Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 8062 - buczenie przy wypuszczaniu wody

bezner 18 Cze 2008 17:11 9042 7
  • #1 18 Cze 2008 17:11
    bezner
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Nie jestem zawodowcem ale wcześniej zajmowałem się kompletnym serwisem starego polarka. Miałem jednak schematy, opisy itp.

Od kilku lat używam AWM 8062 - niewiele o niej wiem bo do tej pory działała bez zarzutu.

Od kilku prań przy wylewaniu wody słychać wyraźne, głośne buczenie na zmianę z wrkotem. Dźwięk jest wyraźnie niemetaliczny (tak jakby jakieś plastikowe elementy). Przypomina jakby dźwięk obluzowanych trybów czy coś takiego.

Pralka dalej wykonuje cały program, bez zacięć ale dźwięki wyrażnie wskazują na jakąś awarię i tylko czekać kiedy gruchnie coś poważnego.

Mam wrażenie, że to trochę podobne to tego wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=982896&highlight=awm+8062&sid= ale nie jestem pewien, bo pralka nie zacina się i nie pokazuje żadnego błędu.

Czy ktoś pomoże zdiagnozować problem? Chciałbym zająć się tym sam - oczywiście jeśli nie podołam to trzeba będzie specjalisty, ale lubię wyzwania :)

Może macie sugestie, co sprawdzić, gdzie szukać, co wyeliminować. Z góry dziękuję za każdą merytoryczną pomoc.

A.

0 7
  • #2 18 Cze 2008 17:24
    wlod53
    Poziom 10  

bankowe że pompka wytarty wirnik sugeruję sie pospieszyc bo trzaśnie triak.:idea:

0
  • #3 18 Cze 2008 18:45
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Silnik pompy spustowej do wymiany, chyba że coś sie dostało do turbinki pompy

0
  • #4 18 Cze 2008 19:06
    bezner
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. A powiedzcie, czy taką wymianę można zaryzykować we własnym zakresie - wcześniej, w starej pralce robiłem takie naprawy. Trochę się boję bo nie mam żadnych opisów ani schematów.

We wcześniej cytowanym wątku była mowa o tym, że można zastosować silnik od ARDO. Czy można? Czy lepiej nie kombinować i poszukać orygialnego?

Jeszcze jedno pytanie - zarówno wlod53 jak i schnautzerman wskazujecie na że silnik (intuicja podpowiada, że macie rację). Schnautzerman sugerujesz, że może coś dostało się do turbinki... jak to stwierdzić? I czy warto? Czy od razu wymienić silnik i koniec?

Obu wam bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Artur

0
  • #5 18 Cze 2008 19:12
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Odkręć filtr i zajrzyj, zobaczysz plastikową turbinkę, jak jest ok to wymieniaj silnik pompy, może być od Ardo, wymiana dość prosta

2
  • #6 18 Cze 2008 19:20
    bezner
    Poziom 2  

Dzięki schnautzerman! Turbinka jest w porządku. Zabieram się za poszukiwanie silnika.

Pozdrawiam

Artur

0
  • #7 29 Lip 2011 17:00
    goly79
    Poziom 9  

u mnie jest nie takie obcieranie tylko wibracje... i tak od jakichś 2 lat.... no to co to może być luz na wirniku silnika??.. czekać aż całkiem stanie... oprócz tego warkotu nie ma ani resztek wody w pralce ani wycieku ani zwarcia, tylko ten odgłos...

0
  • #8 29 Lip 2011 18:40
    skryn
    Admin grupy AGD

goly79 napisał:
    u mnie jest nie takie obcieranie tylko wibracje... i tak od jakichś 2 lat.... no to co to może być luz na wirniku silnika??.. czekać aż całkiem stanie... oprócz tego warkotu nie ma ani resztek wody w pralce ani wycieku ani zwarcia, tylko ten odgłos...

Jeśli to Ciebie nie męczy, to zostaw w spokoju, a jeżeli tak, to wymień silnik pompy.

0