Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zapisać w pamięci stacje radiowe w Pioneer DEH-2000MPB ?

18 Jun 2008 21:09 29916 13
  • Level 10  
    Niemogę sobie poradzić z zaprogramowaniem stacji radiowych w radiu Pioneer DEH-2000MPB :( Niemam instrukcji w języku polski i dlatego proszę o wskazówki. Radio działa tylko wtedy gdy w stacyjce jest kluczyk (chciałbym żeby tak zostało). Proszę o radę. Pozdrawiam[/b]
  • Level 43  
    .Naciskasz i przytrzymujesz prawa strone galki/joistick,a i tuner zaczyna przeszukiwaniw pasma,po znalezieniu stacji radiowej naciskasz i przytrzymujesz przycisk z numerem np.1tak dlugo,az radio wyda sygnal.Od tej chwili pod tym numerem masz zapamietana stacje.Z reszta stacji postepujesz analogicznie,przypisujac im nastepne wolne klawisze.Mozesz tez z poziomu menu tunera wybrac funkcje BSM,po uruchomieniu jej radio automatycznie wyszuka i zapamieta najsilniejsze dostepne stacje
  • Level 10  
    Robiłem tak jak mi radzisz i stacje były zapamiętane na chwile bo kiedy wyjełem kluczyk ze stacyjki i zdjełem panel wszystko się kasowało i jak włączyłem radio znowu musiałem szukać na nowo. Znam ten sposób z BSM że wyszuka samodzielnie stacje ale chcę zaprogramować tak żeby te stacje były zapisane na stałe bezwzględu na to czy wyjme kluczyk ze stacyjki czy nie.
  • Level 12  
    Prawdopodobnie zasilanie jest źle podłączone.Nie wiem jakie jest złącze w radiu, ale na plus powinny być dwa przewody. Jeden powinien być zasilony cały czas, drugi ze stacyjki.
  • Level 10  
    Z radiem dostałem kostkę którą podłaczyłem do dwóch wtyczek które były fabryczne w aucie po czym podłaczyłem drugą stronę tej kostki do radia i wszystko działa bezproblemu tylko to kodowanie stacji radiowych. Czy przyczyna może być to że radio działa tylko wtedy gdy kluczyk jest w stacyjce ??? Bo ja chciałbym żeby tak zostało.
  • Level 22  
    Myślę, że masz zamienione "plusy" - zasilanie główne i podtrzymanie pamięci. W PIONEERACH są to chyba kabelki żółte i czerwone. Zamień je miejscami - mogą być na tych kabelkach dodatkowe złączki to umożliwiające. Jeżeli nie to najprościej przetnij je i zlutuj "na krzyż".
  • Level 43  
    A nie lepiej zlutować w kółko ?

Poprawna porada powinna być : Sprawdzić poprawność podłączenia zasilania, plusa po kluczyku i plusa podtrzymującego pamięć. Tylko elektrocieniasy każą lutować na krzyż, ja mówię, sprawdzić i jeśli się nie zgadza to popatrzeć jak najmniej inwazyjnie to dopasować jak radio wymaga. Niestety nie wiemy jakie to auto i jakie ma podłączenie a także czy nie było w nim już coś przerabiane czy jest wszystko fabryczne więc nie możemy powiedzieć nic napewno. W końcu jesteśmy na forum elektronicznym a nie kucharskim i nie powinno się nikomu tłumaczyć jak to się sprawdza, to wiedza z 6 klasy szkoły podstawowej którą mam nadzieję wszyscy ukończyli. No chyba że się mylę...

SławeK
  • Level 22  
    SławeK - z całym szacunkiem, ale...
    Cenię Ciebie, bo Twoje porady są zawsze na bardzo wysokim poziomie. Z elektroniką i samochodami mam już do czynienia wiele lat, więc nie czuję się "cieniasem" i proszę tylko lepiej dobierać słowa w swoich wypowiedziach, bo ktoś może poczuć się urażony. Oczywiście zgadzam się z Twoim postem w tym temacie na 100%. Zawsze staram się rozmawiać z klientem na jego poziomie (jak wyczuwam), stąd to nieszczęsne "na krzyż" - po prostu chciałem być dobrze zrozumiany. Czasami wieczorem, będąc zmęczonym człowiek trochę się "zakręci" i nie postara się do końca dobrze opisać problemu, co Tobie, jak napisałem wyżej się udało.

Przepraszam, że tym razem trochę nie na temat.

Pozdrawiam!
  • Level 43  
    Odpowiadając musimy zwracać uwagę na umiejętności pytającego i przewidzieć jego spodób często niemyślenia. Podłączanie radia to bardzo prosta dla nas sprawa, dla laików też, problemy zaczynają się jak kostki pasują a coś nie działa. Martwi mnie to że mimo tego że jesteśmy na forum elektronicznym to rzadko zdarza się by taki wziął najprostszą probówkę, zerknął do instrukcji obsługi i sprawdził chociaż czy zasilania są na swoich miejscach. Złoszczę się jak czytam porady w stylu "połącz żółty z czerwonym". Pisałem już wielokrotnie o późniejszych problemach z poborem prądu w tandetnym sprzęcie który nas zalewa. Można by tak długo ale skoro zwracanie uwagi rzadko odnosi skutek czasem trzeba użyć mocniejszych słów a i mnie zdarza się nie wytrzymać. Zdarza się też dość często diagnozować poprawnie takie usteki nie mając nic pod ręką, pożyczam wtedy żaróweczkę zapasu, znajduję kawałek przewodu ...

SławeK
  • Level 10  
    Niemogę sobie poradzić z zaprogramowaniem stacji radiowych. Robiłem tym sposobem że wyszukam stacje i przytrzymam numeryczny przycisk żeby zapisało ale kiedy wyłącze radio i wyjme kluczyk ze stacyjki wszystko się gubi i włączając radio wszystko muszę ustawiać od pczątku. Znam też ten sposób z automatycznym wyszukiwaniem BSM. Niemam stacyjki z funkcja ACC i mam podlączone czerwone kabelki tak że radio działa tylko wtedy gdy kluczyk jest w stacyjce. Chcę zapisać stacje radiowe na stałe żeby były zapisane cały czas bezwzględu czy wyjme kluczyk czy nie.Chcę żeby taka opcja że radio działa tylko z kluczykiem w stacyjce została. Radio jest założone w GOLF III 1995 rocznik jakby coś.
  • Helpful post
    Level 43  
    Wymontuj radio,znajdz w kosci auta zasilanie wystepujace ciagle(nawet bez kluczyka)Przewod tego zasilania musi laczyc sie z przewodem ZOLTYM w kosci radia.Potem zlokalizuj zasilanie,ktore pojawia sie w momencie przekrecenia kluczyka.Przewod tego zasilania musi byc polaczony z przewodem CZERWONYM kosci radia.Po poprawnym podlaczeniu radio bedzie pamietac ustawione parametry
  • Helpful post
    Level 43  
    Przeczytaj uwaznie moj ostatni post.Prosciej sie nie da
  • Level 10  
    milejow dzięki za radę ;) Wszystko juz działa.
    a co do cwaniactwa SlaweK to naprawde żal. Rozumiem że może się znasz na tych sprawach ale niemusisz zgrywac takiego cwaniaka. To forum jest po to żeby komus doradzić i wytłumaczyć a nie cwaniakowac "jaki to jestem dobry a inni to tępaki"