Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szyberdach passat B5 zamyka i otwiera

wkrleg 18 Cze 2008 15:29 6783 15
  • #1 18 Cze 2008 15:29
    wkrleg
    Poziom 16  

B5 rok 1998 przez pewien czas bylo ok ostatnio czy z alarmu czy tez orginalnym przelacznikiem jedzie prawie do oknca zamykajac i odrazu otwiera na maxa. Tak pare razy 3 cia 4 proba zamyka do konca. Dodam ze smarowalem i czyscilem prowadnice WD40. Chyba jakis czujnik przeciazenia ale gdzie go znajde _

• #2 18 Cze 2008 15:36
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Ale co zamyka i otwiera,tylko szyber dach? A może i szyby, bagaźnik, schowek, popielniczkę????
    Pewnie przy użyciu "szukajki" znajdziesz 100 postów z odpowiedzią na Twoje pytanie, pewnie się nie chciało....

• #3 18 Cze 2008 16:14
    wkrleg
    Poziom 16  

Ja w temacie napisałem o szyberdachu tylko !
    A szukajka nie znalazla . I nie ze sie nie chcialo

• #4 18 Cze 2008 17:01
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

No to podpowiedzi... Gnijąca wiązka...

• #5 18 Cze 2008 17:14
    alpha01
    Poziom 21  

Kolego sprawdz potencjometr otwarcia szyberdachu na jego panelu sterowania

• #6 19 Cze 2008 12:30
    wkrleg
    Poziom 16  

Ok sprawdzę ten potencjometr . Nie mam schematu, zastanawiałem się tylko czy ów szyber nie ma modulu do sterowania nim.(czy to działa z komfortu) Wyglada to jakis element obciążenia (dotkniecie przeszkody i otwarcie.

• #7 19 Cze 2008 13:10
    Michu10
    Poziom 32  

szyber jest sterowany poprzez komfort

• #8 19 Cze 2008 13:55
    wkrleg
    Poziom 16  

Czyli dobieraM sie do wiązki od dachu do komfortu pod nogami kierowcy

• #9 19 Cze 2008 14:00
    Michu10
    Poziom 32  

Lepiej abys miał schemat do tego abys wiedział co masz ugryść

• #10 19 Cze 2008 14:53
    wkrleg
    Poziom 16  

Alarm jest dokladany
    Wszystko chodzilo przez rok ok. Alarm wykluczam bo bez jego reakcji dzieje sie to samo. Przekrecam pokretlem do poz. zamknij szyber zasowa sie do ok 5 cm przed końcem zamkniecia i wraca. Jest tam plastikowy pałąk ktory opada na dol (dociskalem go ręka ) mialem takie przeczucie ze na nim moze byc ten duzy opór ale teraz i to nic nie daje. Ale na poczatku stawialem na niego. Przekrecajac pokretło w koncu zalapie .Z alarmu tez

• #11 20 Cze 2008 00:14
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Widzisz, zaczynasz dobrze kombinować. A co za problem ściągnąć schemat?

• #12 20 Cze 2008 09:40
    wkrleg
    Poziom 16  

NA CHWILE OBECNĄ wypialem przełacznik obrotowy do szyberdachu okazalo sie ze bez niego zadzialal bez problemu. Sprawdze jeszcze jutro na sloncu jak sie bedzie zachowywał. Jesli sie okaze ze dalej bedzie lipa to przy silniczku cos w środku siedzi (napewno przekaznik) bo go slychac. Jego nie podejrzewam ale moze jakas elektronika tam bedzie. Przelacznik rozebralem nic nie widac. Sieżki cale widełki tez. Moze ten grafit gdzieś stracił strukture. DAm znac

• #13 20 Mar 2009 11:23
    jacaman
    Poziom 10  

sprawdź styczniki i moduł pozdrawiam

• #14 20 Mar 2009 16:31
    wkrleg
    Poziom 16  

a o jakich stycznikach piszesz i jakim module.
    Wydaje mi sie ze sterowanie jest z modulu komfortu bezposrednio

• #15 09 Paź 2013 23:33
    marjanhc
    Poziom 9  

Witam, podpinam się pod temat bo nie będę zakładał nowego posiadam B5FL auto mam od miesiąca, miałem problem z elektryką ale rozwiązałem go (wiązka) jednak przestał mi działać szyberdach, kupiłem drugi silnik z elektroniką i dalej nic, nie mam niestety przełącznika na podmiankę, jedyne co działa to domykanie szyberdachu z kluczyka jak go np korbką otworzę, jedyne co zauważyłem to na kostce niebieskiej 4 piny na dwóch jest tylko sygnał (gruby masa gruby plus) są jeszcze dwa cienkie czerwony i brązowy i na nich nie ma napięcia, ktoś może mi powiedzieć jakie napięcie ma na nich być i jak jesy realizowany sygnał sterujący dla szyberdachu?

Z góry dziękuję

• #16 02 Lip 2014 18:06
    ja548
    Poziom 17  

Witam! Chłopaki ja mam też taki problem : np gdy chcę zamknąć szyber to zamyka i zaraz sam otwiera sam (bez względu na to jak przekręcę pokrętłem), nie da się zamknąć. czy ktoś rozwiązał ten problem, proszę o pomoc

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo