Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX 22-120-4-SS (VarioSub)

VariousMAX 22 Cze 2008 21:58 9642 39
  • #31 22 Cze 2008 21:58
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

:arrow:CERSUNITEDDEUTSCHLAND nie (nie zawsze) niektórzy chcą trochę poeksperymentować. Ale trzeba rozróżnić eksperyment/naukę od zachwycania się takim czymś. Bo wież mi lepiej zrobić z dwa kiepskie Subiki żeby potem z większym doświadczeniem zrobić cos na lepszym przetworniku…

Ps. Wypowiedzi Igorelectronics nie będę komentował zrobiłem to wcześniej i skończyło się to jak się skończyło…

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 23 Cze 2008 11:27
    CERSUNITED- DEUTSCHLAND
    Poziom 12  

Wiadomo ze niemozna wymaga by każdy stosował przetworniki Etona ale jak widzę piękna skrzynie z położonym np fornirem ładnie wykonany wzmak a na końcu w tym Tonsil lub stx to według mnie to psuje efekt nie mówiąc o brzmieniu.

• #33 23 Cze 2008 13:08
    joy_pl

CERSUNITEDDEUTSCHLAND no to byś się zdziwił jak głośnik za 60 pln chodzi lepiej niż głośnik za 500pln.

• #34 24 Cze 2008 01:56
    CERSUNITED- DEUTSCHLAND
    Poziom 12  

nie zdziwił bo w życiu juz trochę kolumn i głośników sie nasłuchałem rożnych konfiguracjach.Od dziecka lubiłem oglądać sprzęt muzyczny. jakiś czas mieszkałem w Niemczech i chodziłem posluchac do salonów ze sprzętem jakiego do dzis u nas niema. Dlatego te JBL na Elektrze nie robiły na mnie żadnego wrażenia bo lepszy bas mam w dużych B&W w konfiguracji bi-amp. Dlatego stx to dla mnie zadna renoma i jak byś raz posłuchał nawet małego suba ale np Bose, Bang i Olufsen ,Linn lub flagowego B&W lub Hurona to byś już nigdy stxa.alpierda czy tonsila słuchać nie mógł. Tak nie masz punktu odniesienia wiec sie nie kluc. Co do głośników posłuchaj Peerlesa w Avance Dana i powiedz wtedy ze stx za 60zl Cie zachwyca.

• #35 24 Cze 2008 13:54
    pop6
    Poziom 15  

Proszę mi tu nie obrażać tonsila !!!!!
    :sm31: :shii: :sm31:

• #36 24 Cze 2008 22:19
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

-Veehraz- lepiej bym tego nie ujął. Kiedyś byłem świadkiem takiej śmiesznej sytuacji w Saturnie gdzie dresy chciały zaimponować dziewczyną wybierając "markowy" sprzęt. Testowali ampli Onkyo z kolumnami Quadrala Quantas, który naprawdę pięknie oddawał rytm muzyki: sceniczna średnica, delikatne lecz podkreślone wysokie i co mnie zdziwiło bardzo niski dół. Sprzęt był testowany tylko na frontach. Później przeszli na Yamachę z jakimiś dziwnymi kolumnami. Fronty - totalna porażka z której wydobywała się z ledwością średnica, basu w ogóle nie było. Po podłączeniu suba coś zaczęło huczeć. Zgadnijcie, który zestaw wybrali ??? Po odejściu dresów sprzedawca roześmiał się i stwierdził, że niektórzy sami proszą się o tandetę. Tyle mojego marudzenia.
    VariousMAX wrzuć więcej fotek i napisz czy wprowadziłeś jakieś doradzane modyfikacje.

• #38 25 Cze 2008 12:28
    206105
    Użytkownik usunął konto  
  • #39 25 Cze 2008 13:11
    joy_pl

Słuch ludzki jest najbardziej indywidualnym zmysłem każdemu może odpowiadać coś innego. Choć są pewne standardy, które wyznaczają, co jest lepsze a co gorsze, ale tylko w pewnych granicach. Kupując głośnik za 0,5k, 1k pln działamy na naszą podświadomość…

Jedni lubią dźwięk zupełnie płaski bez żadnej korekcji dokładnie taki jak z wytłoczki (CD).
    Inni wola ostra korekcje. Nie można powiedzieć, że jakiś głośnik ma kiepskie brzmienie, ale można powiedzieć, że w zastosowaniu, do jakiego został zaprojektowany przez producenta jest np. beznadziejny.

Wyjaśnienia wymagałoby jeszcze ten JBL jest to źle zaprojektowany subik, ale na jego temat mam podobne zdanie, co CERSUNITEDDEUTSCHLAND.

edit

Przypadkiem szukając czegoś innego natrafiłem na pewien artykuł http://www.muzyka-tech.pl/porady_i_wskazowki/...sniania_moc_glosnikow_i_zestawow_glosnikowych niema tam nic odkrywczego ale niektórym może co nieco rozjaśnić.