Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik od wsk w ogar 200, próba rejestracji... Da rade??

kamilcomp 18 Cze 2008 22:14 5881 13
  • #1 18 Cze 2008 22:14
    kamilcomp
    Poziom 20  

Witam...
    Jestem w trakcie budowy od podstaw motorku z silnikiem od wsk'i w ramie od ogara 200... Głównym celem mojej budowy jest przerobić całą te kupę żelastwa aby np. dało się jeździć na tylnym kole czy np. na przednim... No i oczywiście aby się bujnął taki motor ze 100km/h :D...
    A teraz najgorsza strona takich zabaw... Czy jeżeli chciał bym zarejestrować taki motor to będą duże komplikacje czy da sie bez problemu jechać na przegląd i w ogóle:)

do moderatora czytającego ten post >
    niestety nie odpowiadał mi żaden inny dział do tego postu wi8ęc wstawiłem go tu... Jeżeli coś jest nie tak to proszę o zmianę.... A nie chciał bym od razu kolejnego ostrzeżenia...:D

Pozdrawiam

• #2 18 Cze 2008 22:54
    robokop
    Moderator Samochody

Tiaaa, silnik od WSK w ramie od Ogara 200. Gratuluję pomysłowości. Zarejestrować taką maszynę da się jedynie jako SAM-a, nadwozie/podwozie (rama) musi być wykonane samodzielnie i przejść szczegółowe badania techniczne, min. kontrolę jakości spawów. Ramę będziesz musiał poważnie zmodyfikować, bo oryginalnie to ja nie widzę tam możliwości wciśnięcia silnika od WSK-i. A co do jeżdżenia na jednym kole - jak wyobrażasz sobie skuteczność motorowerowych delikatnych hamulców przy prędkości 100km/h ?

• #3 18 Cze 2008 23:01
    kamilcomp
    Poziom 20  

Właśnie też mnie to martwiło... Ale znalazłem na alleggro chamulce tarczowe od skutera wiec chyba tak źle by nie było?? A na czym polega ta rejestracja jako "sam'a"??

• #4 09 Lip 2008 09:36
    pawelek199090
    Poziom 10  

a rama do której wkładasz ten silnik ma jakiś papier ??
    bo silnika nie wbijaja w dowód !!??ale ciemno to widze żeby on przegląd przeszedł ( ten przegląd potrzebny do rejestracji )bo każdy diagnosta sie domysli biorąc dowód rejstracyjny że to nie jest orginalny silnik !

• #5 09 Lip 2008 14:49
    kamilcomp
    Poziom 20  

Papierów nie mam.... Są podobnno jakieś mozliwosci do rejestracji bo czytałem na forum... przeglad to nie bedzie problem:)

• #6 09 Lip 2008 15:07
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Tak, kwit na ramę ze złomu, przegląd w wyznaczonej stacji diagnostycznej, być może zażądają dokumentacji lub oceny biegłego rzeczoznawcy...
    Chyba będzie problem.
    Od złej strony sie zabierasz do tego.

• #7 20 Lip 2008 07:09
    kleki
    Poziom 28  

Cosik mi się zdaje, że za kwitologię zabulisz więcej, niż za ramę, silnik, hamulec tarczowy i całą resztę maneli.
    Jak Cię stać na takie zabiegi, to może kup lepiej jakąś aprillę, albo hondę? Będzie gotowe, typowe, z papierami i na pewno nic się nie urwie podczas jazdy. Żyjesz nie tylko dla siebie, ale też dla innych. ;-)

• #8 20 Lip 2008 08:08
    Kaszpir77
    Poziom 20  

Rama Ogara moim zdaniem jest zbyt wiotka jak na ciężki silnik od WSK. Nawet jeżeli uda Ci się go wmontować i pójdzie to "na koło" :) to któryś z kolei powrót na ziemię zakończy się poskładaniem tej ramy.
    Całą papierologia z rejestracją będzie kosztować niewiele mniej niż jakiś używany cross 125 ccm, który do zabawy będzie się nadawał zdecydowanie lepiej.

• #9 20 Lip 2008 11:57
    kamilcomp
    Poziom 20  

Nikt przecież nie powiedział, ze tym motorem bym wtedy jeździł po piachach tylko po ulicy i uczył się freestylu:P

Pozdro

• #10 20 Lip 2008 12:54
    wikingc1
    Poziom 18  

kamilcomp napisał:
    Nikt przecież nie powiedział, ze tym motorem bym wtedy jeździł po piachach tylko po ulicy i uczył się freestylu:P

Pozdro

Witam.
    U nas mieścili silnik od WSK 125 do ramy od motorynki, co prawda silnik parę centymetrów nad ziemią ale jeździli tym i dopiero to latało (dosłownie).
    A co do Twojego pomysłu to moim zdaniem słabo to wymyśliłeś, po pierwsze albo możesz zrobić motor do fristailu albo do jazdy po ulicach ( do jazdy po ulicy trzeba światła itd. a to zaraz potłuczesz ucząc się na pewno wywalisz się więcej razy niż myślisz :cry: ) Pozatym jeśli ma to być do fristailu to musisz mieś lekką konstrukcje i bardzo wytrzymałą, a rama od ogara jest niestety za słaba a i ciężko będzie zmieścić tam silnik więc będzie dużo przeróbek i wzmocnień i w efekcie będzie to cięższe niż przerobiona rama od WSK. Kolejna sprawa to przyspieszenie i hamowanie z tego co wiem i widziałem przyspieszenie trzeba mieć spore a i hamulce wręcz doskonałe nie wiem czy tarcze ze skuterka Ci to zapewnią nie mówiąc już o kołach które tez musza być szersze. No i zawieszenie też oryginalne nie podejdzie. Ja radził bym to jeszcze raz przemyśleć i zmienić koncepcje jeśli chcesz to budować sam.
    Pozdrawiam.

• #11 20 Lip 2008 15:41
    bruns
    Poziom 30  

[quote="kamilcomp"]Witam...

Cytat:
    Jestem w trakcie budowy od podstaw motorku z silnikiem od wsk'i w ramie od ogara 200...
    Słaby pomysł ! Uzasadnię to . Gówniany stary ciężki silnik z żeliwnym cylindrem o mocy kilku KM (konstrukcja z przedwojennej DKW125) . Gówniana słaba mało sztywna rama oparta na jednej rurze centralnej i gówniane zawieszenie o gównianych hamulcach nie wspomnę . Pamiętaj że z "gówna" bicza nie ukręcisz ! Może lepiej poszukaj jakiegoś lekkiego krosa a czas i pieniądze co chcesz przeznaczyć na przeróbki ogara przeznacz na remont silnika i opony .

• #12 27 Lip 2008 11:09
    rowin1983
    Poziom 16  

hm przeciez to chlopaka zycie jego czas i pieniadze dajcie chlopakowi spokuj tymi glupawymi docinkami chce niech robi

• #13 27 Lip 2008 13:48
    wikingc1
    Poziom 18  

rowin1983 napisał:
    hm przeciez to chlopaka zycie jego czas i pieniadze dajcie chlopakowi spokuj tymi glupawymi docinkami chce niech robi

Ale można zrobić coś lepiej za te same pieniądze i tym samym nakładem pracy. I ta propozycja według mnie nie jest dobra bo na robi się wyda kase a jeździł nie będzie.
    Pozdrawiam.

• #14 28 Lip 2008 22:53
    prei
    Poziom 13  

rowin1983 napisał:

Niech robi ale niech nie jeździ 100km/h i na jednym kole. Niech dopieści silniczek i wszystko. Bo tak to sobie krzywdę zrobi i nie daj Boże innym

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME