Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarko-zamrażarka Polar 3589 - pełno wody

Użytkownik lodówki :) 20 Jun 2008 15:53 4302 6
 • #1
  Użytkownik lodówki :)
  Level 2  
  W części "lodówkowej" co jakiś czas zbiera się woda pod pojemnikami na warzywa. Kiedyś było to samo, potem przeszło, a teraz znowu się zbiera. Czyszczę regularnie odpływ z tyłu plastikowym przyrządem, który był w komplecie, dzisiaj nawet wzięłam elastyczną linkę metalową i dłubałam wewnątrz. Doszłam po kilku centymetrach (ok. 10)do dna i koniec. Czy ten zbiornik z tyłu ma jakiś odpływ, jak go ewentualnie przetkać, co dzieje się z wodą, która spływa do niego - paruje gdzieś? Może da się go wyjąć i opróżnić, nic takiego nie ma w instrukcji obsługi. Proszę o pomoc, bo mnie lodówka zaleje :)
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  nares
  Home appliances specialist
  Woda z pojemnika na sprężarce ma odparowywać pod wpływem ciepła wydzielanego podczas pracy sprężarki. Rurkę odprowadzającą skropliny, należy przetkać na całej długości od otworka w odpływie do samej tacki na sprężarce.
 • #3
  Użytkownik lodówki :)
  Level 2  
  To znaczy? Dziubię ile się da ale nie wiem gdzie jest ta tacka, wydawało mi się, że właśnie tam doszłam. Do dna. Otwór jest drożny. Może w związku z upałami skrapla się więcej wody, która po prostu nie nadąży odparowywać?
 • #4
  azu
  Level 17  
  Jak kolega napisał tacka jest nad sprężarką, pisząc że doszłaś do 10 cm to gwarantuję, że do dna nie udrożniłaś, po prostu przewód doszedł do załamania, a jego długość to coś koło metra z małym haczykiem.
  Zrób test i jakimś kubkiem wlej trochę wody w otwór z rynienki i będzie widać czy jest tam drożność czy nie. Woda oczywiście ma schodzić.
 • #5
  Użytkownik lodówki :)
  Level 2  
  W środku jest pełno wody, to gdzie ma schodzić? Przecież po moich wysiłkach zmierzających do udrożnienia tego otworu dalej nie schodzi i dlatego właśnie napisałam prosząc o pomoc. Czy ktoś wie jak ten przewód dalej leci? Zygzakiem do góry? Sprawdzałam we wszystkie strony i wszędzie jest dno. A może to już koniec, bo do ziemi jest najwyżej pół metra - wysokość zamrażarki- a gwarantuję, że żadna część lodówki nie jest pod podłogą.
 • Helpful post
  #6
  azu
  Level 17  
  Są 2 opcje, albo masz rurkę pod tą czarną siatką z tyłu, albo rurka owa idzie w środku komory. Tak czy inaczej wylot masz nad plastikową tacką na skropliny. Jeśli przepychasz jakimś elastycznym przewodem, to końcówka musi wyjść na zewnątrz nad tackę.
  Co do węża na skropliny to jest tam oczywiście załamanie i podejrzewam, że tam coś ci siedzi np. z produktów i blokuje skropliny. Odległość max 10 cm od wlotu (jeśli chodzi o owo załamanie).
  No jaśniej już nie potrafię wyjaśnić :d...
 • #7
  Użytkownik lodówki :)
  Level 2  
  Dziękuję, na razie wody nie ma, widocznie coś jednak udało mi się przetkać, mimo, że końcówka nigdzie nie wyszła tylko była zablokowana.