Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor magistrali I2C i radio audi delta cc

drakos 19 Cze 2008 20:11 1729 4
  • #1 19 Cze 2008 20:11
    drakos
    Poziom 12  

Mam pytanie do fachowców czy teoretycznie czy mając monitor magistrali i2c da sie prześledzić komunikacje radia delta cc i typowego radia blaupunkta podczas sterowania zmieniarka cdc-a08 i na podstawie takiej analizy zmontować konwerter aby delta cc obsługiwała ta zmieniarkę ?

Moje pytanie brzmi czy jest to możliwe i czy da się to zrobić w "miare" niewielkim nakładem finansowym.

0 4
  • #2 19 Cze 2008 21:03
    szymtro
    Poziom 30  

Jeżeli faktycznie to jest zwykłe i2c to tak.
    Koszt na sprzęt niewielki (uC, parę elementów biernych).
    Najwięcej czasu traci się po nocach na testowanie i sprawdzanie.
    Jest taki minus - musisz dobrze wiedzieć co uC robi, co może a czego nie - bo inaczej nie będziesz wiedział nic.
    Na początek polecam oscyloskop i sprawdzenie jak długa transmisja musi być oraz punkty charakterystyczne (np heartbeat).

Wszystko da się zrobić i na pewno ci się uda - pytanie tylko czy do końca tygodnia, miesiąca, wakacji czy roku.

0
  • #3 20 Cze 2008 11:07
    djlj24
    Spec od car audio

Na dobry początek polecam http://www.mictronics.de/?page=cdc_proto i jakiś prosty analizator stanów logicznych (np. darmowy digtrace). Jeden z większych problemów, który napotkasz to będzie rozróżenienie kierunku nadawania sygnałów - co Ty masz opowiadać na to co mówi procesor.

0
  • #4 23 Cze 2008 13:10
    sq6ade
    Poziom 40  

Robiłem kiedyś taki monitorek do konkretnego celu.
    Na początku obczaiłem adresy urządzeń na szynie. Następnie użyłem procka ze sprzętwym I2C ustawiając go na odbieranie danych konkretnego adresu - nie generował on żadnej odpowiedzi na szyne tylko wysyłał dane na UARTA co mogłem łatwo obserwować na terminalu.

0
  • #5 24 Cze 2008 22:30
    drakos
    Poziom 12  

W takim razie może podpowiecie jaki monitor najlepiej zastosować dobrze by było żeby można było go samemu poskładać

znalazłem coś takiego ale czy sie nada do tego celu ?

Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=319745&highlight=monitor+i2c&sid=b7fe5c22e84c222d8c013b893f3523e0

0
  Szukaj w 5mln produktów