Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw domofonowy 2 kasety zewnętrzne - 1 słuchawka

Krampek 20 Cze 2008 11:44 2285 8
 • #1 20 Cze 2008 11:44
  Krampek
  Poziom 16  

  Witam

  Potrzebuję zainstalować system domofonowy wyposażony w 2 kasety zewnętrzne ( będą montowane w dodatkową obudowę urządzenia - więc możliwe że zostaną wyciągnięte z obudowy seryjnej ) oraz jedną słuchawkę. Przydałby się również wybór słuchawki która działa ( tej z której było wywołanie ) przewody do kaset max 4 żyłowe.

  Jeśli ktoś używa takich zestawów bądź ma namiar na jakiś sklep to będę wdzięczny za wszelkie info. Ewentualnie proszę pisać na GG 383383

  Pozdr.

  0 8
 • #2 20 Cze 2008 15:29
  nikspol
  Poziom 24  

  Temat przerabiany !!! Dla przypomnienia , jest np. takie urządzenie które nazywa sie Przełącznik 2P i ono umożliwi Tobie realizację instalacji , czyli dwie kasety - jedna słuchawka, praktycznie na większości dostępnych popularnych analogowych zestawów domofonowych , tylko 4 żyły do kasety to troszkę za mało. Masa,GŁ,Mic,i wywołanie np. z masy/dodatkowy przekażnik/ a gdzie podświetlenie , do rygla są oddzielne przewody?. Jak elektrozaczep też ma być otwierany z tych czterech przewodów to czarno to widzę .I przeczytaj swoje pytanie jeszcze raz:D

  0
 • #3 20 Cze 2008 17:47
  Krampek
  Poziom 16  

  Witam, ogólnie chodzi o najprostszą wersję ( bez rygla, bez podświetlenia ), z kilku firm do których pisałem odpisała mi Orno z Śląska, ma ona w ofercie zestaw domofonowy którego kasety można łączyć w szereg ( łączność 2 przewodowa ), wiadomo że wtedy w obu kasetach będzie słyszalny głos z unifonu i drugiej kasety - ale obsługa techniczna mówiła że taki zestaw działa prawidłowo. Problem jedynie w tym że będzie trzeba chyba położyć przewody o większej średnicy - bo kasety są oddalone od siebie o 50m a unifon o 50 od kaset więc obwód ma około 150-200m. Jeszcze przed położeniem przewodów sprawdzę czy faktycznie wszystko działa, żeby nie położyć kabli a potem wyjdą jakieś problemy. Jak ktoś ma jeszcze jakieś inne urządzenia które mogłyby być wykorzystane w takiej konfiguracji to proszę o info, jak co to zestaw z Orno zamówię dopiero we wtorek.

  Pozdr.

  0
 • #4 22 Cze 2008 19:51
  nikspol
  Poziom 24  

  Kasety łączone w szereg do tego pracujące na dwóch przewodach to zaczyna być interesujące!!!!!:D:D

  0
 • #5 22 Cze 2008 22:48
  guner
  Poziom 22  

  Napisz dlaczego wprowadziłeś ograniczenie do przewodu jedynie 4 żyłowego skoro go jeszcze nie położyłeś? Gdybyś zastosował coś więcej parowego rozwiązań było by więcej a do tego dobre to byłoby na przyszłość. Nieraz łatwiej wymienić urządzenia niz kabel w ziemi.

  0
 • #6 23 Cze 2008 08:31
  Krampek
  Poziom 16  

  4 żyły to może nie ograniczenie ale preferowana ilość. Inne przewody sterują urządzeniem w którym ma być zainstalowany domofon. Co do samego domofonu ma on spełniać funkcję tylko i wyłącznie urządzenia komunikacyjnego ( rozmowa ) elektrozaczepy, podświetlenie itp. odpadają, stąd wydaje mi się że ilość żył równa 4 powinna sprostać większości systemów domofonowych, teraz tylko kwestia wybrać odpowiedni zestaw aby można było podłączyć 2 kasety zewnętrzne.


  Cytat:

  Kasety łączone w szereg do tego pracujące na dwóch przewodach to zaczyna być interesujące!!!!!


  Odpowiedź z Orno:
  Model RL-3208A mozna podłączyć szeregowo tak aby miał Pan dwie kasety. Podaję link do aukcji: http://www.allegro.pl/ plus dodatkowa kaseta zew. 43 zł

  Pozdr.

  Regulamin p.10.11 (sharp)

  0
 • #7 23 Cze 2008 13:45
  nikspol
  Poziom 24  

  Witam.
  IMO jeśli już to równolegle a i tak będą problemy z ustawieniem głośności a jest też duża szansa że będzie to pięknie "piszczało". I zadaj to pytanie jeszcze raz właściwej osobie /serwisantowi/ w tej F-mie i podziel się otrzymaną informacją.
  Pozdr.

  0
 • #8 23 Cze 2008 17:42
  Krampek
  Poziom 16  

  Jutro jak już będę wiedział więcej to dam znać.

  Pozdr.

  0
 • #9 30 Cze 2008 15:13
  Krampek
  Poziom 16  

  Witam, zestaw działa, oczywiście jak sie okazało nie chodziło o połączenie szeregowe tylko równoległe - czyli w obu kasetach naraz słychać to co ktoś mówi do unifonu. Komunikacja po dwóch przewodach. Przy odległości powyżej 100m był problem z wywołaniem, ale po podniesieniu słuchawki unifonu łączność byłą, po zastosowaniu grubszych przewodów ( połączenia kilku żył skrętki ) problem zniknął. Głośność głośnika w kasetce po podłączeniu drugiej zmalała - co jest jak to serwisant mówił skutkiem większego poboru mocy z unifonu ( w którym znajduje się zasilacz ).

  POzdr.

  0