Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

woltomierz wychyłowy w samochodzie

18 Cze 2008 12:08 1520 4
 • Poziom 2  
  Witam
  mam pytanie jak podłaczyć woltomieerz w samochodzie. :)
  Woltomierz jest firmy Pafal z tyłu ma trzy zaciski w środku ma dwie cewki i diodę połączoną równolegle z jedna cewką . ustrój wygląda podobnie jak we wskażnikach temperatury w polonezie lub innych samochodach Pomocy .
 • Poziom 2  
  Chyba mam odpowiedź jak to przetobić :) wiekszość wskaźników działa jak omomierze, ponieważ częśc czujjników działa na zasadzie zmiennej rezystancji czy to pod względem temperatury czy poziomu paliwa. montując w miejsce czujnika rezystor i zmieniając napięcie zasilania powinno się to zachowywać jak woltomierz.
 • Poziom 21  
  Siemanko .Jedna mała dygresja czy na takie mierniki działają na pewno jako omomierze , a nie na przykład jako amperomierze[miliamperomierze] ? Przecież większość czujników paliwa ma skalę proporcjonalną , a omomierze takiej nie posiadają .Alleee to tylko gwoli ciekawości .Jedyny problem to takie dobranie opornika aby pomiary odpowiadały wartościom na skali miernika .Oczywiście niektóre woltomierze w samochodach posiadały taki rezystor[posobnik] w ,,środku'' i wystarczyło podłączyć tylko przewody .Powodzenia.
 • Poziom 24  
  Przeniosłem z warsztatu.

  Pozdrowienia
  Airnox
 • Poziom 2  
  wydaje mi się że działają jako omomierze, bo mierzą rezystancję czujnika, ale fakt że pod wpływem zmiany rezystancji popłynie w obwodzie inny prąd wiec może działają jako miliamperomierze. Fakt trzeba znać parametry czujnika żeby dobrać rezystor ale można to zrobić metodą prób i błędów:)a skale można przerobić (przeskalować) za pomocą skanera i programu do obróbki grafiki