Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa aparatury

slayer17 18 Cze 2008 19:53 1894 6
  • #1 18 Cze 2008 19:53
    slayer17
    Poziom 9  

Witam mam problem natury gałkologicznej.

Mianowicie, odkopałem stary model RC i mam do niego troszkę zdezelowany kontroler. Jest w nim prawie wszystko - brakuje tylko styków przy "wajchach", w skutek czego nie działa.

Wobec tego pytanie: Czy można jakoś toto naprawić, ew. czy każdy kontroler np. kupiony na allegro będzie pasował do tego modelu (27 Mhz)?

Prosiłbym możliwie o zdjęcia takich styków oraz wskazówki jak to jest mniej więcej wykonane.

Chciałbym uruchomić ten model możliwie tanim kosztem. (może ktoś ma jakiś 2 kanałowy z chińskiej zabawki :D)

0 6
  • #2 25 Cze 2008 18:35
    misiek1994
    Poziom 17  

Nie specjalnie ciebie rozumiem. Chodzi ci o to, że te wajchy masz urwane, czy o potencjometry (do których przymocowane są wajchy) od których urwały się styki??
    Daj zdjęcia.

0
  • #3 28 Cze 2008 12:09
    wojto15-05
    Poziom 18  

W podstawowych "sterownikach" do modeli RC nie ma żadnych potencjometrów :P przesuwając wajchę powodujesz że nadrukowane na płytce styki się zwierają, jest tam również sprężynka która powoduje powrót wajchy.
    Do misiek1994
    Masz na płytce "pilota" na pewno 3 pola które są zacynowane, przesuwa się po nich styk, tak jak pisałem wyżej. wystarczy że kupisz albo wymontujesz (np: ze starego napędu CD/DVD przełącznik (dwustronny- abyś mógł manipulować np: przód-tył)
    Przylutujesz sobie środkowy styk włącznika do środkowego pola na płytce,
    lewy do lewego pola , a prawy do prawego.
    Z tego co napisałeś wywniąskowałem że naprawa polega na wym,
    widzę po nicku że rocznik 94` więc przypuszczam że o elektronice dużo nie wiesz. Ale nie martw się, liczy się zapał do pracy!
    Myślę że Ci pomogłem :) i że się za to odwdzięczysz ;)
    Pozdrawiam

0
  • #4 28 Cze 2008 13:07
    misiek1994
    Poziom 17  

Ale skąd wiesz, że ta aparatura na pewno jest bez pwm?? Mimo, że stara mogli czasem wcisnąć tam potki z jakimś scalakiem??

Dodano po 1 [minuty]:

Rocznik, tak 1994. A wracając do styków to na zasadzie środkowy masa, tył to jazda do tyłu, a przód to do przodu?

0
  • #5 28 Cze 2008 14:22
    wojto15-05
    Poziom 18  

dokładnie tak. Środek to masa a boczne styki to tył i przód (lub lewo prawo)
    raczej na 99% tak zrobili. Chyba że model kosztował więcej niż 300-400zł
    trochę tego się przewinęło przez moje ręce :)

0
  • #6 28 Cze 2008 16:17
    misiek1994
    Poziom 17  

Czemu na 99%? Slayer pisze, że stara, a nie, że tania :D

Moderowany przez McRancor:

Może zamiast pisać bez sensu warto poczekać aż autor się wypowie?

0
  • #7 28 Cze 2008 22:40
    wojto15-05
    Poziom 18  

Proszę autora aby wysłał zdjęcie nadajnika i odbiornika.
    Wtedy będziemy mogli porozmawiać :)
    Najlepiej zdjęcia nadajnika "od środka" :)

0
  Szukaj w 5mln produktów