Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 5M - Włóż kasetę tonera

19 Cze 2008 19:41 1506 15
  • Poziom 18  
    Witam, zakupiłem niedawno drukarkę HP 5M bez tylnej klapki, ale za to za cenę 30pln, ponieważ mam taką drugą z uszkodzonym czujnikiem papieru to skompletowałem całą. Po wyczyszczeniu lasera i podmianie utrwalacza (przy drukowaniu miał problemy) wyskoczył mi błąd "Włóż kasetę tonera" mimo, że toner jest w środku. Nie ma znaczenia czy włożę inny toner czy ten który mam (wydrukowane około 20kartek). Jak usunąć taką usterkę ??
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Jest czujnik fotooptyczny od obecności kasety z tonerem w drukarce. Musiałbyś rozebrać ją i poszukać. MOże być zawieszony lub mieć ułamane ramię.

C.
  • Poziom 18  
    Już sobie poradziłem, przy czyszczeniu niedokładnie zamontowałem elektronikę nad podajnikiem papieru. Po demontażu i montażu wszystko grało dopóki nie zacięła się kartka. Teraz mam wciąż komunikat aby usunąć zacięty papier mimo tego, że został usunięty. Drzwiczki tylne są zamknięte a w podajniku jest papier. Co powinienem sprawdzić ??
  • Specjalista - kserokopiarki
    Czujniki... przede wszystkim. A czujnik od zamknięcia tylnej pokrywy?

C.
  • Pomocny post
    Mogę się mylić, ale kojarzę że jest tuż obok tego od wykrywania kasety z tonerem.

C.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zobacz czy flaga na fuserze nie jest zablokowana oraz flaga przed rolką transferową.Jeżeli działają tzn chodzą swobodnie to problem może leżeć w zespole dzwigni które zamykają czujnik znajduje się on po lewej stronie nad fuserem, obok laser scannera.
  • Pomocny post
    Moderator
    Dźwignia. Mały, plastikowy,ruchomy element, zwykle poruszany papierem.
  • Poziom 18  
    Witam, chciałem zapytać gdzie mógłbym zakupić jakiś kit naprawczy fusera? I czy w ogole jest to opłacalne ??
    Fuser nawet wizualnie wygląda kiepsko i czasem rolka w nim tworzy fale z wychodzącego papieru...
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    kartka przed piecem musi o coś zaczepiać. sprawdź wejście do pieca

pozdrawiam
  • Pomocny post
    dokładnie wyczyść wejscie do utrwalacza, bo lubi się tam zebrać toner który się osypuje. Normalka w tych maszynkach.

C.
  • Poziom 18  
    Witam ponownie i bardzo dziękuję za pomoc. Po wymontowaniu pieca, a z niego listwy po której kartka wchodzi do środka i wyczyszczeniu jej benzyną ekstrakcyjną drukarka działa jak nowa i drukuje idealnie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.