Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Chorus - Dorobienie AUX

20 Cze 2008 22:59 18105 8
  • Poziom 18  
    Na wstępie wkleję link do Service Manual radia o które chodzi -> http://codedradio.info/manuals/blaupunkt/audi-chorus_concert.pdf

Chciałem zapytać w jaki sposób dorobić wyjście AUX. Moje radio nie ma niestety sterowania zmieniarką, więc kabelek z mikroukładem odpada...

Z innych podobnych tematów skorzystałem z rady Usera przemek16
    Code:
    "wlutowałem się na wyjście wzmacniacza operacyjnego, który wzmacnia sygnał z głowicy kasety. Poszukaj tego układu blisko wtyczki łączącej głowicę z płytą radia, zazwyczaj ma 8 pinów. Sprawdź w nocie katalogowej gdzie ma wyjścia, wylutuj układ i podepnij się na te wyjścia przez kondensatory 1uF."

Czy u mnie również taki zabieg powinien się udać i radio powinno sobie radzić z sygnałem z kabla ??

Ponadto mam jeszcze jeden problem, w jaki sposób zrobić całkowicie automatyczne przełączanie na kasetę? Czyli po włączeniu odtwarzacza mp3, lub innego źródła dźwięku, radio samo przełącza się na TAPE, ale nie obraca mechanizmem kasety.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję :-)
  • Poziom 23  
    Z twojego opisu wynika że piszesz o dorobieniu wyjścia aux a faktycznie chodzi ci o wejście. Opis który cytujesz w zasadzie powinien być prawidłowy ale poco dodawać sobie pracy? Przecież można kupić transmiter fm np na allegro (najtańszy ok 7 zł ale są i wypasione po kilkadziesiąt) podłączyć go do mp3 ustawić częstotliwość w radyjku i to wszystko. Patent działa z każdym radyjkiem, niema więc potrzeby dobierac sie do radia.
  • Poziom 18  
    Miałem oba te rozwiązania (kaseta-adapter, transmiter fm) i jakość dźwięku mnie nie satysfakcjonuje. Masz może koncepcje jak rozwiązać problem z automatycznym przełączaniem na tryb tape ??
  • Poziom 18  
    Witam, problem rozwiązany. Wszystko działa tak jak chciałem - gdy podłączam odtwarzacz radio automatycznie przełącza się na odbiór z niego, gdy odłączam z powrotem normalnie słychać radio. W ciągu kilku najbliższych dni dam schemacik co zostało wykonane (całość zrobił mi kolega).
  • Poziom 12  
    Mam to samo radyjko i chciałem także dorobić wejście aux bo transmiter gra gorzej nirz rozgłośnia radjowa :cry:

Czy mógłbyś podać w jaki sposób podłączyłeś się pod radyjko:?::?::?:
    Byłbym bardzo wdzieczny:D
  • Poziom 12  
    Witam.
    Również przyłączam się do prośby o schemacik dorobienia wejścia AUX.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Pomyśl trochę nad schematem a pewnie znajdziesz dobre miejsce zamiast przyłączać się do próśb o gotowca. To nie takie trudne dla kogoś kto choć trochę zna zasady budowy radia a żeby działało sensownie to nie tylko wlutowanie dwóch drucików.

SławeK
  • Poziom 18  
    Panowie wygląda to tak, że robił mi to kolega. Wlutował się w wzmacniacz sygnału od radia, a jako przełącznik został zastosowany przerobiony (tylko kwestia zasilania była modyfikowana) automatyczny wyłącznik subwoofera - schemat jest na elektrodzie lub w google. Później pozostaje kwestia dostrojenia (potencjometry są na przełączniku który należy stworzyć) i wszystko będzie działać.

Znalazłem schemat - zamieszczam w załączniku.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Co w tym schemacie robi 230V??
    O co chodzi?

Dodano po 1 [minuty]:

Może SławeK podrzuci jakieś sensowne rozwiązanie skoro tak dobrze orientuje się w temacie?