Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Lumix DMC-TZ3 polskie menu

21 Cze 2008 01:25 16244 25
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Ustaliłem z tego pdf ze mam wersje Dmc-tz3,Tz2eb\ef\eg\egm\gn, jesli chcialbym zmienic jezyk na polski to co mam zrobic ? przeprowadzic procedure przedstawiona na stronie numer 10 tego pdf? Zawiera tam notke ze tylko po wymianie "plyty glownej" to sie przeprowadza:/
  • Poziom 10  
    to jest mail ktory dostalem od panasonica, nie wiem co mam z tym zrobic :/
    Szanowny Panie,

Każda modyfikacja sprzętu może być dokonywana na wniosek producenta.
    Implementacja polskiego języka byłaby więc modyfikcją (zakładając, że
    również są takie możliwości techniczne).
    Niestety, nie jesteśmy upoważnienia do dokonywania takich zmian.

PS
    Wymiana firmware'u nie spowoduje dostępności języka polskiego.

Z poważaniem,
    Tadeusz Bałdyga
  • Poziom 10  
    No i poszukałem jeszcze troche i mam najnowszy firmware 1.0c takze nie bede sie cofac do starszego :/ coraz ardziej dochodze do wniosku ze trzeba ta zmiane jezyka dac przez ta metode ze strony 10:/
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam podobny problem z tym aparatem. Wersja na rynek amerykanski. Niestety przez ustawienia z manuala str 10-11 nic sie nie da zrobic. Wgralem wersje 1.09 firmware i wszystko jest ok jezyk polski jest tam dostepny. Ale cos za cos. Przy wyłączaniu aparatu pojawia sie zółty trójkąt ostrzegawczy. Mozna sie go pozbyc ustawiajac ponownie dane inicjacyjne str 10-11 manual. Ale wtedy powraca menu bez dostepnego j polskiego. Ano czy moglbys przeslac mi ten firmware 1.0c??
  • Poziom 11  
    Chyba trzeba ustawic model taki jak jest na polskim rynku a nie taki jak jest na pudełku czy tez na naklejce koło schowka na baterie . Miłem tez problem z tym trójkątem i po "INITIAL SETTING"bylo ok ale mam aparat na polske
  • Poziom 11  
    Tak z tym ze w manualu pisze ze jezeli raz sie ustawi na ameryke lub japonie nie ma pozniej mozliwosci zmiany wiec nie za bardzo mialem wybor :( trojkat tak bardzo nie przeszkadza. Wystarczy zamknac oczy jak sie aparat wylącza :)))
  • Poziom 11  
    W dodatku jest jeszcze dodatkowa funkcja Pixel cos tam w menu
  • Poziom 1  
    ja rowniez mam aparat przywieziony ze stanow. ale nie moge sobie poradzic ze zmiana jezyka na polski, moze by mogl ktos to mi wytlumaczyc krok po kroku?:) jak to zrobic?

jaki plik mam sciagnac?
  • Poziom 2  
    Ja mam kupiony w Polsce i próbowałem wszystkiego i nie potrafie zmienic firmware może jakas pomoc
  • Poziom 27  
    Link z instrukcją poprawiony
  • Poziom 2  
    ok dzieki i jeszcze jedno pyta nie czy jest potrzebny ten DMW-AC5: Optional
  • Poziom 2  
    Zakupiłem w Anglii aparat Panasonic TZ-3 (wyprodukowany w Japonii)

Z tym że menu w języku angielskim nie przeszkadza to tak strasznie ale wolałbym polskie, proszę o pomoc jak krok po kroku zmienić oprogramowanie z językiem polskim.

I czy firmware 1.09 zamieszczone w tym temacie jest z polskim menu
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    a jak tego softa co podał bart30 wgrać ściągnąłem go i pokazały mi się jakieś cyferki chyba z 10 stron jak go teraz wrzucić do aparatu
  • Poziom 1  
    Ma ktoś może nowszą wersję firmware (1.0c-1.12 wzwyż) z językiem polskim?
  • Poziom 9  
    Code:
    < 4. Update the camera by using the SD Memory Card >

CAUTION:
    Do NOT TURN OFF the camera while firmware update is in progress, otherwise the FLASH_ROM data may be damaged.
    If the firmware version is equivalent to the currently installed one, the following process will not be activated.
    1) Turn the "Camera ON/OFF Switch" OFF.
    2) Insert a battery with sufficient power and connect the AC Adapter. (DMW-AC5: Optional)
    3) Insert the SD Memory Card with firmware into the SD slot of the camera.
    4) Set the mode dial to "Playback" position.
    5) Turn ON the "Camera ON/OFF Switch", then the LCD monitor will display the following screen.

1)No i wyłączam
    2)Wkładam baterie
    3)Wkładam kartę z firmware
    4)Włączam aparat i nic :(

Czy ktoś podpowie co robię źle

Mam wersje 1.0A chciałem wgrać wersje wyżej 1.09 lub ta w załączniku

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Kolego miałem ten sam problem co ty pomogła zmiana nazwy pliku z DMC-TZ3__109.bin na TZ3__109.bin.
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 54 [minuty]:

Po wgraniu spolszczenia aparat nie zapamiętuje polskiego języka tylko po ponownym wyłączeniu włączeniu domyślnym językiem jest język angielski.
    Aby wybrać język polski muszę uruchamiać za każdym razem aparat trzymając przycisk od stabilizacji obrazu z strzałką do góry bo jeżeli uruchamiam go normalnie to nie widzi polskiego języka w menu. Co zrobić aby zawsze był język polski jako domyślny??
  • Poziom 9  
    Witam...

W moim DMC-TZ3 jest fabryczne firmware: 1.0C [hex] i mam polskie menu. W sieci nie ma co prawda tej wersji, ale jest nowsza: 1.0D pod oryginalnymi publicznymi adresami:

ftp://ftp.panasonic.com/pub/Panasonic/call_center/firmware/DSC/DMCTZ3/
    ftp://ftp.panasonic.com/pub/Panasonic/call_center/firmware/DSC/DMCTZ3/Body/ <-- fw, manual itp.

Jeśli chodzi o mnie to zbyt mało jest udoskonaleń względem wersji "C" , ale może link się komuś przydać.

TZ3__10D.bin:
    Issues Addressed

1. Improves the date information so that it will be printed correctly (PictBridge).

Pozdro. S.M.