Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alan 78D jak przestrojić

DEMON_X 11 Lut 2004 16:04 2079 9
  • #1 11 Lut 2004 16:04
    DEMON_X
    Poziom 16  

mam alana 78D z niemiec , jak go przestrojić aby na AM były wszystkie kanały no i jak jest możliwość to za jednym razem w 0 (jeśli jest to sprawa programowa)szukałem na foru ale były tylko opisy do 78+
    co się nie pokrywa z mojim radiem.

• #2 18 Lut 2004 01:26
    IjeSJot
    Poziom 27  

Obawiam sie że to może być kwestia procka, chyba przy nim są jakieś zworki, poszukaj jakiegoś opisu :)

• #3 18 Lut 2004 02:25
    JACHO
    Poziom 22  

IjeSJot napisał:
    Obawiam się że to może być kwestia procka, chyba przy nim są jakieś zworki, poszukaj jakiegoś opisu :)
    Dokładnie tak jak napisał przedmówca .Nie trzeba bawić się w dławiki i jakieś kondziory lub zamianę kwarcu.Kombinacja jest na zworkach -nie pamietam już które trzeba zewrzeć a które rozłączyć ale zapamiętaj jak były (lub sobie rozrysuj ) i pozamieniaj ( najpierw rozłanczaj i sprawdzaj czy boczne bandy zostały odblokowane ,póżniej kombinuj z "piątkami") Sorry to co napisałem odnosi się do 78+ a w 78D może być niewykonalne (zależy od typu procesora) doczytałem po fakcie o jaki model chodzi ( nie każdy model z tej serii da się wogóle odblokować - prościej dopakować mu syntezę)

• #4 18 Lut 2004 09:58
    DEMON_X
    Poziom 16  

Żadnych zworek nie znalazłem a procek jest taki:
    JAE IL
    10072326
    8827 4KA2
    Może to radio ma jakiś tryb serwisowy?

• #5 18 Lut 2004 10:11
    IjeSJot
    Poziom 27  

Wydaje mi się że te zworki są w postaci lutów a nie takie jak na płytach głównych komputerów :)
    Były już posty na temat Alana 78 :)

• #6 18 Lut 2004 15:20
    DEMON_X
    Poziom 16  

IjeSJot napisał:
    Wydaje mi się że te zworki są w postaci lutów a nie takie jak na płytach głównych komputerów :)
    Były już posty na temat Alana 78 :)

Niema ani lutowanych ani komputerowych owszem były opisy ale te co znalazłem to były na temat alana 78+ a moje CB rówież nie wchodzi w tryb serwisowy po wciśnięciu AM/FM i SCAN

• #8 18 Lut 2004 18:02
    DEMON_X
    Poziom 16  

Niepokrywa się sprawdzałem ze schematem u mnie na nogach procka 14 do 17 jest co innego no i niemam procka LC7232 jeśli się nie da programowo to może w jakiś inny sposób . Już odciełem 17 nogę procka i mam wszędzie AM tylko, że 1W jak to zwiększyć do 4W na końcówce mocy jest zasilanie tylko około 2V gdy zwiększyłem do 12 to miałem około 8W ale bez modulacji prawdopodobnie wraz z zasilaniem idzie modulacja tylko, że niemam schematu i ciężko co kolwiek dojść w druku 2 stronnym.

• #9 18 Lut 2004 18:10
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli w tym wykonaniu nie ma trafa modulacyjnego to na AM będzie tylko 1W.

• #10 18 Lut 2004 19:19
    JACHO
    Poziom 22  

DEMON_X napisał:
    Niepokrywa się sprawdzałem ze schematem u mnie na nogach procka 14 do 17 jest co innego no i niemam procka LC7232 jeśli się nie da programowo to może w jakiś inny sposób . Już odciełem 17 nogę procka i mam wszędzie AM tylko, że 1W jak to zwiększyć do 4W na końcówce mocy jest zasilanie tylko około 2V gdy zwiększyłem do 12 to miałem około 8W ale bez modulacji prawdopodobnie wraz z zasilaniem idzie modulacja tylko, że niemam schematu i ciężko co kolwiek dojść w druku 2 stronnym.
    Zwiekszając moc (napięcie ) zmniejszasz poziom modulacji to niestety taka zależność .12 v to trochę za dużo wyreguluj napieciem na 4W jak nie ma układu regulacji to możesz zrobić na tranzystorze i PR.Modulacja jest odseparowana dławikiem jak brak trafa.12V i około 8W na wyjściu może objawiać się brakiem modulacji i zależy jak podpiąłeś te zasilanie (przez co - dławik wskazany)Konsultując się z moim znajomy ,który na radiach zęby zjadł to gra nie warta swieczki jesli chodzi o te modele radiowe z D ale czasem coś tam wyjdzie lecz nie pracuje to jednak stabilnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME