Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinCC początki (mouse and key events)

kurnik 21 Cze 2008 09:23 1398 3
  • #1 21 Cze 2008 09:23
    kurnik
    Poziom 2  

Witam!
    Właśnie zaczynam poznawać WinCC. Mam pytanko. Chciałbym sobie przykładowo pstrykając na obrazek zaworu zamykać go i otwierać jednocześnie ze zmianą jego maści np. zielony zawór jako otwarty siwy jako zamknięty. Prosiłbym o jakieś wskazówki jak sie do tego zabrać. Czy potrzebna mi jest do tego duża znajomość VisualBasic'a? Dziękuję za wszelką pomoc.

0 3
  • #2 21 Cze 2008 18:53
    asher
    Poziom 16  

Obawiam sie bez podstawowych umijetnosci programowania bedzie Ci trudno. WinCC wykorzystuje skrypty bazujace na VB jak i C. Polecam Ci helpy i pomoc kontekstowa dostepna z poziom edytora aplikacji. Po przeczytaniu tego nie powinienes miec problemow z rozwiazaniem tej kwestii.

Tutaj masz link do pdfow ktore moga Ci pomoc:

http://support.automation.siemens.com/WW/llisapi.dll?func=cslib.csinfo〈=en&siteid=cseus&aktprim=0&extranet=standard&viewreg=WW&objid=10805584&treeLang=en

sciagnij sobie:
    WinCC V6.2 Getting Started
    WinCC V6.0 Basic Documentation

0
  • #3 24 Cze 2008 10:57
    kurnik
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Widzę trochę pracy mnie czeka. Nie wiesz czy gdzieś można sciągnąć jakieś przykładwoe skrypty do obsługi pstryknięć myszy?? Pozdrawiam!

0
  • #4 26 Cze 2008 14:27
    kletk
    Poziom 12  

Do takich rzeczy nie jest potrzebna znajomośc VB, można to zrobić np. za pomocą przycisków niewidzialnych podkładanych pod listy graficzne lub wprost w zakładce przycisku general ustawić Graphic list

0