Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TENSAI - nie działa prawy kanał

11 Lut 2004 14:00 1837 4
  • Poziom 10  
    Powiem odrazu moja wiedza na temat elektroniki jest znikoma.Posiadam wzmacniacz TENSAI STEREO POWER AMPLIFIER TM 2570 jest on połączony z korektorem graficznym tej samej firmy.Musze mieć głosniki podłączone na lewym kanale ponieważ na prawym nie chodzą.Tzn. na prawym przez chwile pochodzi muzyka ale po kilku minutach wylacza sie.Prosze o pomoc !
  • Poziom 30  
    A zdjąłeś obudowe? Sprawdziłeś temperaturę? Może prawa końcówka się przegrzewa? I po prostu wyłącza? Sprawdź i napisz co i jak.
  • Poziom 10  
    Virusss napisał:
    Powiem odrazu moja wiedza na temat elektroniki jest znikoma.

Ehm.No tak ale jak tą temp. sprawdzic i co mam sprawdzic?? Jak ta częśc wygląda??
  • Poziom 30  
    Zależy jaki to wzmacniacz, ale końcówka mocy jest w okolicach radiatora, takiego metalu do chłodzenia, na nim jest albo scalak albo tranzystory. Jak one się grzejąto nagrzewa się radiator. Możesz sprawdzić pochylając się nad wzmakiem (jak słucham długo muzy na mojej Tosce to nie muszę się pochylać a mam darmowy grzejnik). Możesz zbliżyć rękę nad obudowę i wtedy będize czuć. Możesz dotknąć nawet tego radiatora. Pamiętaj żeby dotykać przy wyłączonym zasilaniu, i jeśli w odległości poczujesz temperaturę, to nie dotykaj, możesz się oparzyć a nie polecałbym.
  • Poziom 10  
    Więc jutro to sprawdze bo dzisiaj już troszke późno.Jak sie czegoś dowiem to dam wam znać