Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 - jak zaprogramować otwieranie drzwi z pilota

18 Cze 2008 19:55 41652 14
  • Poziom 9  
    Ostanio przestał mi działać pilot w kluczyku do zamykania centralnego zamka w moim aucie Peugeot 207. To jest: raz zamyka a raz nie. Czasami trzeba naciskać kilka razy. Pomyślałem że to może bateria wysiadła, chociaż nie powinna bo auto ma dopiero rok. Kupiłem nowa baterię i nadal to samo. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem, lub zna rozwiazanie? Na forum znalazłem instrukcje programowania pilota do Peugeota 307 - ale ten sposób nie działa
  • Poziom 32  
    Jak auto ma rok to czemu nie skorzystarz z gwarancji.
    Jak pilot raz działa a raz nie to synchro nic nie pomoże, jak się rozsynchronizuje to nie zadziałą do synchronizacji, sprawdź pilota na jakimś odbiorniku radiowym na różnych zakresach AM czy jak naciskasz pilota to zawsze słychać jakieś nadawanie, czy nie zawsze wtedy to problem pilota, czy odległość od auta ma znaczenie na częśtość występowania usterki. Czy z kluczyka auto otwiera i zamyka zawsze poprawnie. jak nie działa tylko zamykanie a otwieranie zawsze to raczej pilot.
  • Poziom 9  
    Jak nie będę miał wyjścia to pojade do ASO. Chcialem tego uniknąć z dwóch powodów: do ASO mam 70 km, a po drugie pracyję tylko w dni robocze więc musiałbym wziąć dzień wolny...
    Myslę że to sprawa synchronizacji. Dokładnie takie same objawy miałem już przy poprzednich autach i tam był na to sposób> Pilot sprawdzałem na radiu jest sprawny, w tym momencie nie mogę otworzyć ani z bliska ani z daleka. Z kluczyka auto otwiera się normalnie.

Regulamin pkt 11,1 proszę poprawić. goldwinger
  • Poziom 25  
    Procedura synchronizacji jest taka sama jak w 307. A czy drugi pilot działa poprawnie?
  • Poziom 21  
    Wlacz zaplon i w ciagu 5 sek,nacisnij i trzymaj przycisk ryglowania przez 10 sek.Wylacz zaplon,zaczekaj 2 min i zobacz czy pilot dziala.
  • Poziom 14  
    Witam też mam problem z 207 . U mnie z kolei auto pali tylko z jednego klucza z tego bez pilota natomiast w tym drugim działał pilot a nie zapalał więc pomyślałem że trzeba na nowo zakodować klucze jak to zrobiłem to auto nadal zapala tylko z klucza bez pilota natomiast pilot przestał działać i nie można go teraz zakodować no chyba że procedura w 207 jest inna niż 206 czy 307 . Czy ktoś już programował pilota 207 ???
  • Poziom 21  
    Wszystko to normalne i prawidłowe działanie.Nie da sie wczytać pilota,klucza którego kod immo nie jest wpisany do BSI.Wczesniej uszkodzila sie pestka immo w kluczu ,ale pilot jeszcze dzialal,przy próbie wczytywania klucza wymazał stare i na nowo nie dalo sie wczytac tego uszkodzonego.Jezeli klucz jest nie wczytany,nie da sie zaprogramować pilota.Podsumowujac-klucz do wymiany.Natomiast procedura kodowania pilota jest taka sama jak w 307.Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    georgesgr napisał:
    Luckskywalker napisał:
    Wszystko to normalne i prawidłowe działanie.Nie da sie wczytać pilota,klucza którego kod immo nie jest wpisany do BSI.Wczesniej uszkodzila sie pestka immo w kluczu ,ale pilot jeszcze dzialal,przy próbie wczytywania klucza wymazał stare i na nowo nie dalo sie wczytac tego uszkodzonego.Jezeli klucz jest nie wczytany,nie da sie zaprogramować pilota.Podsumowujac-klucz do wymiany.Natomiast procedura kodowania pilota jest taka sama jak w 307.Pozdrawiam.

...Nie jestem pewien, ze nie da sie zsynchronizowac pilota jesli klucz nie jest wczytany. W zasadzie jedno nie ma nic wspolnego z drugim...
    Pozdrawiam, Georges

Ja jestem pewnien bo mialem z 7 taki przypadkow,klient przyjezdza na wczytanie klucza na serwis,przy probie wczytania okazuje sie ,ze klucza nie da sie wczytac i klient z ryjem ze pilot dzialal ,a teraz nie dziala- i weź mu to wytłumacz.Pozatym gdyby tak nie bylo to np na myjni by ktos wszedl z pilotem z innego autka-wlaczyl zaplon twoim kluczem i wczytal sobie swoj pilot,a potem pod blokiem otworzyl CI autko.Na 1000% nie da sie wczytac pilota,gdy klucz jest nie wczytny.
  • Poziom 14  
    Panowie czy da się jakoś naprawić tego klucza czy trzeba nowy??? . Gdzie w tym kluczu z pilotem jest transponder (wygląda mi to na tą ceweczke na końcówce )??? Może wystarczy wymienić sam transponder??? Czy można zaprogramować używany klucz z innego auta znając tylko pin ? czy musi być czysty klucz ?
  • Poziom 21  
    Klucz musi byc nowy,nie da sie przełożyć samego immo,przynajmniej mi sie nie udalo,(uszkodziłem nowy klucz).Podejrzewam,ze immo jest jakos sparowane z pilotem.Tylko nowy klucz...
  • Poziom 14  
    dzień dobry
    znajdź w internecie telefon do autoelektronika inż.jacek grabowski piaseczno i skonsultuj się
  • Poziom 14  
    Czyli nowy klucz i po kłopocie . Ma może ktoś nowego klucza tańszego niż serwis tj 340zł ???
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam taki sam problem w moim 207 , pilot działał , działał i nagle przestał .
    Byłem u trzech elektroników , jeden wysiadł , drugi stwierdził po "podłożeniu" 5 innych pilotów że trzeba nowy czysty kluczyk , ale już dwa miesiące go załatwia, a trzeci szpec stwierdził że winne jest BSI , ale co ma piernik do wiatraka? On mówi ze trzeba dac inne BSI. I bądź tu mądry i pisz wiersze. Rozwiązał ktoś problem taki kiedys?