Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 91r. brak kontrolki ładowania

19 Cze 2008 11:20 3557 7
 • Poziom 10  
  Witam
  po włączeniu zapłonu nie zapala sie kontrolka od ładowania..
  w wielozłączu przy alternatorze są dwa przewody czarno-biały i czerwony.. czarno -biały jest od kontrolki, wiec po zwarciu przez probówkę z żarówką 5W do zasilania 12v( gruby przewód przy alternatorze ) po włączeniu zapłonu wydaje mi sie ze powinna świecić sie żarówka a po odpaleniu zgasnąć ...tymczasem nie ma nic .. od czego mógł bym zacząć w drodze naprawy ??? wymieniony jest nowy regulator i stojan gdyż przed usterka nie było ładowania a z kontrolką było wszystko ok....
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 32  
  Zacznij od sprawdzenia ciągłości okablowania
 • Poziom 32  
  wymieniał regulator i szczotek by nie zauważył że są podjechane
 • Poziom 39  
  Nie wiemy jaki masz tam alternaor a nawet jaki silnik. Czy przypadkiem nie uszkodziłeś szczotek przy montażu regulatora? Pytanie także, czy na tym grubym przewodzie jest napięcie a także czy zapewniona masa. W tytule napisano "brak kontrolki" więc co ma świecić? I wreszcie wymiana stojana i regulatora jest chyba droższa od całego alternatora?
 • Poziom 10  
  Jest to silnik 1.7 D , mazda z 91r. . szczotki są wymienione razem z regulatorem...
 • Poziom 18  
  Wyjmij wtyczkę z alternatora .Jeżeli masz w niej 2 przewody to jeden ma zasilanie ;plus; a drugi jest do kontrolki.Połącz ten który idzie na kontrolkę z masą[oczywiście na wyjętej z alternatora wtyczce ]i przy włączonej stacyjce powinna zaświecić kontrolka ładowania,jeżeli zaświeci to szukaj usterki w alternatorze ,jeżeli nie zaświeci to spalona żarówka lub przerwa na instalacji.W alternatorze albo padnięty regulator albo złamane szczotki przy składaniu alternatora.A czy po naprawie alternatora było ładowanie ?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Zle podłączałeś kontrolkę przy sprawdzaniu,ma być do masy i do przewodu od kontrolki ładowania .