Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grande Punto - dobor glosnikow

Dylq 20 Jun 2008 15:25 4536 11
    Dylq
    Level 9  
    Witam

Jestem laikiem w sprawach car audio. Posiadam grande z radiem Sony Xplode montowanym w standarcie. Gra to mocno srednio tylko nie wiem czy to wina standartowych glosnikow czy radia. Czy zmiana glosnikow ze stadartowych na lepsze zmieni bardzo dzwiek? Jak tak to jakie glosniki byscie zaproponowali? Nie chce wkladac zadnych tub bo szkoda mi miejsca w bagazniku wiec ta opcja odpada. Cena jaka mnie interesuje to do ok 500 - 700zl.

Dzieki z gory za pomoc.
  • Helpful post
    dominfight
    Level 17  
    moim skromnym zdaniem radio jest bardzo słabe ( sony ) i nalezy je wymienic. To samo zrobic z głośnikami...
    za te pieniązki to jedynie używane radio za 350zl ( czasem sa naprawde bardzo dobre oferty na alledrogo )
    do tego helix db 62.1 za 199zl z wysylka
    i na koniec wygluszenie drzwi. pozostaje jakies 150zl więc starczy tylko na taśme/mate dekarską, app badz boll'a
    wygluszyc drzwi i efekt bedzie bardzo duzy.
    djtommy
    Level 24  
    radyjko sony z serii explode jest do kitu... cala sria explode do bani jest. wiec zmien radio na poczatek a pozniej wytkumisz drzwi i zobaczysz czy glosniczki zmieniac trzeba
    Dylq
    Level 9  
    Dzieki za rade. Sprobuje cos z tym pokombinowac.

Pozdrawiam
    kozipl
    Level 11  
    Witam nie chce smiecic i zakladac nowego tematu bo dotyczy tego samego. Mianowicie zastanawiam sie nad zakupem glosnikow i wzmaka na poczatek do grande. Do wyboru mam zestaw glosnikowy (do 900pln):
    Hertz HSK 165
    Infinity KAPPA 65.9C
    Morel Tempo 6
    Dego PO650
    JBL POWER P 6560 C

Wzmacniacz 4ch
    INFINITY REF 475A

W przyszlosci skrzynka pod 250mm sub

Radio narazie kiszka Sony CDX-GT828U ale w przyszlosci zmienie na jakiegos Kenwooda. Na poczatku glosniki beda graly bez wzmaka (do wrzesnia)
    Chodzi mi o dobre brzmienie i delikatny halas muzyka glownie hardstyle.
    Drzwi nie wygluszone ,zrobic to samemu czy oddac komus do zrobienia ?
    Jesli macie inne propozycje to prosze bardzo
    Z gory dzieki za rade i pozdro
    bolek44
    Level 17  
    Moim zdaniem Hsk.Fajne głośniczki i już pod radjem dają rade
    inspire1
    Level 12  
    HSK zagraja głośno i dobrze już pod samym radiem bo maja wysoką skuteczność. A jak dasz je pod wzmacniacz to juz całkiem bedzie super grało.
    raczejziom
    Level 10  
    Witam,

Myślę, że HSK pod samo radio nie ma sensu. Same woofery mają po 100W RMS, a radio daje ledwie z 16-18W na kanale. Sam kiedyś miałem te woofery i niestety pod radiem nie dawały rady. Z drugiej strony to ma być tylko przejściowe rozwiązanie, więc przez jakiś czas można się przemęczyć. Poza tym, te głośniki są dość głębokie (ok 75mm)- warto sprawdzić, czy wejdą w drzwi przy opuszczonej szybie;)
    A jeśli chodzi o te wymienione zestawy, to raczej skłaniałbym się ku Morelowi lub Dego.

Pozdrawiam!
    bolek44
    Level 17  
    Ale jak coś piszesz to przeczytaj cały temat.'' Na poczatku glosniki beda graly bez wzmaka (do wrzesnia)''.
    sanders156
    Level 35  
    Najlepiej na temat HSK pod radiem ale w dobrze przygotowanych drzwiach moze sie wypowiedziec powalla ;) A wracajac do tematu.... Wygluszenie to zadna filozofia za robocizne zaplacisz drugie tyle co za towar ale jezeli nie masz duszy majsterkowicza i nie masz czerpac radosci w wlasnej pracy to oddaj to komu do zrobienia... Co do wyboru glosnikow to powiedz czy masz juz jakies preferencje dzwiekowe , czy sa elementy pasma na ktorych najbardziej ci zalerzy zeby zagraly tak a nie inaczej , jakiej muzyki sluchasz ?? Czy sprzet ma byc nowy czy moze byc uzywany ?? JAki jest twoj caly budzet na wykonanie instalacji ( glosniki , wzmak , okablowanie , wygluszenie , ewentualna robocizna jezeli nie masz np. zamiaru sam montowac )
    slavwek.ie
    Level 34  
    kozipl wrote:
    nie chce smiecic i zakladac nowego tematu bo dotyczy tego samego
    Zajmij się najpierw lekturą tematów na tym forum, bo o każdym z tych zestawów sporo zostało powiedziane.
    O technikach montażu i o wygłuszaniu drzwi również jest niemało.
    Po przeczytaniu sam będziesz wiedział, czy ogarniesz we własnym zakresie, czy potrzebujesz pomocy specjalistów.
    kozipl
    Level 11  
    Dzieki za szybka odpowiedz. poczytalem przemyslalem i wybralem hsk (o ile wejda i nie beda blokowac szyby) w przeciwnym wypadku infinity kappa. Co do wygluszania sanders masz racje nie ma to jak pifko i dlubanie :) muzyka szybka i dynamiczna
    Doszedlem do wniosku jeszcze jesli chodzi o wzmak ze kupie 2ch a potem razem z subem jakis mono chyba moze tak byc a co do sprzetu to glosniczki napewno nowe wzmak moze byc uzywany. Jak tylko sie z tym uparam (dopiero jak wroce z urlopu w sierpniu) to dam znac