Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Daewoo AKF-0305RC przytyka tuner (syntezę)

kraszgoo 19 Cze 2008 11:02 1303 4
  • #1 19 Cze 2008 11:02
    kraszgoo
    Poziom 17  

Witam. Odtwarzacz ten po włączeniu ma zablokowane klawisze wyszukiwania stacji oraz regulacji fonii. Wyciszony jest głos dopiero po zmianie na magnetofon i powrocie do tunera pojawia się szum jednak nie można nadal szukać stacji. Po pewnym czasie (nagrzaniu) sytuacja poprawia się . Czy ktoś z państwa spotkał się z takim uszkodzeniem? Głowica została przelutowana wraz z układem umieszczonym w tunerze.

0 4
  • #2 19 Cze 2008 11:47
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

A cewki w głowicy przelutowałeś :?:

0
  • #3 19 Cze 2008 12:07
    lech-tech
    Poziom 15  

Tak jak kolega wspomniał w poście powyżej cewki do przelutowania ale i profilaktyczne całą głowice przelutować i dla sprawdzenia obstukać żeby było 100% pewności skutecznej naprawy

0
  • #4 19 Cze 2008 14:45
    djlj24
    Spec od car audio

W tym modelu zdaje się p.cz. jest na osobnej płytce obok głowicy. Trzeba przelutować układ SMD znajdujący się w niej - jak nie bardzo pomaga to wymienić na nowy. Głowię jak widzę kolega przelutował i nie pomogło.

0
  • #5 19 Cze 2008 18:39
    kraszgoo
    Poziom 17  

Wspominany układ przelutowałem już prędzej i dodatkowo wszystkie lutowania. Jednak jeszcze raz wylutowałem głowicę i lutowanie układu wykonałem gorącym powietrzem pomogło. Teraz gra zobaczymy jak długo. Dziękuje za wypowiedzi i za zainteresowanie tematem.

0
  Szukaj w 5mln produktów