Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak basu, głośniki grają jakby nie chciały...

19 Cze 2008 15:26 10578 10
  • Poziom 17  
    WItam
    Chcialbym sie dowiedziec o ile lepiej zagra głośnik ktory jest wygrzany od głośnika zaraz po zakupie ? Może da sie jakos w % podać
    A chcialbym wiedziec to, bo kupilem helixy db 62.1 podlaczylem do radia pioneer deh-p77mp i graja o wiele słabiej niż seryjne glośniki w passacie b5 :/
    2 sprawa jest taka:
    wiem, ze nalezy podpiąć wzmacniacz, żeby wydobyć cała moc z głośnika. W mysl za tym podlączylem do zwrotnic wzmacniacz domowy oraz dvd. wysokie tony zagraly o wiele głośniej, jednak woofery nie graly niskim basem ( moze to wina wzmacniacza bo to technisc 5x100wattrms najwyzszy model sprzed 8 lat, lecz dół ma bardzo słaby ). Bas z radia był o wiele mocniejszy i płynniejszy.
    3 sprawa:
    wczoraj męczyłem sie caly dzien zeby wyrzucic stary adapter z dystansami ( oryginalne plastikowe ), żeby włożyć dystanse z mdfu na płaskownikach. Cała sprawa bylaby prosta, gdyby nie to, ze dystans musiał byc pod kątem. Na dodatek gdybym przykręcił dystans to 3cm blachy wystawaloby z 1 strony i zakrywalby tylni wylot dzwieku z głośnika, a ze nie moge ciac blachy w drzwiach to przypiłowałem dystans i włożyłem tak ze blacha wystaje na 1cm i dlugosc 5cm. To spowodowało, ze głośnik poszedl okolo 2-3 cm z dół. nie byloby rowniez z tym problemu tylko otwor w tapicerce jest idealnie wyciety na seryjny dystans a teraz zakrywa dół głośnika ok. 3cm Czy jest to duży problem i wpłynie na jakość dzwięku ?
    4 sprawa jest taka, ze dystans odstaje od tapicerki okolo 2-3 cm i tu mam kolejne pytanie. Czy zostawic tak jak jest, czy np. dac gąbke wokol glosnika i dystansu, zeby przylegala ona do tapicerki ?
    5 a zarazem ostatnia sprawa
    Przy zamknietych drzwiach "jakis" niski ton jest slyszalny, przy malej glosnosci, ale jak otworze drzwi to slychac jak cos " pierdzi"... a u kolegow w samochodach jest inaczej. jak otworza drzwi to bas az sam wchodzi do ucha. a maja normalne seryjne glosniki.

ps: kupilem alpine CDA-9812RB i może na nim troche lepiej zagrają głośniki

Dzieki za przeczytanie wszystkiego i licze na pomoc pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    "Najsampierw" :D posprawdzaj podłaczenie głośnik==> radio bo coś mi mówi , że fazy masz pozamieniane. Tzn. chodzi mi o to żebyś wszystkie głośniki miał podłączone plusem głośnika do plusa wzmacniacza itd. Potem jakby nie pomogło poszukamy "głębiej" . Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Wszystko jest podłączone dobrze, ale może to być wina kostki iso. Kupiłem nową w sklepie, ale nie mieli do niej tych zaczepów, które się przymocowuje do przewodu, a później wkłąda do kostki. Dlatego też musiałem odczepić te końcówki ze starych przewodów i jakoś przylutować do nowych kabli. Może w tym tkwi problem ? Chociaż stosunkowo dobrze to wyszło.
    A co powiesz o tym, że zewnętrzne ściany drzwi mam wygłuszone tak jak powinno się to robić, ale na wewnętrzne zabrakło mi troche taśmy i nie wszystkie otwory technologiczne są zaklejone. Oczywistą sprawą jest to, że musze kupić jeszcze jakieś 1.5metra^2 i wszystko dokończyć, ale pytanie jest takie czy to mogło aż tak bardzo wpłynąć na dźwięk ?

ps. Wzmacniacza nie posiadam.
  • Poziom 24  
    seryjne glosniki w tym passacie graja dobrze. mozliwe nawet ze lepiej od tych helixow. a nie ma tam jakiegos seryjnego suba ?
  • Poziom 17  
    Nie ma suba na 100% bo nawet jak włączałem same tylnie głośniki to bardzo pozytywnie grały.
  • Poziom 28  
    Kolego problem jest w tym że ci dystans odstaje od balchy w drzwiach.

Zapewnij maksymalną szzczelność wokół mocowania dystansu do drzwi i głośnika do dystansu.

Potem wygłusz i uszczelnij drzwi.
    PORZĄDNIE I STARRANIE.
  • Poziom 17  
    no tak odstaje troche od blachy ale od gory przykleilem taśme tekarską chyba ze lepiej uszczelnic to sylikonem ?
    Co masz na mysli uszczelnij drzwi ?
    tyle tylko że ja zrobiłem swoje mocowanie na dystans. zdjęcia poniżej.
    ps. foto wziąłem tylko z neta.
    ten kawałem adaptera i dystansu usunąłem całkowicie
    czerwony kolor pokazuje jak daleko sięga blacha drzwi bez seryjnego miejsca na glosnik
    zielony kolor pokazuje jak przykręciłem płaskowniki - lewy po zewnętrznej stronie blachy( ma dospawany mały cypelek do którego przykręcony jest dystans), a ten po prawej od wewnetrznej strony
    ten rysunek przedstawia ustawienie dystansu na którym widac że kawałek dystansu wchodzi na 1-2cm blachy ( ale chyba ją zakrzywie )
    oczywiscie musialem zrobic go pod kątem bo wymagane to jest przez tapicerke. jak widac wokoło nie ma blachy a jedynie zamontowałem tam taśme dekarską.
    Wbrew pozorą dystans jest bardzo sztywny.
  • Moderator CarAudio
    Sprawdź bateryjką czy głośniki grają w fazie .......mieszałeś przy ISSO ,a to tylko jeden kabelek źle podłączony i klapa . Sprawdzenie zajmie 3 minuty .........jak to zrobić ,to już sam znajdziesz.
  • Poziom 17  
    powalla moglbys mi napisac jak to zrobic, bo nie działa mi opcja "szukaj"
    nie wiem dlaczego, ale wlacza mi sie yahoo i pisze - Cannot Find Server
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Odłączasz ISSO od radia ,przygotowujesz baterię "paluszek" w taki sposób ,że do biegunów + i _ przymocowujesz kawałki drucika (po 10cm) . Teraz dotykasz tymi drucikami złącz głośnikowych w kostce ISSo i teraz np. "+" baterii podłączasz pod "kabelek z paskiem" a "-" po "kabelek bez paska" . Podłączasz(dotykasz tylko) i obserwujesz membranę głośników . Jeśli podpięte są prawidłowo (zgodnie w fazie) ,to przy takim samym podpięciu baterii membrany powinny sie wciągać lub wypychać .....nieważne,czy są wciągane ,czy wypychane ale ważne jest tylko to ,żeby w obu drzwiach było tak samo........ .jak w jednych po dotknięciu "+" baterii do kabelka z paskiem membrana sie wciąga do środka drzwi ,to w drugich drzwiach musi być tak samo . Jeśli w drugich jest inaczej ,to zamieniasz po prostu kabelki w kostce ISSo lub przy głośniku i gotowe .....jak zagmatwałem i nie wiesz jakiegoś szczegółu ,to pytaj .

PS; dłużej zajęło mi napisanie tego ,niż trwa samo takie sprawdzanie :-)
  • Poziom 17  
    Dzieki bardzo powalla. Tekst zrozumialem i w sobote( moj alpine wtedy bedzie i wyciagne stare radio ) zabieram sie do "pracy" z bateryjka :D Jak tylko to sprawdze to napisze co sie dowiedzialem... a co powiesz o zrobionym przezemnie mocowaniu na dystans ? moze byc ? jak mi sie uda to porobie foty i wrzuce je na forum...
    i jeszcze jedno dystans w srodku musi być idealnie szczelny i rowny ? bo ja mam poskręcane 3 mdfy i nie wiem czy sa szczelne tak na 100%, ale jak cos to sylikonem objade i bedzie dobrze.