Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CBD130 - bęben ociera o fartuch

19 Cze 2008 18:25 9076 14
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc.Posiadam pralkę Candy CBD 130 w której bęben ociera o fartuch powodując piski i przy okazji brudzi mi pranie ścieraną gumą.Chciałbym się dowiedzieć czym to jest spowodowane i jak usunąć tą awarię.
  • Specjalista AGD
    Czy bęben ma luzy?jeżeli są uszkodzone łożyska, bęben mógł sie opuścić i trze o fartuch
  • Poziom 13  
    no właśnie że nie ma luzów i nie "huczą" łożyska
  • Specjalista AGD
    piterr_1 napisał:
    no właśnie że nie ma luzów i nie "huczą" łożyska

To śrubokręt w dłoń, wsadzić między obrzeże zbiornika a rant bębna i delikatnie "wantując" odgiąć dany rant do wewnątrz na całym obwodzie - nieraz wystarczy 0,5mm.
  • Poziom 13  
    mój znajomy podpowiadał mi ,że to może być skrzywienie bębna na osi,ale nie wiem co o tym myśleć
  • Specjalista AGD
    Nie myśl tylko zrób to co radzi nares
  • Poziom 13  
    niestety nic to nie dało bo bęben miejscami ma odległość od obudowy 0,5 cm a miejscami 2 cm.nie wiem dlaczego tak się dzieje.
  • Poziom 14  
    Odległość 2cm od fartucha jest zdecydowanie za duża i nie może wtedy ocierać . Brudzenie jest spowodowane właśnie zbyt dużą odległością bębna od fartucha. Szczelina powinna być jak najmniejsza
  • Moderator AGD
    piterr_1 napisał:
    mój znajomy podpowiadał mi ,że to może być skrzywienie bębna na osi,ale nie wiem co o tym myśleć

Twój znajomy może mieć rację.Prawdopodobnie masz uszkodzony krzyżak bębna.
  • Poziom 13  
    zauważyłem też że przód bębna w jednym miejscu ociera o przód zbiornika,co powoduje spory opór podczas obracania bębnem
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Jak przeczytałeś to co u góry napisane to już wiesz wszystko.
  • Poziom 13  
    a czy mógłby mi ktoś jeszcze napisać ile taki krzyżak kosztuje,gdzie można go kupić i czy wogóle naprawa czegoś takiego to "skomplikowana operacja"?
  • Poziom 13  
    Rozebrałem pralkę na części i tu muszę powiedzieć ,że CEZET miałeś rację.Pękło jedno ramię krzyżaka.Dziękuje bardzo za pomoc,ale prosiłbym jeszcze o podpowiedż gdzie taki krzyżak znależć.
  • Poziom 18  
    krzyżak dostępny tylko w serwisach Candy cena ok 200 zł
  • Poziom 13  
    Krzyżak wymieniony,pralka "hula".Dziękuję wszystkim za pomoc!