Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat elektryczny hulajnoga 24V

ditmar4 21 Cze 2008 12:52 15058 6
  • #1 21 Cze 2008 12:52
    ditmar4
    Poziom 10  

gdzie mogę znaleźć schemat elektryczny do hulajnogi 24V 250W

Dodano po 4 [minuty]:

co może być przyczyną? gdy nacisnę menetkę do gazu przy hulajnodze 24V 250W silnik raz się zakręci i przestaje działać. po paru sekundach jest to samo.

W tytule postu należy podać markę oraz model urządzenia.
    Proszę także zapoznać się z zasadami pisowni obowiązującymi w naszym języku.
    Regulamin p.11, p.15
    Proszę poprawić.
    [Art]

2 6
  • #2 21 Cze 2008 14:10
    jatzek j
    Poziom 21  

Siemanko.Na sam początek,szanowny kolego,podłącz miernik do aku hulajnogi i dopiero naciskaj manetkę gazu.[Na początek trzeba sprawdzić stan samego aku].Jeżeli spadek napięcia jest ,,za duży''to możliwe,że układ sterujący odcina silnik.Do tego czeba wykluczyć proste ,mechaniczne uszkodzenia samych przewodów oraz samej manetki.

Po znakach interpunkcyjnych należy stawiać spacje.
    Regulamin p.15
    Proszę poprawić.
    [Art]

2
  • #3 22 Cze 2008 09:34
    ditmar4
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedź A gdyby padły akumulatory a mam podłączoną ładowarkę to powinien silnik zadziałać czy nie Pozdrawiam

0
  • #4 22 Cze 2008 11:37
    jatzek j
    Poziom 21  

Siemanko.Muszę cię zmartwić szanowny kolego, ale sama ładowarka nie ,,pociągnie dobrze silnika''. Może tylko bez obciążenia ,,będzie ''jakiś efekt, a nie oto tutaj chodzi.Najprościej to skombinować ,,zwykły '' prostownik do ładowania aku na 24 V, ponieważ zasilacz o takim prądzie i napięciu to chyba trudno zdobyć.Jeszcze lepiej i może szybciej to podłączyć się do instalacji samochodowej także na 24V.[Auta ciężarowe].jeżeli silnik ,,zaskoczy'' oraz regulacja działa ok. to tylko winne są aku.

1
  • #5 24 Cze 2008 18:34
    ditmar4
    Poziom 10  

jeszcze raz dziękuję za podpowiedź. jak uda mi się naprawić dam znać co było przyczyną

0
  • #6 19 Sie 2008 22:52
    ditmar4
    Poziom 10  

witam Wracam do w/w tematu, a mianowicie. Sprawdziłem akumulatory wpożądku. Pożyczyłem manetkę do gazu i sterownik. Podłączyłem i silnik kręci przez cały czas bez przekręcenia kluczyka w stacyjce (kluczyk wyłączony) manetką też nie przekręcam. Ze sterownika podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i też silnik kręci bez przerwy. Później podłączyłem mój sterownik i wszystkie jego kable i moją manetkę silni stoi ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik zakręci się tylko raz i staje. ponowne przekręcenie kluczyka brak reakcji. Dopiero po dłuższej chwili czynność powtarzam i jest tak samo. Kto może pomóc? Co może być przyczyną takich anomalii. Proszę o komentarze. Pozdrawiam
    schemat elektryczny hulajnoga 24V

3
  • #7 09 Wrz 2008 18:36
    ditmar4
    Poziom 10  

kupiłem manetkę i sterownik od halicz13(malpa)tlen.pl podłączyłem działa jest OK tylko zwracajcie uwagę na kolorystykę przewodów w sterowniku.
    przyczyną awarii było uszkodzenie manetki, ale wymieniłem i sterownik i manetkę jest OK hulajnoga działa. zamykam temat Cześć.

2