Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt RDM127, Pilot do radia

xyz12341 18 Cze 2008 14:05 1807 7
  • #1 18 Cze 2008 14:05
    xyz12341
    Poziom 9  

Witam...
    Posiadam pilot do radia RDM 127 New York, ale nie mam odbiornika podoczerwieni. Czy mozna go gdzies zakupic (jesli tak to gdzie), lub złozyc samemu:?::idea:
    Pomocy!
    Z gory dzieki!:D

@edit

I posiadam jeszcze mikrofon do automatycznego ustawiania poziomu glosu, ale nie mam mozliwosci podlaczenie, bo nie mam odpowiedniego gniazda na wytyczke

0 7
  • #2 18 Cze 2008 14:12
    SlaweK
    Poziom 43  

Można i tak i tak. A jak poszukasz w postach wyróżnionych na początku działu i wnikliwie przeszukasz stronę to znajdziesz.

SławeK

0
  • #3 18 Cze 2008 14:33
    xyz12341
    Poziom 9  

Niestety ale nieznalazlem nic na temat pilota do rdm 127;/ Jesli mogl bym prosic o link do tematu to bylo by suuuuper.:D

0
  • #4 18 Cze 2008 18:37
    djlj24
    Spec od car audio

W modelu New York RDM127 oraz Bremen RCM127 potrzebny jest pilot wraz z interfejsem o oznaczeniu RC07 (nie mylić z RCT07 do RadioPhone). Interfejs podłączany jest do niebieskiej kostki (jest przelotowy więc zmieniacz oraz moduł nawigacji działa dalej bez problemu) i łączy się z radiem za pomocą magistrali CAN. Zrobienie czegoś takiego samemu wymaga sporej wiedzy i znajomości systemów procesorowych. To radio, mimo, że już ma 11 lat było bardzo zaawansowane technologicznie a z dokumentacją co i jak jest transmitowane po szynie trudno.

0
  • #5 22 Cze 2008 17:59
    xyz12341
    Poziom 9  

Serdeczne dzięki za ten wyczerpujący opis, ale w dalszym ciągu jestem w punkcie wyjścia, z pilotem i mikrofonem bez interfejsu. Na allegro niestety nie ma RC07, a nie wiem czy inny model pasuje.
    POMOCY !!!!

0
  • #6 22 Cze 2008 19:53
    djlj24
    Spec od car audio

Mikrofon nie potrzebuje interfejsu wpina się go bezpośrednio. Piloty Blaupunkta są zrobione na jedno kopyto ale właśnie różnią się interfejsem (i opisem klawiszy co jest mniej istotne). Raz był taki pilot w komplecie i podobno niedrogo ale ja przegapiłem.

0
  • #7 22 Cze 2008 23:38
    xyz12341
    Poziom 9  

mikrofon który otrzymałem przy zakupie radia jest zakończony małym jack*iem 3,5mm i dlatego nie bardzo wiem jak z nim postąpić

0
  • #8 23 Cze 2008 10:05
    ___pi
    Poziom 13  

xyz12341 napisał:
    mikrofon który otrzymałem przy zakupie radia jest zakończony małym jack*iem 3,5mm i dlatego nie bardzo wiem jak z nim postąpić

Zakupić gniazdo jack "na przewód", parę centymetrów ekranowanego przewodu, kostkę mini-iso, trzy piny i dołączyć mikrofon do odpowiednich styków w radiu. Które to styki? Na wspomnianej wyżej stronie (notabene w tym wątku rozmawiałeś już z jej autorem) znajdziesz dokładny opis kostki tego modelu.

Dodano po 1 [minuty]:

djlj24 napisał:
    Raz był taki pilot w komplecie i podobno niedrogo ale ja przegapiłem.

Fakt! Był pod koniec zeszłego roku - "leżak" magazynowy, nówka w pudełku.
    Niestety aukcja szybko zniknęła...

0
  Szukaj w 5mln produktów