Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT10620W - głośna praca

eMAGeIKa 20 Cze 2008 19:27 6277 7
  • #1 20 Cze 2008 19:27
    eMAGeIKa
    Poziom 10  

Mam pralkę electrolux 10620W i wszystko chodził fajnie do póki nie włączy sie wirowanie. Gdy się ono włącza to przypomina start samolotu, a pralka zaczyna wędrować po całej łazience. Odgłos wirowania jest tak silny ze nie da sie wysiedzieć w pokoju obok łazienki, a do tego wszystko drży.

Co to może być ?? proszę pomóżcie.

PS. w sprawie pralek jestem żółtodziób więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Zapomniałem jeszcze dodać, że w tej sprawie kontaktowałem sie ze sprzedawca i powiedział, że mogą to być jakieś nieściągnięte zabezpieczenia. Tyle tylko, że to by musiało być jakieś zabezpieczenie, które nie jest wymienione w instrukcji. Ponieważ wszystkie które sa wymienione są zdjęte od samego początku.

0 7
  • #2 20 Cze 2008 19:49
    toudikat
    Poziom 18  

Uszkodzone są łożyska bębna.

Dodano po 2 [minuty]:

A co do wędrowania to należy wyczyścić stopki od spodu.

1
  • #3 20 Cze 2008 19:50
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

A co jest na podłodze? Kafelki? Jeśli tak to spróbuj postawić pralkę na czymś niepoślizgowym. Niektóre toploadery tak mają. No i oczywiście pralka jest ustawiona stabilnie i prosto...

0
  • #4 21 Cze 2008 23:20
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Aż nie chce się wierzyć, że stosunkowo nowa pralka ulega takiego uszkodzeniu. Albo błąd konstrukcyjny albo jakie licho ... Sprawdź czy pralka na pewno dobrze jest ustawiona, ewentualne zabezpieczenia, amortyzator (rzadko sie psuje) i na koniec łożyska. Zdejmij pasek z koła pasowego i zakręć bębnem, wtedy wszystko wyjdzie na jaw.

0
  • #5 21 Cze 2008 23:37
    skryn
    Admin grupy AGD

eMAGeIKa napisał:
    Co to może być ?? proszę pomóżcie.

Nic, tak ma być, a huczy fartuch oraz świszcze silnik.

2
  • #6 22 Cze 2008 20:09
    majsterw1
    Poziom 14  

Witam! zdejmij pasek z koła bębna obróć kołę bębna jeśli bęben kręci się głośno to łożyska do wymiany powodzenia

1
  • #7 25 Cze 2008 19:03
    eMAGeIKa
    Poziom 10  

Pralka stoi na kafelkach ale wypoziomowana jest idealnie, do momentu kiedy nie wybierze się na spacer. Sprawdzę łożysko i napisze co i jak, ale wierzyć sie nie chce bo pralka nie ma nawet 6miesiecy.

Pozdro i dzięki

0
  • #8 25 Cze 2008 19:43
    michcio
    Specjalista elektryk

Zależy co rozumiesz pod pojęciem wypoziomowana.
    Ona ma przede wszystkim dobrze stać na wszystkich 4 nóżkach, jednakowo, trzymanie poziomu przez jej blat ma już drugorzędne znaczenie...

0