Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4,2000r - seo bezpilotowka, nie zalacza alarmu

whitebox 20 Cze 2008 16:07 2562 6
  • #1 20 Cze 2008 16:07
    whitebox
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem z alarmem seo perfect (bezpilotowy) zamontowanym niedawno w audi a4 tdi 2000r.

Przy niedomkniętych drzwiach alarm nie uzbraja sie i nie powiadamia o tym.

Bylem u serwisanta i powiedział, że "tak ma być".
    Napisałem maila do producenta i odpisał, że jeżeli auto nie "mruga" światłami przy zamykaniu centralnego (niedomknięte drzwi) to tak niestety będzie.

Naprawdę nie można tego naprawić ?

Osobiście dla mnie to dyskwalifikuje montaż seo w audi.

Z góry dzięki za odpowiedz.

0 6
  • #2 20 Cze 2008 18:07
    Bartek elektromechanik
    Poziom 15  

Niestety tak będzie i nic z tym nie zrobisz.Sterowanie alarmem jest wzięte ze sterowania orginalnego alarmu(poprzez kierunkowskazy).

0
  • #3 21 Cze 2008 11:41
    whitebox
    Poziom 9  

No to piękna sprawa :cry:

Przed wyborem spędziłem parę godzin na studiowaniu tego forum poszukując jaki alarm wybrać.
    Znalazłem w wielu miejscach, że do audi to ten typ alarmu. Dopiero po zamontowaniu i użytkowaniu 2 dni okazało sie, że :

Można nacisnąć przycisk - usłyszeć jak zamyka się centralny zamek i zostawić otwarty samochód bez załączonego alarmu !!!

DLACZEGO na tym forum poleca się seo perfect bezpilotowy do audi ?

Osobiście dla mnie to powinniście zakazywać jego montażu w audi.

0
  • #4 21 Cze 2008 17:28
    Bartek elektromechanik
    Poziom 15  

Seo jest jednym z najlepszych alarmów,a w dodatku jest bez awaryjny.Jeżeli twoja jest taka decyzja,że seo jest do bani-to nie musisz czegoś zakazywać.Przeważnie drzwi od samochodu się zamyka,a dopiero później używa się pilota,czy alarmy.:cry:

0
  • #5 22 Cze 2008 11:47
    whitebox
    Poziom 9  

Można się czepiać zamykania drzwi ale nie zawsze jeździ się samemu, może popsuć się wyłącznik w drzwiach itp. - nie do końca o to mi chodziło.

Sam wybrałem alarm i poprosiłem o jego montaż więc mogę teraz pluć tylko w swoją brodę :-(

Na razie rozwiązałem problem połowicznie - włączyłem głośne uzbrajanie.

Jednak prośba pozostaje dalej ta sama - jak rozwiązać problem - może jednak ktoś coś wymyślił - może jakiś inny program z innego auta pasuje ?
    Fabryczny alarm też się nie uzbrajał przy otwartych drzwiach ?

Czytałem wiele postów na tym forum, że zakładali seo do audi.
    Może ktoś to obszedł.

Z góry dzięki za zainteresowanie i poproszę chociaż o lakoniczne odpowiedzi : "nie da sie" chociaż wolałbym inne :-)

0
  • #6 22 Cze 2008 11:58
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Możesz podłączyć alarm w "tradycyjny" sposób, czyli włącz/wyłącz z siłowników i blokowania z wkładek (zobacz schemat passata) i wtedy będzie się alarm włączał zawsze. Schemat, z którego korzystano w twoim audi korzysta z sygnału kierunkowskazów po to by nie wchodzić kablami na drzwi, co oszczędza czas montażu i ułatwia montaż.

0
  • #7 22 Cze 2008 17:36
    252257
    Użytkownik usunął konto