Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie w Cinquecento

lukas230v 20 Cze 2008 01:02 7596 24
  • #1 20 Cze 2008 01:02
    lukas230v
    Poziom 13  

Witam. Chciałbym ulepszyć moje audio w CC tylko nie wiem za bardzo jaką opcję wybrać.
    Obecnie to jest kaszana bo mam radyjko pioneer za 400zł ale głośniki to tylko jakieś alpierdy dwudrożne 10cm na przodzie.
    I chciałbym teraz je wyrzucić i założyć coś przyzwoitego.
    Zastanawiam się czy dawać na przód jakieś dwudrożne 10cm phonocary z serii titanium albo helixy czy może zrezygnować z tych 10cm a dać panele na drzwi i zestaw: głośniki 16cm w drzwi oraz tweetery gdzieś wyżej w okolicach słupków.
    Do bagażnika na pewno pójdzie jakiś możliwie mały subwoofer chyba na 20cm głośniku.
    Osobiście wolałbym dać tylko te 10cm na przód bo mniej roboty i nie trzeba bawić sie z drzwiami, tylko czy dźwięk z takich 10cm i suba z tyłu bedzie zadowalający? Nie jestem jakimś wybitnym audiofilem ale chcę żeby to ładnie grało i przyjemnie się słuchało. Bas też nie musi być mocny. Zależy mi przede wszystkim na ładnych średnich i wysokich.
    Proszę o jakieś porady jak to zrobić i jakie głośniki
    Z góry dzięki za wszelką pomoc:)

0 24
  • #2 20 Cze 2008 01:13
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

użyj szukaj

było sporo o CC i SC

na pewno na 10 cm głośnikach

nie zrobisz przyzwoitego grania

0
  • #3 20 Cze 2008 07:31
    damiankop
    Poziom 22  

a ja się przyłącze i zapytam czy ma ktoś patent jak wstawić "szesnastki" w drzwi w cieniasku?

0
  • #4 20 Cze 2008 12:28
    lukas230v
    Poziom 13  

No więc chyba wybiorę opcję 16 w drzwiach i tweetery. Tylko teraz jakie proponowalibyście?? Na głośniki narazie mam 200zł. I czy nie bedzie problemu z montażem w drzwiach?? Robił ktoś tak już u siebie w cieniasku??

0
  • #5 20 Cze 2008 12:32
    djtommy
    Poziom 24  

helixy
    za taka kase nic innego nie znajdziesz.

0
  • #7 20 Cze 2008 13:08
    qstosz

jeżeli chodzi o helix-y

to najczęściej polecany model na elce

na tej stronie jest kilkanaście razy jako polecane

przeczytaj kilka tematów i będziesz wiedział o które chodzi

0
  • #8 20 Cze 2008 14:12
    lukas230v
    Poziom 13  

No dobrze ale czy te rainbow nie będą od nich lepsze??
    http://www.allegro.pl/
    Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin panujący tutaj:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Sprawiasz wrażenie , że go nie czytałeś ...poczytaj zanim napiszesz następny post , skup się na pkt. 10 w szczególności pkt 10.11 .[Sylwek]

Dodano po 59 [minuty]:

ok chciałem się tylko poradzić i pokazać na allegro o co mi chodzi. Ale widzę że pan moderator tak drobiazgowo regulaminu przestrzega że nie pozwoli żeby ktoś mi pomógł.

Moderowany przez Sylwek:

Czasem już nawet sami userzy "każą" usuwac linki z Allegro zanim się "pan moderator" wpatrzy , na przyszłość jeżeli wypatrzysz cos interesującego na tym portalu to wpisz nr. aukcji zainteresowany na pewno pomoże wiem , że łatwiej dac linka ale w ten sposób właśnie tworzysz MARTWEGO linka i zaśmiecasz forum . Uznajmy , że nie "zauważyłem" tych uwag .

0
  • #9 20 Cze 2008 14:16
    qstosz

napisz po prostu o jaki model ci chodzi

ps.jeżeli chodzi ci pod samo radio to helix-y

0
  • #10 20 Cze 2008 16:25
    lukas230v
    Poziom 13  

Więc ja chcę właśnie żeby to na samym radiu grało. Także jeśli helixy lepsze pod radio to zdecyduje się na nie i rozumie że chodzi tu konkretnie o zestaw
    HELIX Dark Blue 62.1

0
  • #11 23 Cze 2008 09:45
    lukas230v
    Poziom 13  

Tylko teraz taka sprawa. Zastanawiam się właśnie gdzie by te głośniki założyć w tych drzwiach i takie jedno miejsce znalazłem jak widać na zdjęciach

Maskownica tam przyłożona ma średnicę 16,5 cm a od tapicerki do szyby w tym miejscu jest głębokość 6cm. Chyba można by wyciąć jakiś kwadrat z MDF-u i dać na dystans przykręcając go do blach, a w nim dopiero wyciąć otwór na głośnik. Bo tam na przodzie przy nogach to jest jednolita blacha, do tego wyprofilowana na półkę i trzeba by wycinać otwór i jescze kombinować z dytansem:

Co o tym myślicie? Jak lepiej zrobić?

0
  • #12 23 Cze 2008 09:59
    damiankop
    Poziom 22  

ja oglądałem już kiedyś drzw w cc i powiem że robiłbym panec i dziore klasycznie w rogu drzwi przy nodze :)

0
  • #13 23 Cze 2008 10:51
    lukas230v
    Poziom 13  

Ale dlaczego tak?? czy będzie duża różnica w dżwięku jak będą tak trochę z tyłu?

0
  • #14 23 Cze 2008 19:09
    dombskirafal
    Poziom 16  

A czy przypadkiem fotel nie zasłoni głośnika? Bo pasażer to chyba napewno. Nie bój sie popracować. Panel w CC to nic trudnego. A jak nie chcesz to kup na allegro np. tu (numer 387601072)

0
  • #15 23 Cze 2008 19:30
    lukas230v
    Poziom 13  

Właśnie dziś sam jescze myślałem jak to będzie i doszedłem do wniosku, że lipa troche bo i scena dźwiękowa przesunie się do tyłu i siedzenia i właśnie pasażerowie będą głośniki zasłaniać.
    Zrobię klasycznie przy nogach i koniec:)
    Wielkie dzięki wszystkim za pomoc ;)

0
  • #16 23 Cze 2008 20:33
    lechu12
    Poziom 26  

lukas230v napisał:
    Witam. Chciałbym ulepszyć moje audio w CC tylko nie wiem za bardzo jaką opcję wybrać.
    Obecnie to jest kaszana bo mam radyjko pioneer za 400zł ale głośniki to tylko jakieś alpierdy dwudrożne 10cm na przodzie.
    I chciałbym teraz je wyrzucić i założyć coś przyzwoitego.
    Zastanawiam się czy dawać na przód jakieś dwudrożne 10cm phonocary z serii titanium albo helixy czy może zrezygnować z tych 10cm a dać panele na drzwi i zestaw: głośniki 16cm w drzwi oraz tweetery gdzieś wyżej w okolicach słupków.
    Do bagażnika na pewno pójdzie jakiś możliwie mały subwoofer chyba na 20cm głośniku.
    Osobiście wolałbym dać tylko te 10cm na przód bo mniej roboty i nie trzeba bawić sie z drzwiami, tylko czy dźwięk z takich 10cm i suba z tyłu bedzie zadowalający? Nie jestem jakimś wybitnym audiofilem ale chcę żeby to ładnie grało i przyjemnie się słuchało. Bas też nie musi być mocny. Zależy mi przede wszystkim na ładnych średnich i wysokich.
    Proszę o jakieś porady jak to zrobić i jakie głośniki
    Z góry dzięki za wszelką pomoc:)

Kolego ja w swoim cc, miałem 2 zestawy POWERBASS ES-6C, (oczywiście panele na drzwi i wygłuszenie), a do tego hifon 2006 i Orion h2 , to dopiero waliło, mam prawy panel na handel do cc

0
  • #17 12 Lip 2008 12:52
    lukas230v
    Poziom 13  

Dozbierałem troche kasy i mam już jakieś 300zł. Czy można za to coś lepszego od Helixów kupić?
    Znalazłem też na allegro używany zestaw Powerbass CK6v.2 Chrome (numer 395640047) Czy opłaca się je kupować?

0
  • #18 14 Lip 2008 02:18
    slavwek.ie
    Poziom 34  

I czym chcesz je nakarmić? Samym radiem?
    Jeśli tak, to pozostań przy opcji Helix, będzie lepiej grało...

0
  • #19 16 Gru 2008 22:46
    lukas230v
    Poziom 13  

Wziąłem Helixy ale wcale one tak rewelacyjnie nie grają jak to wszyscy chwalą.
    Najbardziej wkurzająca jest górka w okolicy 3 - 4khz (podziału). Na szczęście po generalnej przeróbce zwrotnicy gra to całkiem całkiem.
    Przeróbka zwrotnic opisana jest tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221629.html

Zapomniałem jeszcze dodać, że radio to obecnie Kenwood KDC - V6524

Wrzucam fotę mojego dzieła :D

0
  • #20 16 Gru 2008 22:56
    powalla
    Moderator CarAudio

Masz wytłumione drzwi ?

0
  • #21 17 Gru 2008 00:01
    lukas230v
    Poziom 13  

Tak wytłumiłem. Gra to teraz ogólnie dobrze, ale mi jakoś ich brzmienie od początku nie przypadło do gustu... Może to tylko kwestia gustu. A i narazie pod samym radiem grają.

0
  • #22 17 Gru 2008 00:53
    qstosz

jeszcze daj kilka zastrzeżeń co do głośników za 200 plnów

pędzonych "mocarnym" radiem

kable więcej kosztują niż te helixy więc nie wybrzydzaj

0
  • #23 04 Maj 2010 02:46
    Marceleq
    Poziom 11  

Witam, mam ten sam problem w suzuki swift. Jak zrobiles (z czego i jak) ta obudowe glosnika na drzwiach? Chcialbym sobie cos takiego zrobic, tylko nie wiem jak zaczac.. pomozecie?

0
  • #24 04 Maj 2010 12:23
    ukashec
    Poziom 22  

Oj obecnie to już trochę inaczej wygląda, to było trochę nieestetycznie, no ale moje auto to i tak jest jak to się mówi "do wożenia gnoju", ma grać, nie wyglądać.
    Generalnie to mierzysz i wycinasz z MDFu dystans tak żeby pasowało wszystko, na to materiał albo jakaś skórka i cała filozofia. Przyda się wyrzynarka... trochę czasu i cierpliwości.
    Trzeba też wyciąć dziurę w blasze drzwi, chyba że zrobisz kick-panel z większą objętością na cały boczek.

Zobacz tu na jednej focie jak to w swifcie Kalasz zrobił.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221629.html

Przede wszystkim to użyj "szukaj".

0
  • #25 05 Maj 2010 21:27
    qstosz

Masz na powe.pl

Pokazane jak i co.

0