Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani Multiroom w mieszkaniu oparty na PC + tel.komór/PDA/lap

88508850 20 Jun 2008 12:37 2305 1
 • #1
  88508850
  Level 10  
  Witam Panowie. Buduję tani ale przyzwoicie grający multroom. Poszukuję wzmacniacza który napędzi mi multiroom w mieszkaniu 45 m2. 4 strefy czyli 4 pomieszczenia (kuchnia, łazienka i dwa pokoje, ew. przedpokój), Najprawd. skorzystam z głośników: JBL Control 1 PRO (ok. 200 PLN za głosnik). Ponieważ każda karta muzyczna (Sound Blaster Pro) dostaje parę głośników dlatego zastanawiam się jaki wzmaczniacz jest mi potrzebny do jego obsłużenia. Doradźcie.  Mój system to tani, praktycznie bezgłosny starszy firmowy specjalny komputer PC (zainstalowałem i skonfigurowąłem odpowiednio Linuksa) z 4 kartami muzycznymi i potęznym dyskiem twardym 320GB podłączony do Internetu. Potrafię tym zasterować strefami (wifi/irda) poprzez laptopa, pilota, telefon komórkowy, PDA, ipoda, sterować strefami, grać dźwiękiem na wszystkie strefy (sychronizacja) lub poszczególnymi - konkretne. Oczywiście każda strefa osobno regulowana i niezależna od innych (wiadomo: inna muzyka, głosność). Serwer dodatkowo pracuje jako klient torrenta/emule/udostępnia filmi/cokolwiek download oczywiście zamknięty w szafie w leżącej obudowie bez monitora, pobiera mnież niż 40Watt prądu. Gra mp3/stacje radiowe, gra z cdromu/pendrive/ipoda ma też grać z zasobów dysku dowolnego bezprzewodowo podłączonego komputera użytkownika.

  Koszt ok. 350 PLN. Teraz czas na wzmacniacz, kable i glośniki. Przydałoby się też na każdą strefę prosty przycisk na ścianę włączający i wyłączający strefę na szybko.

  Mogę wykorzystać też wieżę Technics SH-EH600 (dolby surround prologic 5 głosników) ale to raczej chyba jako obsługę jednej strefy. Nie zamierzam korzystać z gotowych profesjonalnych serwerów medialnych ze względu na poteżne koszty wolę PC z Linuksem skonfigurować na dowolny sposób jak potrzebuję z większą wszechstronnością. Czekam na Wasze sugestie, a może coś jeszcze dołozycie jak mogę system "dopasić"?
 • #2
  walker99
  Level 1  
  Ja także zajmuję się tym problemem. Czy możesz odezwać się do mnie na priva?
  walker99(malpa)wp.pl