Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT10620W - głośna praca

20 Cze 2008 19:27 7264 7
 • Poziom 10  
  Mam pralkę electrolux 10620W i wszystko chodził fajnie do póki nie włączy sie wirowanie. Gdy się ono włącza to przypomina start samolotu, a pralka zaczyna wędrować po całej łazience. Odgłos wirowania jest tak silny ze nie da sie wysiedzieć w pokoju obok łazienki, a do tego wszystko drży.

  Co to może być ?? proszę pomóżcie.

  PS. w sprawie pralek jestem żółtodziób więc proszę o wyrozumiałość.

  Pozdrawiam

  Dodano po 10 [minuty]:

  Zapomniałem jeszcze dodać, że w tej sprawie kontaktowałem sie ze sprzedawca i powiedział, że mogą to być jakieś nieściągnięte zabezpieczenia. Tyle tylko, że to by musiało być jakieś zabezpieczenie, które nie jest wymienione w instrukcji. Ponieważ wszystkie które sa wymienione są zdjęte od samego początku.
 • Poziom 18  
  Uszkodzone są łożyska bębna.

  Dodano po 2 [minuty]:

  A co do wędrowania to należy wyczyścić stopki od spodu.
 • Moderator AGD i automatyka
  A co jest na podłodze? Kafelki? Jeśli tak to spróbuj postawić pralkę na czymś niepoślizgowym. Niektóre toploadery tak mają. No i oczywiście pralka jest ustawiona stabilnie i prosto...
 • Specjalista AGD
  Aż nie chce się wierzyć, że stosunkowo nowa pralka ulega takiego uszkodzeniu. Albo błąd konstrukcyjny albo jakie licho ... Sprawdź czy pralka na pewno dobrze jest ustawiona, ewentualne zabezpieczenia, amortyzator (rzadko sie psuje) i na koniec łożyska. Zdejmij pasek z koła pasowego i zakręć bębnem, wtedy wszystko wyjdzie na jaw.
 • Poziom 1  
 • Poziom 14  
  Witam! zdejmij pasek z koła bębna obróć kołę bębna jeśli bęben kręci się głośno to łożyska do wymiany powodzenia
 • Poziom 10  
  Pralka stoi na kafelkach ale wypoziomowana jest idealnie, do momentu kiedy nie wybierze się na spacer. Sprawdzę łożysko i napisze co i jak, ale wierzyć sie nie chce bo pralka nie ma nawet 6miesiecy.

  Pozdro i dzięki
 • Specjalista elektryk
  Zależy co rozumiesz pod pojęciem wypoziomowana.
  Ona ma przede wszystkim dobrze stać na wszystkich 4 nóżkach, jednakowo, trzymanie poziomu przez jej blat ma już drugorzędne znaczenie...