Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój sub na Visaton W 300NG

game1989 20 Cze 2008 22:26 4372 13
  • Mój sub na Visaton W 300NG
    Witam chciałem wam przedstawić mój nowy projekt subwoofera na głośniku niemieckiej firmy Visaton. Jest to moje pierwsza konstrukcja dlatego proszę o wyrozumienie, ale bardzo chętnie przyjmę każdą krytykę gdyż najszybciej uczę się na błędach.

Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale robione telefonem i na dodatek w trybie nocnym.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Obudowa krótko po szpachlowaniu szpachlą do drewna. Wypełniałem wszystkie szpary i nierówności oraz zaszpachlowałem główki śrub.

Do suba pozostało mi dorobić zwrotkę oraz gniazdo podłączeniowe, bo na razie kabel wyciągnąłem przez wywiercony otwór.

Fajne!
  • #2 20 Cze 2008 23:54
    zdzichu6969
    Poziom 23  

Ładne obicie ;];] jakaś frotka?

• #3 21 Cze 2008 01:09
    Tomek515
    Poziom 21  

Prawde mówiąc słabizna, a w tym dziale nie prezentuje sie takich konstrukcji.

• #4 21 Cze 2008 01:48
    dobberman
    Poziom 11  

Tomek515 napisał:
    Prawde mówiąc słabizna, a w tym dziale nie prezentuje sie takich konstrukcji.

Z Tobą coś nie tak?? Bo już nie pierwszy raz oceniasz czyjąś prace w taki sposób :sm31: :shocked!:

• #5 21 Cze 2008 08:30
    gangsta529
    Poziom 14  

jak dla mnie to konstrukcja niezła jak na początek, jakie basy z tego ,,wyciągasz" ??
    Tomek515 a może ty pokaż swoje co??

• #6 21 Cze 2008 09:31
    Tomek515
    Poziom 21  

Beznadziejne wykończenie, nawet terminalu nie ma, co do opisu to tez tak się postarałeś ze naprawde podziwiam, dno...

gangsta529 napisał:
    Tomek515 a może ty pokaż swoje co??

Taki z ciebie gangsta, ale tutaj mi nie pociśniesz, bo mam się czym chwalić jeżeli chodzi o takie konstrukcje, nie mam zwyczaju prezentowania swoich konstrukcji, ale jeżeli znajdę trochę luźnego czasu napewno jakąś opisze i sie wtedy wypowiesz twardzielu.

Poza modelem głośnika i futrzaku jak obicie foteli w polonezie nic nie wiadomo... takiego czegoś nie da sie inaczej ocenić.

Moderowany przez Błażej:

A tak w ogóle, to jesteś najlepszy, najpiękniejszy i całkowicie ech... Tylko też taki skromny, że nic swojego nie zaprezentujesz. To może dopóki tego nie zrobisz i nie przedstawisz swoich dzieł, jako klasy porównawczej, to powstrzymaj się od tego typu komentarzy. Bo każdy w ten sposób może się chwalić swoimi dokonaniami, ale to puste słowa!

• #7 21 Cze 2008 09:57
    gucio.
    Poziom 22  

Tomek515

Bądź człowiek i zauważ że kolega robi suba/kolumne pierwszy raz w życiu.

Nie twierdze że ty nie masz pojęcia o stolarce bo nie widziałem twoich konstrukcji, ale ty też zapewne kiedyś robiłeś coś pierwszy raz może lepiej Ci poszło niż koledze ale na pewno nie idealnie.

A nie lepiej powiedzieć koledze który może nie wie jak do końca ma to zrobić, powiedzieć co ma poprawić a nie od razu ostro krytykować

Człowiek uczy sie na błędach i zapewne następna konstrukcja będzie lepsza od tej.

• #8 21 Cze 2008 10:12
    Eliminator
    Poziom 24  

W opisie pisze Visaton. :P Obudowa w ogole liczona ? Czy to na jana robione ?

Btw mam ten sam glosnik tylko ze 250 ng ( 27 cm ) a twoj ma chyba 30cm, tak mi sie zdaje przynajmniej :)

Bas z niego sie da wykrzesac ale to troszke suchy...

• #9 23 Cze 2008 08:58
    game1989
    Poziom 9  

Tak obudowa liczona. Strojona na 37Hz . Głośnik jak napisałem Visaton W 300NG. i Basik jak mówi kolega Eliminator da się wyciągnąć, ale to prawda jest troszkę za suchy. Myślałem, że będzie trochę lepszy ale i tak nie mogę narzekać. Dziękuję za opinie.

• #10 28 Cze 2008 20:47
    the-lukas
    Poziom 16  

czym to napedzasz? moze wzmak masz za słaby zeby to "bujnac" , a tak na marginesie to czy nie słychac powietrza z otworu BR ??

• #11 29 Cze 2008 21:11
    game1989
    Poziom 9  

Napędzam to Technicsem SU-810. Nie słychać żadnych świstów ani innych niepożądanych dźwięków w otworze B-r

• #12 01 Sie 2008 17:35
    AudioSołtys
    Poziom 9  

Bardzo fajna konstrukcja osobiście bardzo mi sie podoba jest przedewszystkim ciekawa. Chętnie bym posluchał tego subka.
    Pozdrawiam

• #13 02 Sie 2008 17:58
    krzyhoo9
    Poziom 15  

Niemożliwe że nie słuchać świstów ale to może dlatego że nie podałeś mu tyle mocy żeby w końcu pokazał co potrafi

• #14 13 Paź 2008 19:54
    game1989
    Poziom 9  

Podałem na tyle, że mało brakowało a by się spali, a świstów słychać nie było.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME