Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tego jeszcze nie było - przestrajanie tunera i bajery!!!

DJ Max 11 Lut 2004 20:50 1148 3
  • #1 11 Lut 2004 20:50
    DJ Max
    Poziom 30  

[font=Arial:f35eb2ead7]Przestrajałem swoją Tosce, a taka jest stara (7 grudnia 1984), że pokruszyły się rdzenie cewek. No i nie ustawiłem górnej częstotliwości, bo trymery są jakieś chore. Tak więc jakoś działa moja ulubiona stacja, sygnał jest spox. Przydałyby się wskazówki jak tę głowicępoprawić, szczególnie rdzenie.

A głównym tematem to dodanie wskaźnika częstotliwości. Najlepiej na wyświetlaczu plazmowym (czy nie wiem co to jest że z tyłu wali się żarówy, i gdzie ma coś świecić tam przepuszcza światło), jeśli nie to na LED, LCD odpada (muszę z daleka widzieć częstotliwość). LED nie jest najlepszy, gdyż czerwony w połączeniu z silnym niebieskim 5-cio LEDowym podświetlaniem da jedynie zamazaną fioletową plamę, a zielony z pomocą podświetlania przerodzi się w żółty, ledwo widzialny prześwit :) Podpowiadajcie, krytykujcie etc. Czekam i dzięki!
    [/font:f35eb2ead7]

0 3
  • #2 12 Lut 2004 13:13
    h jaworski
    Specjalista AGD

rdzenie pokruszonę są tylko trochę to je wykręcam i wkładam odwrotnie jak są pokruszone bardzo to wylko wymiana co do wyświetlacza to ja mam zrobiony na ledach sam wyświetlacz i układ wykonawczy wymontowałem ze starego radia samochodowego założyłem wieksze wyswietlacze i wszystko działa spoko już z 10 lat a czemu ledy bo cały układ potrzebule tylko 1 zasilanie 5v można by wykożystać wyświetlacxz od tunera as6421 ale to już komplikuje układ (zasilanie żarnika i wysokie napięcie zasilania)

0
  • #3 12 Lut 2004 20:21
    Vault Dweller
    Poziom 29  

to chyba jest jakiś wyświetlacz lampowy- czyli VFD? ale najfajniej to jednak wyglądają lampy NIXIE :)

0
  • #4 12 Lut 2004 21:41
    DJ Max
    Poziom 30  

A taki układ jak można zrealizować?? Zasilanie to mam do wyboru albo to co zasila tuner albo to co zasila podświetlanie, czyli dzisiaj 5 niebieskich LED-ów i 5 czerwonych (4 w gałkach, 1 na wskazówce). Wszystkie superjasne :P

0
  Szukaj w 5mln produktów