ........fakt daje ciśnienie i czuć masaż ale słowa "gra" nie można użyć . M12 przy dobrym piecu już coś tam zagra ..........jaki masz wzmacniacz i jaką muzę słuchasz ....... aj pytać sie trzeba o to w każdym temacie .
  • Poziom 9  
    Wzmak CP 4/400 320rms

Muzyki kazdej po trochu ale glownie techno, dance
  • Poziom 33  
    Wiesz co słyszałem hertza... To strasznie dłuży bas, jeśli już chcesz słuchać na tym techno to wrzuć głośnik do 30-40l closed.
  • Poziom 42  
    Hertz Es300 (94dB) vs Hertz Es300 (91dB)
    Różnica 3dB oznacza że do 94 trzeba dostarczyć 2 x mniejszą moc niż do 91 żeby grały jednakowo głośno :D
  • Poziom 33  
    Nie. Na początku tematu jest napisane dlaczego. Gdzieś widziałem normę dla tego parametru Vrms=2.83V.
  • Poziom 17  
    Dokładnie jest to g... warta skuteczność napięciowa, którą można manipulować i zawyżać. Ale wiedząc co nieco można ją przeliczyć na miarodajną skuteczność mocową i wtedy ocenić jak faktycznie zagra głośnik przy dostarczeniu konkretnej mocy.
    Te dwa głośniki zagrają tak samo.
  • Poziom 9  
    Zdecydowalem sie na PB M-12 skrzynia closed 35 litrow netto

wzmak carpower 4/400 320rms mostek

myslicie ze to zagra przyzwoicie?