Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka fiskalna - praca w sieci (Subiekt GT)

Sharoop 18 Jun 2008 16:51 15807 9
    Sharoop
    Level 10  
    Witam.

Mam następujący problem. Niewielka firma pracuje na Subiekcie GT (3 stanowiska, 1 serwer, 2 klienckie). Całkiem niedawno została zakupiona drukarka fiskalna Novitus'a "Vento" i pojawił się problem. Podłączona do stacjonarnego serwera działa ok, ale z komputera klienta próba wydruku paragonu kończy się:

"Błąd 80070005-Brak praw dostępu do sterownika"

Trochę to denerwujące bo uniemożliwia pracę w sieci... gdzieś wyczytałem, że jest to winą SP2 do XP'ka ale jakoś mi się wydaje to dziwne.
    Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś kto się już z takim problemem spotkał podzieli się jego rozwiązaniem. Jeśli czegoś nie napisałem - chętnie uzupełnie.
    Acha, dodam że sam Subiekt w sieci pracuje bez problemu (wystawianie paragonów, faktur itp.) W Kasiarzu drukarka jest widoczna (na wszystkich komputerach)
    mastell
    Level 11  
    Może ktoś ma jakieś nowe wieści? Czy sposób który został wyżej podany jest jedynym rozwiązaniem?
    leszekedat
    Level 11  
    mastell wrote:
    Może ktoś ma jakieś nowe wieści? Czy sposób który został wyżej podany jest jedynym rozwiązaniem?

Witam
    Jeżeli kogoś temat dalej interesuje, to ostatnio podłączyłem do tej sieci trzeci komputer ADAX z peinstalowanym WinXPPL Sp3. Nie było żadnych kłopotów. Nie musiałem ustawiać żadnych ustawień z instrukcji InSert'u. Wystarczyło stworzyć takigo samego użytkownika co na serwerze i wyłączyć proste udostępnianie plików.
    maz9
    Level 19  
    Jest rok 2013 insert w tym kierunku nic nie zrobił. Nadal po sieci nie można użyć drukarki fiskalnej po sieci. Świat poszedł do góry dziś są już drukarki fiskalne sieciowe podłączane do switcha - niestety w Subiekt gt nic z ta funkcją nie zrobimy w innym programach odbywa się to bez większych problemów.

Poddałem się kupiłem klika drukarek fiskalnych - nadszedł kolejny problem. Każdy ( a mam 6 stanowisk ) musi wybrać przy drukowaniu swoją drukarkę fiskalną. Jednym słowem dopracowanie funkcji pozwalającej na używanie kilku drukarek fiskalnych lub jednej po sieci w firmie insert jest nie do zrobienia.

Dadam dla ścisłości że jest moduł fiskalizacji zdalnej w subiekt gt ale każdy instalator współpracujący z insertem stwierdza na dzien dobry że jak ustawi to za chwile przestanie działać

Takie tematy po 4 latach są warte odświeżenia
    megon
    Level 10  
    No to ładnie - kurcze jaki model w takim razie kupić ? Drukarkę podłączaną do sieci ( swich ) ?
    pakamc
    Level 9  
    maz9 wrote:
    Jest rok 2013 insert w tym kierunku nic nie zrobił. Nadal po sieci nie można użyć drukarki fiskalnej po sieci. Świat poszedł do góry dziś są już drukarki fiskalne sieciowe podłączane do switcha - niestety w Subiekt gt nic z ta funkcją nie zrobimy w innym programach odbywa się to bez większych problemów.

Poddałem się kupiłem klika drukarek fiskalnych - nadszedł kolejny problem. Każdy ( a mam 6 stanowisk ) musi wybrać przy drukowaniu swoją drukarkę fiskalną. Jednym słowem dopracowanie funkcji pozwalającej na używanie kilku drukarek fiskalnych lub jednej po sieci w firmie insert jest nie do zrobienia.

Dadam dla ścisłości że jest moduł fiskalizacji zdalnej w subiekt gt ale każdy instalator współpracujący z insertem stwierdza na dzien dobry że jak ustawi to za chwile przestanie działać

panie maz9 - bez obrazy, ale opowiadasz Pan głupoty nie z tej ziemi. Zachęcam do zapoznania się z tematem fiskalizacji zdalnej (F1 w kasiarzu) i poprawnego skonfigurowania. Wystarczy protokół thermal, poprawnie skonfigurowana siec i wszystko bez zarzutu działa...
    maz9
    Level 19  
    pakamc wrote:
    maz9 wrote:

panie maz9 - bez obrazy, ale opowiadasz Pan głupoty nie z tej ziemi. Zachęcam do zapoznania się z tematem fiskalizacji zdalnej (F1 w kasiarzu) i poprawnego skonfigurowania. Wystarczy protokół thermal, poprawnie skonfigurowana siec i wszystko bez zarzutu działa...

Mamy rok 2014 luty Zapraszam kolegę do mnie na zainstalowanie drukarki po sieci. Skoro wystarczy kliknąć F1 i poczytać pomoc.
    Bez obrazy ale ci których poleca insert wymiękają

Ci którzy mogą to zrobić to sprzedają przy okazji informację że będzie działać 2 dni albo 3 dni a potem będzie masa problemów i broń boże ni dadzą na to gwarancji.

Dlatego zapraszam na konfigurację.

A temat odgrzewam ponieważ po tak długim czasie szykuje się kolejny zakup drukarki fiskalnej za 4 tysie i znalazłem znowu swój post i doczytałem kolegę który twierdzi że piszę głupoty i wprowadza innych w błąd.

A nic się nie zmieniło jeśli chodzi o stronę praktyczną
    crusher_84
    Level 8  
    Hmm...odkopując w celu wyjaśnienia.. Klient korzysta z subiekta od kilku lat na 6 komputerach. Ma podłączoną drukarkę elzab omega do jednego komputera gdzie zainstalowany jest serwer fiskalizacji zdalnej i na pozostałych komputerach połączonych w sieci bezproblemowo drukuje paragony na tejże drukarce.
    Może kolega nie instalował wszystkiego. Wystarczy tel. do pomocy technicznej subiekta i pomagają.