Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką mini wiertarkę wybrać?

bmisilo 18 Jun 2008 17:40 16179 16
Altium Designer Computer Controls
    bmisilo
    Level 19  
    Witam
    Chciałem zapytac która mini wiertarkę wybrać.Pzeznaczenie uniwersalne nie tylko do płytek drukowanych.Proszę o rady.Podobają mi się takie miniwiertarki http://sklep.avt.pl/go/_info/?user_id=481992&lang=pl
    421399
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    volter
    Level 19  
    Jest tylko jeden link, reszta pewnie usunięta przez moderatora. Ale ta co została jest niezła. Ja mam podobną tylko innej budowy i z mniejszym asortymentem. Mam do tego swój zasilacz, dzięki czemu mogę regulować sobie obroty, ale jak widać po opisie ta wiertarka ma już regulację obrotów. Jest godna polecenia moim zdaniem :-)
  • Altium Designer Computer Controls
    bmisilo
    Level 19  
    To ja skasowałem bo nie chciałem żeby post trafił do kosza ale mogę wysłać linki na gadu gadu.
  • Helpful post
    volter
    Level 19  
    No to poślij mi najlepiej na maila mrovka(malpa)gmail.com, bo na GG nie zawsze dochodzą wiadomości.
  • Helpful post
    adam_es
    Level 29  
    Przedstawiona w linku wiertarka jest fajna, tylko że tulejki są od 1mm. Często potrzebne są otwory o mniejszej średnicy. Można co prawda wiertło włożyć w koszulkę PCV, ale to nie zawsze daje dobre rezultaty.
    Sam do druku używam silnika DC z drukarki z uchwytem wiertarki modelarskiej "PIKO", osadzony na stojaku mikroskopu metalograficznego.
    Dobre prowadzenie umożliwia używanie wierteł widiowych do automatów wiertarskich, które są dużo trwalsze od stalowych.
  • Helpful post
    De Dion-Bouton
    Level 12  
    Ja mam taką:
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/48_1214159838.jpg]Jaką mini wiertarkę wybrać?
    Dorobiłem regulator z elektroniki dla wszystkich -wiertarka kręci się powoli, przykładasz wiertło-regulator czuje oprór i załącza pełną moc.
    Super!
    bmisilo
    Level 19  
    Dziękuje za opinie i porady. Prosiłbym jeszcze o inne polecenia takich wiertarek.Proszę pisać :D :D:D
  • Helpful post
    wojtek9104
    Level 16  
    De Dion-Bouton mógł byś podać linka do schematu tego regulatora z EDW.
    Kupiłem w czwartek taką samą wiertarkę i czekam na listonosza może jutro już się zjawi :D
  • Helpful post
    megao
    Level 24  
    Przetestowałem kilka różnych wiertarek od najtańszej chińszczyzny po trochę lepsze produkty.
    Również model zaproponowany przez kolegę De Dion-Bouton, z trzech jedna nadawała się do użytku, pozostałe wykazywały duże bicie uchwytu i do wiercenia specjalnie się nie nadawały.
    Również produkty Vellemana nie zachwycają, to chińszczyzna wydawana pod ich logiem.

Absolutnie zadowolony jestem z wiertarki Proxxon. Sprzęt trochę droższy, ale wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. O niedoskonałościach nie ma mowy, naprawdę duża frajda z użytkowania tego sprzętu. Piszę tutaj o modelu Proxxon Micromot 50.
    http://www.narzedziowy.com.pl/product_info.php?cPath=633_69&products_id=11592

Polecam.
  • Helpful post
    telemah
    Level 27  
    http://www.nokaut.pl/oferta/multiszlifierka-einhell-bsg-135-prezent.html

ja mam taką do wiercenia i szlifowania różnych materiałów , a taką jak polecił kolega De Dion-Bouton mam zarezerwowaną jedynie do wiercenia w płytkach drukowanych , gdyż jest bardzo malutka a multiszlifierka choćby i ta nieduża Proxxona jest niewygodna do wiercenia płytek bo jest i tak byt duża chyba że chcesz wiercić z wałka giętkiego albo sobie zrobisz do niej jakiś stojak. Ta wiertareczka polecana przez Kolegę De Dion-Bouton jest malutka i bardzo wygodna z tym że jej moc jest maleńka ale do wiercenia wiertłem do 1,5mm w każdej grubości laminacie akurat taka moc wystarcza z tym że max moc ta wiertareczka osiąga przy ok 14v.Ja zasilam ją małym zasilaczem regulowanym na LM317 trafko w tym zasilaczu ma ok 5W a zasilacz daje napięcia od 1-15v.
  • Helpful post
    Przemek_Kuchta
    Level 20  
    To zależy jak trafisz. Napewno nie kupować przez neta!
    Szukałem kiedyś takiej w castoramie i przejrzawszy kilka nic nie wziąłem, bo miały bicie na osi. Najłatwiej sprawdzić wsadzając jakiś frezik z ostrym końcem i trzeba zobaczyć czy końcówka freza nie robi kółeczka. Przejrzałem kilka i wszystkie miały bicie.
    Polecić mogę proxona, ale ma tylko 20krpm i dremela powyżej 30krpm.
    bmisilo
    Level 19  
    Dziękuje wszystkim za porady. :D:D:D
  • Helpful post
    gaballus
    Level 12  
    Chociaż temat to suchar to podaję linki do tego inteligentnego sterownika wiertarki, może komuś kto trafi na ten temat przyda się :)
    Link
    Link

W zasadzie w pierwszym linku jest wszystko, nawet projekt w Eaglu.
    victorvaldes
    Level 11  
    jeśli chodzi o firmę Proxxon to który sprzęt lepiej kupić: wiertarko-frezarka FBS 240/E-250zl(zasilanie z sieci) czy Wiertarka precyzyjna FBS 12/E(+ zasilacz)-w sumie ok 250zl może więcej zależnie od zasilacza.
    Wiertarki posiadają zbliżone parametry techniczne.
    Oczywiście przeznaczenie to płytki PCB.
    bmisilo
    Level 19  
    Zrezygnowałem i tak z tego typu wiertarek.Zrobiłem sobie sam z wałka giętkiego i silnika z chłodnicy od audi.Coś takiego jak dremel.
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Moderated By rubens:

Wykopaliska zamykam.