Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC się restartuje jak włączam jakas grę lub coś instaluję?

dynia1314 19 Cze 2008 13:10 1365 6
  • #1 19 Cze 2008 13:10
    dynia1314
    Poziom 14  

Mam taki problem komputer zwiesza sie jak wlaczam jakas gre albo instaluje program.
    Po restarcia czesto zawiesza sie przy logowaniu do Windowsa.
    Czasami w biosie procek zamiast 1500MHz jest 900MHz nie mialem takiego problemu wczesniej.
    A i jeszcze jak dotkne moleksa przy dysku to slychac jak by on restartowal sie.
    Prosze o pomoc.

Cytat:
    Athlon xp 1800+
    AsRock k7s8x
    512mb DDR ram kingstone
    Nivida GeForce 2 MX 400
    WDC WD400ZB-00JYA0
    Zasilacz mam 350W

Poprawiłem TONI_2003

0 6
  • #2 19 Cze 2008 13:30
    Piotrek6984
    Poziom 13  

Prawdopodobnie to wina płyty głównej. Kiedyś u mnie, PC zawieszał się gdy kożystałem z internetu. Po czasie były problemy z poprawnym uruchomieniem. Okazało się że płyta gł. ma uszkodzone kondensatory.

0
  • #3 19 Cze 2008 20:03
    exequtor
    Poziom 14  

Prawdopodobnie któryś z podstawowych podzespołów komputera jest uszkodzony. Proponuje przetestować pamięć programem „memtest”, dysk „HDDRegenerator” i grafikę jakimkolwiek miernikiem wydajności. To nieprawidłowe pokazywanie procesora wskazuje i to mocno na płytę główną proponuje wymienić bateryjkę, warto też obejrzeć zasilacz od środka tez może mieć kondzioły wypuchniete.

0
  • #4 21 Cze 2008 13:45
    Cybus18
    Poziom 17  

A może ten zasilacz te 350w ale tylko na nalepce, więc sprawdź miernikiem napięcia (pod obciążeniem). Podaj jego marke i model.

0
  • #5 26 Cze 2008 16:32
    dynia1314
    Poziom 14  

teraz komputer wlacza sie chodzi niby normalnie, slychac jak dysk sie uruchamia nie slychac tylko tego pojedynczego sygnalu i monitor sie nie zalacza. Sprawdzalem dysk i ramy sa ok.

0
  • #6 26 Cze 2008 17:01
    tronic1
    Spec od komputerów

dynia1314 napisał:
    A i jeszcze jak dotkne moleksa przy dysku to slychac jak by on restartowal sie.

Sprawdź jakość wszystkich połączeń w komputerze.

0
  • #7 26 Cze 2008 21:58
    Piti_88
    Poziom 14  

Miałem taki problem. Była to wina płyty głównej, a dokładnie portu grafiki.
    Napięcie dochodziło do karty graficznej i płyta główna wiedziała, że ją zasila. Jednak coś nie grało na obwodzie i blokowało komputer nie pozwalając wystartować.

Jak udało mi się wyjść z tej opresji?
    Zmieniłem płytę główną... Innej możliwości przynajmniej u mnie nie było.

Możesz jeszcze sprawdzić "prymitywnie" czy to port grafiki.
    Podłącz kartę graficzną starej generacji pod PCI. Większość płyt głównych jeszcze je obsługuje. Jeżeli ujrzysz obraz, lub głośniczek systemowy zacznie piszczeć - Wiesz, że jest to wina portu grafiki.
    Jeżeli będzie bez zmian, to licho wie.

0