Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon 10 przewodów jak podłaczyc

20 Cze 2008 12:56 1160 3
  • Poziom 10  
    oznaczenia przylaczy sa takie mk,gł,g30 co to jest i jak to podłaczyc
    jakos to prubowalem podłączyc i w suchawce słyszałem sygnal jak by dzwonił !!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Witam ! Mk to mikrofon ( w skrócie ) Gł to głośnik a pozostałe to otwieranie drzwi i sygnał akustyczny ( zależy jaki to domofon ) Tylko skąd ze ściany wychodzi " dziesięć kabli " ?? Podejrzewam że to jakaś piątka instalacyjna i nie wszystkie pary sa w użyciu . Tak bywa jak domofon instalował przewidujący fachowiec a nie d*wołowa . Część tych żył to zapasowe pary na wypadek awarii . Nie wiem co to za domofon ale ja załatwił bym sprawę sposobem . Jeżeli to zakładał dobry fachowiec to w budynku , w każdym domofonie poszczególne pary odpowiadają za poszczególne funkcje . Podejdź do sąsiada zobacz co, gdzie, jak . No i będziesz miał obraz . Ta para od tego , tamta od tamtego i pozwoli Ci to dojść ładu . Pozdrawiam ! dasz sobie radę :))
  • Poziom 20  
    Obejrzyj unifon, z tyłu powinno byc oznaczenie i nazwa napisz to wtedy cos poradzimy.
  • Poziom 12  
    Witam domofony są podłączane od 2 do 6 żył jeżeli nie ma nazwy na unifonie to zobacz na dole przy wejściu. Albo opisz jak wygląda. Mam kilka schematów podłączeń więc może któryś się przyda.