Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz AT - IBM 300 GL Desktop

nwgame 19 Cze 2008 07:39 908 3
  • #1 19 Cze 2008 07:39
    nwgame
    Poziom 10  

Witam serdecznie!

Mam pewien kłopot z zasilaczem AT do komp. IBM 300 GL Desktop.

Problem polega na tym że jakiś 'inteligent' poucinał wtyczki zasilające płytę główną tegoż komputera. Czy któryś z forumowiczów posiada jakieś informacje jak mają być połączone przewody w owym zasilaczu by wszystko działało jak należy?

PS. Przedstawiam wszystkie kolory przewodów (oraz ich ilość) jakie występują w moim zasilaczu... jeśli jest to możliwe to proszę o podanie mi nominalnych wartości napięć dla przewodów nieopisanych przeze mnie.

Przewód:

Czarny x18 - GND
    Czerwony x8 - +5V
    Pomarańczowy x4 - 12V
    Biały x1 -
    Żółty x1 -
    Niebieski x1 -
    Zielony x2 -
    Brązowy x6-
    Fioletowy x2 -

0 3
  • #2 19 Cze 2008 20:49
    exequtor
    Poziom 14  

Zasadniczo to jak gdzieś znajdziesz w serwisie czy sklepie czy szrocie a nawet na strychu u kolegi kompa starego na AT to da ci go za darmo całego a nie tylko zasilacz i nie musisz się bawić w kabelki o ile da się wsadzić do twojej obudowy to sprawa załatwiona. Jak nie to przełóż do takiej obudowy, do której wejdzie. A jak upierasz się to masz link
    http://przytom1.w.interia.pl/at.html

0
  • #3 19 Cze 2008 22:18
    nwgame
    Poziom 10  

Widzisz... problem polega na tym że płyta główna mojego IBM'a jest troszkę nietypowa i posiada oprócz standartowych dwóch kości zasilających płytę (To co mi podałeś w linku) posiada osobne 6 pinowe gniazdo po str. procesora. I to z tym gniazdem mam największe trudności bo jednak nie chciałbym czegoś spaścić...

Dzięki za wszelką pomoc... ale póki co wiem to co wiedziałem :)

Pozdrawiam,
    nwgame.

0
  • #4 19 Cze 2008 23:18
    exequtor
    Poziom 14  

Jeżeli to jest aż tak dedykowane to może warto pdglondnąć z takiego zasilacza w Internecie to raczej popularna konstrukcja a nawet napisać do kogoś z jakiejś aukcji zapytanie o foto tych wtyczek zazwyczaj w zasilaczach kable jednego koloru schodzą się do tego samego miejsca, czyli napięcie jest takie samo na wszystkich kablach tego samego koloru.

0