Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do komunikacji po rs485 Modbus

18 Cze 2008 13:22 16225 7
 • Poziom 28  
  Witam. Zna ktoś jakiś uniwersalny program do komunikacji z urządzeniem po magistrali modbus? W ogóle jest taki program? Podłączam konwerter, odpalam program, wpisuję odpowiednie parametry w ramkę i program wysyła po rs232 i czeka na odpowiedź, odpowiedź wyświetla mi się w postaci "ramki". Tylko nie wiem czy zdołam odczytać wartości wtedy. Ale to już coś. W sumię to nawet nie musiał bym odczytywać tylko wg instrukcji wysyłać odpowiednie wartości i tak urządzenie zaprogramować. Dokładnie chodzi mi o falownik altivar58. Niżej są zamieszczone obrazki jak wyglądają ramki do tego falownika.

  Program do komunikacji po rs485 Modbus

  Program do komunikacji po rs485 Modbus
 • Poziom 2  
  Najlepszy jaki widziałem i używam zawsze to produkt firmy Calta
  "MODBUS SIMULATOR (Mdbus) FOR WINDOWS 95/98/NT/2000"

  - Modbus master/slave po porcie szeregowym
  - Modbus TCP/IP.

  Także full wypas. Jeszcze się nie spotkałem z tym żeby nie działał.

  Nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje bo wersja do ściągnięcia jest z 2005
  Reklamują (i taką wersję też mieliśmy), że jest do ściągnięcia wersja demo full działająca z ograniczeniem czasowym. Jeżeli firma nie żyje - spróbuj w firmie Elmark Automatyka - oni chyba to sprzedawali.

  Na prawdę polecam.
 • Poziom 28  
  Więc mam ten programik w wersji 3.24. Ale za chiny nie potrafię go obsłużyć. Może mi ktoś z grubsza wytłumaczyć jak używa się takie programy? Gdzie wpisujemy dane w ramki, gdzie odczytujemy? Czy to rzeczywiście działa na takiej zasadzie jak myślę?

  Dodano po 8 [minuty]:

  Program ustawić na slave czy master? Co oznacza w ramkach z 1 postu CRC16?
 • Poziom 10  
  Jestem w trakcie uruchomienia sieci, która została zmontowana 15 lat temu, więc wszystkie podłączenia zostały wyokonane wcześniej bez mojego udziału. Ale jest to ekranowany przewód czterożyłowy, którym urządzenia są połączone równolegle i podpięte do PC przez konwerter RS485/RS232.
 • Poziom 15  
  Najlepszym programem do Modbusa jest wg mnie Modscan, posiada wszystkie użyteczne funkcje, odczyt rejestrow, zapis ....mozna pisac skrypty , polecam !