Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na cyfrowym polsacie kanały znikają wieczorem.

asiaossa 18 Cze 2008 12:06 6940 10
  • #1 18 Cze 2008 12:06
    asiaossa
    Poziom 9  

Witam,
    Kupiłam sobie zestaw cyfrowego polsatu, zainstalowałam na antenie cyfry i okazało się, że o ile w ciągu dnia wszystko jest ok, to gdzieś około 23 wieczorem wiekszość kanałów po prostu znika i pojawia się komunikat brak sygnału. W pomocy technicznej powiedzieli mi, że to na pewno za mała antena. Zawołałam więc instalatora, założył nową, mającą już 80 cm, ustawił i problem jest dokładnie ten sam tylko ja o 230 zł uboższa. Do 23 w porządku, potem wszystko znika. W pomocy technicznej mówią mi teraz, że to źle ustawiona antena i wieczorem znika bo satelita się przesuwa i już go nie łapie. Instalator jednak twierdzi że dobrze ustawił. Co mam zrobić? Starać się ustawić tę antenę w nocy, czy co? Ale to skomplikowane - trochę ciemno. Poza tym dodam jeszcze, że jak podłączę z powrotem cyfrę, działa jak należy i żadnych problemów nie mam. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł dlaczego tak jest, bardzo proszę o jakieś sugestie. Jutro ostatni dzień, kidy mogę to wsyzstko jeszcze im oddać. Inaczej będę musiała płacić przez dwa lata za telewizję, która nie działa wieczorem. Z drugiej strony wyłożyłam 230 zł na nową antenę i instalację i nie chciałabym też rezygnować.
    Pozdrawiam
    asia

0 10
  • #2 18 Cze 2008 12:15
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Witam! Czy dekoder cyfry podłączasz w tym czasie gdy na dekoderze CP pojawia się napis "brak sygnału"???

Pozdrawiam

0
  • #3 18 Cze 2008 12:19
    asiaossa
    Poziom 9  

Tak, jak najbardziej i jest ok.

0
  • #4 18 Cze 2008 12:23
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Proponuje zwrócić dekoder lub wymiana na inny i nie trwonić pieniędzy! Dekodery Polsatu tak mają z tym że usterka nie pojawiała się o danych godzinach!

Pozdrawiam!

0
  • #5 18 Cze 2008 12:33
    asiaossa
    Poziom 9  

Dzięki za sugestię. Mogę to sprawdzić, bo koleżanka, która mieszka obok ma sprawnie działający dekoder polsatu i nie ma żadnych problemów. Mogę więc spróbować podłączyc jej dekoder w tych godzinach i sprawdzić, czy będzie działał, czy też nie. Czyli ta bajka o krążącym satelicie uciekającym przed moją anteną, którą mi sprzedają w pomocy technicznej nie brzmi prawdopodobnie?

0
  • Pomocny post
    #6 18 Cze 2008 12:52
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Przyznam że uciekająca satelita mnie rozbawiła! NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI !!! Jeśli jest możliwość podłączyć inny dekoder CP to trzeba próbować, może nawet zamienić się z koleżanką i niech spróbuje ten trefny podłączyć u siebie! Ale skoro pojawia się napis brak sygnału, będzie to dekoder!

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Ps. Na infolinii siedzą przeszkoleni studenci, a nie technicy ze stażem !!!

1
  • #7 18 Cze 2008 12:58
    asiaossa
    Poziom 9  

Jasne, spróbujemy z tymi dekoderami. Uciekający satelita rzeczywiscie brzmi dziwnie, a ci studenci na infolinii nie mogą być specjalnie zorientowani, bo za każdym razem mówią zupełnie co innego. To, co najbardziej dziwi w związku z tym dekoderem to fakt, że problem pojawia się zawsze o tej samej porze, ale cóż może to jest po prostu dekoder z fantazją:D. Tym bardziej, że po pierwszym podłączeniu przez jakieś trzy dni kanały nie znikały wieczorami i tylko od początku był brak sygnału na wszystkich BBC, a poza tym reszta była ok. A później zaczęło się robić coraz gorzej.
    Pozdrawiam

0
  • #8 19 Cze 2008 15:30
    grzesiulek5
    Poziom 22  

A czy do nowej anteny został założony nowy konwerter czy stary?

0
  • #9 19 Cze 2008 15:45
    asiaossa
    Poziom 9  

Konwerter stary, ale po podłączeniu samsunga koleżanki wszystko jest ok. Żeby było smiesznie u koleżanki z tym nieszczęsnym echostarem też jest w porządku, chociaż ogólnie sprzęt nienajlepszej jest jakości, po zmianie kanału obraz pojawia się średnio po minucie...

0
  • #10 19 Cze 2008 16:11
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Witam Ponownie! Skoro na innym dekoderze CP działają wszystkie programy, to znaczy że wszystkie transpondery CP działają z tego konwertera poprawnie ! Jeśli dekoder był kupowany parę dni temu to mamy 10 dni na wymianę na nowy sprzęt w każdym APSie!
    Ps. Szkoda czasu!

Pozdrawiam

1
  • #11 19 Cze 2008 16:16
    asiaossa
    Poziom 9  

I właśnie dokładnie to załatwiam. Chcę to oddać i kupić następnym razem Samsunga. Co prawda CP utrudnia mi to jak może (wpisali sobie wcześniejszą niż faktyczna datę zawarcia umowy), ale mam potwierdzenie z firmy kurierskiej na piśmie, więc im to właśnie wysyłam razem z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Dzięki raz jeszcze wszystkim forumowiczom, bo to Wy zwróciliście moją uwagę, że może chodzić o dekoder.
    Pozdrawiam

0